Atrakcje weselne – spis 18 popularnych atrakcji weselnych wraz z cenami

Strona główna » Warto wiedzieć » Atrakcje weselne
Atrakcje weselne

Pytanie o to, co zrobić, aby ślub i wesele były udane nie jest jedynym, jakie przyszłe Pary Młode zadają sobie w czasie przedślubnych przygotowań. Wszystkim zależy na tym, aby ceremonia była nie tylko wzruszająca, ale i wyjątkowa i na długo zapadła gościom w pamięć. Idealne wesele natomiast powinno być efektowne, a przede wszystkim nie może być nudne. „Co zrobić, aby nasz ślub i wesele były super atrakcyjne?” – to nad tym głowią się Państwo młodzi. I coraz częściej, aby osiągnąć ten cel nie wystarczy zatrudnić dobrego DJ’a, czy orkiestry z charyzmatycznym, wciągającym do zabawy wodzirejem. Zwłaszcza, że w rodzimej tradycji wesela trwają nawet całą noc i niełatwo jest sprawić, aby goście bawili się dobrze przez cały ten czas. Z roku na rok, kolejne Pary Młode wyżej ustawiają poprzeczkę, przygotowując wiele nietypowych atrakcji weselnych. Jeśli i Wy chcielibyście im dorównać lub jeśli po prostu cenicie sobie oryginalność, powinniście w czasie przygotowań do ślubu i wesela, w ich scenariuszu zaplanować miejsce na atrakcje weselne. A jest w czym wybierać. Na rynku funkcjonuje coraz więcej firm zajmujących się organizacją takich, szeroko rozumianych, atrakcji ślubnych i weselnych. Aby ułatwić Wam rozeznanie się we wszystkich propozycjach, przygotowaliśmy poniższe zestawienie:

Atrakcje ślubne po ceremonii

Wypuszczanie gołębi przez Parę Młodą

Białe gołębie to symbol miłości, a ich wspólne wypuszczenie przez świeżo poślubionych, młodych ludzi jest niezwykle romantycznym gestem. Przy organizowaniu takiej atrakcji weselnej możecie wziąć pod uwagę kilka opcji: wypuszczenie gołębi dwóch, czterech lub sześciu, z rąk własnych lub z kosza.

Koszt: od 180 do 500 zł.

Biały gołąb

Wypuszczenie motyli

Wypuszczenie motyli po wyjściu Pary Młodej z kościoła, to atrakcja weselna, która jest kolorową alternatywą wypuszczenia gołębi. Tysiące wypuszczonych motyli robią piorunujące wrażenie. Ważne jest to, aby zamówienie na motyle złożyć najpóźniej na dwa miesiące przed planowana datą ślubu. Istotne jest też to, że dla takiego motylego „show” potrzebne są odpowiednie warunki, czyli słoneczna pogoda i temperatura od 15 stopni Celsjusza.

Koszt: ok. 1500 zł za 100 szt. / ok. 5000 zł za 1000 szt.

Bańki mydlane puszczane z agregatu

Wypuszczenie baniek mydlanych to kolejna z atrakcji ślubnych, tworzących niesamowitą i niepowtarzalną atmosferę, a dla fotografa okazję do wykonania fantastycznych zdjęć. Bańki można wypuścić także np. podczas pierwszego tańca nowożeńców, podziękowań dla rodziców i w każdym innym, dowolnym momencie ślubu lub wesela.

Koszt: cena tej atrakcji weselnej uzależniona jest od rodzaju i wielkości wytwornicy, z której puszczane są bańki. Koszt wypożyczenia większej wytwornicy, wraz z płynem i osobą ją obsługującą to około 250 zł. Mniejsze wytwornice bez obsługi to cena od 100 do 150 zł.

Bańki mydlane

Tuba z konfetti

Atrakcja ślubna, jaką jest konfetti z tuby, to zamiennik lub uzupełnienie tradycyjnie rzucanego ryżu lub płatków róż. Tuby są bezpieczne, nie zawierają ładunków wybuchowych, a konfetti wyrzucane jest dzięki sprężonemu powietrzu. Najlepszy efekt dają minimum cztery tuby użyte w tym samym momencie.

Koszt: od 15 do 50 zł.

Atrakcje weselne w trakcie przyjęcia

Oryginalny pierwszy taniec

W Internecie rekordy popularności biją filmy, na których zarejestrowano Pary Młode tańczące pierwszy taniec w sposób bardzo oryginalny – im bardziej zaskakujący, tym lepiej. Jeśli nigdy wcześniej nie mieliście styczności z tańcem, możecie zapisać się do szkoły tańca. Niektóre w swojej ofercie mają specjalne, grupowe i indywidualne kursy dla przyszłych nowożeńców. Niektóre Pary choreografię układają same, lub korzystają z pomocy uzdolnionych w tej dziedzinie znajomych.

Koszt: od 0 do 400 zł.

Pokaz zdjęć

Pokaz Waszych wspólnych zdjęć, to jedna z atrakcji weselnych, która może być bardzo osobistym akcentem w trakcie weselnego przyjęcia. Oczywiście przy jej przygotowywaniu konieczny jest własny nakład pracy, ale może on przynieść bardzo zaskakujący efekt. Jeśli nie czujecie smykałki do montażu wideo, może wśród Waszych znajomych, rodziny jest ktoś, kto mógłby Wam pomóc? Potrzebne będą Wasze zdjęcia w formacie JPG., podkład muzyczny, najprostszy program do edycji wideo, który można bezpłatnie i legalnie pobrać z Internetu, laptop, rzutnik, biała ściana (lub ekran). Prezentacja może być dokumentacją Waszego związku, lub sięgać aż do Waszego dzieciństwa. Macie bardzo szerokie pole do popisu, a wynik pracy na pewno spodoba się wszystkim gościom.

Koszt: 0 zł.

Pokaz zdjęć

Karaoke

Karaoke to atrakcja weselna, która nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych. Taką atrakcję ma już w swojej ofercie większość DJ’ów, a także coraz więcej zespołów weselnych. Jeśli jednak wynajęliście DJ’a lub zespół, który takiej zabawy nie organizuje, możecie ją przygotować sami. Konieczne jest wydrukowanie tekstów najbardziej popularnych piosenek, które chcecie, aby goście zaśpiewali oraz nagranie utworów na płycie. Niewielkim nakładem pracy możecie przygotować atrakcję weselną, która z pewnością przypadnie do gustu Waszym gościom.

Koszt: 0 zł.

Upominki dla gości

Ten bardzo miły zwyczaj jest bardzo popularny na Zachodzie. Natomiast na naszym polskim gruncie to jedna z atrakcji weselnych, która dopiero kiełkuje. To świetny sposób, aby podziękować gościom za to, że zdecydowali się Wam towarzyszyć w tym pięknym dniu. Do małego, eleganckiego opakowania możecie włożyć takie upominki jak:
• alkohol w małych buteleczkach z zawieszką, na której są Wasze imiona i data ślubu
• czekoladki z nadrukowaną Waszą wspólną fotografią
• migdały, draże, czekoladki
• mini słoiczki np. z dżemem, miodem etc. z zawieszką taką, jak na buteleczkach z alkoholem
• ciasteczka z wróżbą lub miłosnym cytatem
• coś na szczęście np. słoniki porcelanowe, gliniane anioły
• płyta z muzyką graną na weselu - okładką płyty jest zdjęcie Pary Młodej
• płyta ze zdjęciami Pary Młodej
• pióro z wygrawerowaną datą ślubu i imionami nowożeńców

Koszt: od 5 do 40 złotych

Księga gości

Księga gości to pamiątka dla Was i szansa dla gości na popisanie się kreatywnością w pisaniu oryginalnych życzeń. Generalnie idea księgi gości polega na tym, że obecne na weselu osoby wpisują się, umieszczając miłosny wiersz, życzenia czy dzieląc się wrażeniami z wesela. Księga gości może być podawana z rąk do rąk lub możecie wyznaczyć osobę za nią odpowiedzialną, która przed rozpoczęciem przyjęcia będzie prosiła o wpisywanie się osoby przybywające do sali weselnej.

Koszt: od 60 do 150 zł

Balony z helem

Jeśli chcecie, aby o Waszej miłości i ślubie wiedzieli nie tylko najbliżsi, ale wszystkie osoby w promieniu kilku kilometrów, powinniście przemyśleć zorganizowanie atrakcji weselnej, jaką jest wypuszczenie baloników z helem. „Zabawa” polega na tym, że taki pęk balonów, na których są Wasze imiona lub zdjęcia, dostaje każdy z gości. Mogą oni dołączyć do nich spisane na karteczkach życzenia ślubne. W wybranym przez siebie momencie przyjęcia wypuszczacie balony, które lecą ku niebu, dając niesamowity efekt.

Koszt: 50 szt. balonów – ok. 200 zł., 150 szt. balonów – ok. 400 zł.

Wypuszczenie balonów przed kościołem

Lampiony szczęścia

Lampiony szczęścia, to atrakcja weselna wywodząca się rodem z Dalekiego Wschodu. Zgodnie z wierzeniami lecące ku niebu lampiony, mają przynieść Parze Młodej boską przychylność i szczęście. Wzbijające się do góry światła tworzą zapierający dech w piersiach widok. Unoszą się one nawet na wysokość 500 m. i wciąż są widoczne z tej odległości. Najlepiej będzie, jeśli wypuścicie je po zmroku. Możecie wybierać wśród trzech rodzajów lampionów: owalnych różnokolorowych, owalnych białych i lampionów w kształcie serc.

Koszt: od ok. 7 zł. za szt.

Taniec w „chmurach”

Wyobraźcie sobie swój pierwszy taniec, kiedy nogi spowite macie czymś, co wygląda jak bajkowe, magiczne chmury. Kojarzycie program telewizyjny „Taniec z gwiazdami”? Tam właśnie w „chmurach” tańczone są wszelkie walce i inne spokojne utwory. Jeśli i Wy chcielibyście uzyskać taki efekt, pomyślcie o wypożyczeniu wytwornicy dymu.

Koszt: cena wypożyczenia wytwornicy dymu to ok. 300 zł.

Fontanna czekoladowa

Fontanna czekoladowa to apetyczna atrakcja weselna dla wielbicieli słodyczy. A takich osób nie brakuje. Wyglądem różni się nie wiele od zwyklej fontanny, lecz zamiast wody wypływa z niej najprawdziwsza czekolada. W słodkiej cieczy można zanurzać owoce: truskawki, banany, winogrona, ciastka, wafelki. Pamiętajcie, aby zwrócić uwagę na to, aby użyć czekolady dobrej jakości: mlecznej, białej lub deserowej. Są też czekolady smakowe: pomarańczowe, limonkowe, karmelowe, kawowe.

Koszt: cena wypożyczenia fontanny zależna jest od jej wielkości: mała – od 300 zł (cena obejmuje 2,5 kg. czekolady oraz patyczki do nadziewania przekąsek) duża – od 700 zł (cena obejmuje 5 kg czekolady oraz patyczki do nadziewania przekąsek) dodatkowa czekolada: od 130 do 170 zł. za 2,5 kg.

Fontanna czekoladowa

Fontanna alkoholowa

Fontanna alkoholowa działa na podobnej zasadzie, co fontanna czekoladowa. Nie służy natomiast do zanurzania w niej owoców, lecz do napełniania szklanek dowolnie wybranym drinkiem, wódką, ponczem, winem lub jeśli chcecie, także napojem bezalkoholowym. Fontanny takie to nie tylko wzbogacający element nowoczesnego wesela, lecz także dodatkowy akcent dekoracyjny, gdyż mogą być podświetlane na wiele kolorów, dzięki czemu alkohol spływa po nich różnokolorowymi kaskadami. W standardowej fontannie mieści się około 8 litrów płynu, w większej 19 litrów.

Koszt: cena wypożyczenia fontanny: mała – od 150 zł. duża – od 500 zł. Do ceny wypożyczenia należy doliczyć cenę alkoholu.

Pokaz sztuki barmańskiej

Pokazy przygotowywane przez profesjonalnych barmanów to ostatnio coraz bardziej popularna atrakcja weselna. Latające szklanki, shakery, wiele trików, w tym żonglowanie butelkami, a w finale pyszne drinki to coś, co rozbawi każdego gościa weselnego. Pokazy są bardzo widowiskowe i niekonwencjonalne, czasem wzbogacone o elementy pirotechniczne. Dodatkową zaletą jest to, że po zakończeniu pokazu goście mają możliwość samodzielnego przygotowania jednego ze swoich ulubionych drinków.

Koszt: od 500 do 1300 zł. za pokaz

Pokazy barmańskie

Pokaz tańca

Oczywistym jest, że nic nie przebije i nie będzie bardziej wyjątkowe, niż pierwszy taniec Pary Młodej. Jeśli jednak jesteście miłośnikami tańca, możecie zorganizować profesjonalny występ taneczny. Wasze przyjęcie weselne może uświetnić pokaz tańca towarzyskiego (show latynoamerykańskie, standardowe, „polish show”, „Jackson show”, „Presley show” etc.), pokazy breakdance, tańca nowoczesnego, tańca brzucha, flamenco i innych. Niektóre grupy, pary taneczne, szkoły mają w swojej ofercie także krótki kurs tańca dla gości.

Koszt: od 1200 zł. za pokaz

Fajerwerki

Chcecie obchodzić swoje wesele w iście hucznym stylu? W takim wypadku pokaz sztucznych ogni i fajerwerków to atrakcja weselna w sam raz dla Was. W Chinach od dawna wierzy się, że sztuczne ognie odstraszają złe duchy. Ważne jest, aby do takiego pokazu zatrudnić profesjonalną firmę, która zapewni nie tylko niezapomniane doznania estetyczne, lecz także bezpieczeństwo wszystkich oglądających.

Koszt: od 180 zł za minutę pokazu.

Fajerwerki

Teatr ognia – „fireshow”

Teatr ognia, nazywany inaczej – „fireshow”, to bardzo widowiskowa i spektakularna atrakcja weselna, urozmaicenie przyjęcia. Spektakl trwający od 20 do 40 minut polega na tańcu do energetycznej muzyki, osób igrających z ogniem. Występ taki zostaje czasem wzbogacony elementami pirotechnicznymi lub oświetleniem UV, oświetleniem neonowym, laserowym.

Koszt: od 1300 zł. za pokaz

Iluzjonista, komik

Pokazy iluzjonistów, czy występy komików, to atrakcje weselne – spektakle w eleganckim wydaniu, ale i ze szczyptą humoru. Magiczne pokazy wykonywane są na żywo, przed oczami widzów – Waszych gości. Numery z kartami, monetami, banknotami, pierścionkami, sprawiają, że iluzja jest na wyciagnięcie ręki i z pewnością przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym, a niekiedy znudzonym weselnikom. Podobnie jak występ komika. On również jest zabawą organizowaną przy aktywnym udziale publiczności.

Koszt: od 500 zł. za pokaz

Wybuchowy balon

Wybuchowy balon to nic innego, jak balonowa kula o średnicy minimum 1 m., w której umieszczone są mniejsze balony. Balon taki podwieszony jest pod sufitem, nad środkiem parkietu. W dowolnym momencie, najczęściej w trakcie pierwszego tańca, za pomocą elektrycznego zapalnika balon jest przebijany i dziesiątki małych balonów spadają na Młodą Parę i gości weselnych. Wszystko to tworzy wspaniałą i niebanalną scenerię dla zdjęć dokumentujących ten pierwszy taniec małżeńskiej pary.

Koszt: cena zestawu składającego się na duży balon, konfetti, detonator, 100 szt. małych baloników i pompkę do ich pompowania to od 100 do 180 zł.

Wybuchowy balon


Zobacz również:

Cennik ślubny
Bramy weselne
Weselne menu
Styl wesela


Polecamy:


Komentarze

kazia 2012-04-25 09:25

Jeżeli nie umiecie tańczyć to polecam wam pójście na lekcje indywidualne dla narzeczonych .
Mój partner nie umie tańczyć nawet najprostszych rzeczy!!! A już po 2-3 lekcjach okazało się że po prostu się odblokował bo nauczyciel który nas uczył zauważył ten problem i starał się rozruszać mojego narzeczonego który jak się okazało jednak potrafi tańczyć!! Ułożył nam taką choreografię w której czujemy się dobrze podpowiedział też utwór do którego będziemy tańczyć.

Łukasz 2012-10-14 10:31

Polecam wynajem fontanny czekoladowej. To sprawdzona atrakcja, za każdym razem ciesząca się dużą popularnością. Belgijska czekolada, w połączeniu ze słodkimi przekąskami pozostawiają niezapomniane wrażenia smakowe oraz wizualne.

Kasia 2013-05-23 22:24

polecam fotobudkę - absolutny hit!

Truskawka 2013-08-01 10:58

Pokaz Barmański to super pomysł na urozmaicenie wesela no i cena przystępna... myślę, że jakieś fajne sztuczki mogłyby zainteresować zwłaszcza męską część gości :)

POKAZY OGNIA - FIRESHOW 2014-01-17 10:50

Pokazy fireshow to fascynujące widowisko, gdzie kreatywność łączy się z perfekcją ruchu, dźwiękami muzyki i niebezpiecznym żywiołem jakim jest ogień. Taniec z ogniem to idealne zakończenie wieczoru podczas wielu rodzajów imprez.

niko 2014-03-19 12:55

Witam. Polecam wynajecie fotobudki, super sprawa, atrakcja dla gości bezcenna, a przy okazji pamiatką i dla gości i dla młodych.

sabina 2014-03-21 10:54

Pokaz sztucznych ogni to bardzo fajna atrakcja, my takową mieliśmy. Na szczęście pogoda dopisała. Iluzjonista także był brany pod uwagę, ale stwierdziliśmy, że co za dużo to niezdrowo;)
I tak wesele było organizowane w nietypowym miejscu (Zamek Dobra niedaleko Wrocławia).

ewka 2014-03-24 09:47

A my mieliśmy wodzireja z prawdziwego zdarzenia!:D
Bardzo charyzmatyczny pan, który urozmaicił nasze wesele trafnymi puentami i odrobiną czarnego humoru.
Właściciele Niagary w Białymstoku nam go przedstawili i po krótkiej prezentacji stwierdziliśmy, że to jest to.
Polecam:)

kumaka 2014-05-07 23:05

Masakra, jakie fanaberie, można by przypuszczać, że goście przyszli do cyrku...

Ania 2014-05-16 16:35

Jeśli ktoś jest fanem muzyki, polecam kwartet smyczkowy na ślub oraz przyjęcie weselne.

tomek 2014-05-28 07:36

witam ja na swój ślub wynajęłam fotobudkę goście byli zachwyceni

Mariusz Muzyk 2014-12-18 13:35

Myślę że najlepszy sposobem na udane wesele/ślub jest po prostu nie myślenie, nie przejmowanie się niczym. Im większe oczekiwania i tzw trzymanie się planu tym gorzej dla wszystkich. Just keep calm!

Erwin 2015-01-18 13:55

Super atrakcją jest również Fotobudka.
Bardzo polecam i naprawdę dzięki temu goście z radością się bawią na weselu.
Warto;)

anna 2015-01-20 23:42

Fotobudka jest super, zgadzam się, ale niestety drogawo sobie liczą za wynajem. Udało mi się niedawno znaleźć coś naprawdę taniego. W sumie takie ceny za fotobudkę, to są jeszcze do przyjęcia.

oliwia141 2015-02-25 08:20

Obecnie jedną z największych atrakcji jest fotobudka :) Moja siostra będzie miała taką na swoim weselu (w Warszawie, partyking), ja widziałam to u mojego kolegi. Świetna zabawa jest gwarantowana :)

Malgorzata Klima 2015-02-28 11:45

polecam zrealizowanie filmu w technice slow motion to fajna pamiątka

Ajlar 2015-03-01 19:01

Dorosli maja swoje atrakcje, to i dzieciaki powinny miec cos dla siebie:) Sadze, ze np Klaun na wesele dla dzieci to powinna byc obowiazkowa opcja na kazdym weselu, na ktorym sa dzieciaki! Czemu? bowiem niech i one sie bawia, ciesza i szaleja w tym wyjatkowym dniu!!

kasia 2015-03-09 14:50

Dla dzieci taki animator to świetny pomysł, najlepiej żeby była to kobieta, dzieci się bawią są zajęte, a rodzice mają chwilę spokoju. Z ciekawszych atrakcji coraz więcej ludzi decyduje się na jakieś pokazy pirotechniczne i inne efekty specjalne, sama na swoje wesele na razie namierzyłam jedną firmę.

Piotrek 2015-03-20 14:43

Fajną atrakcją jest też fotobudka u nas była i była super zabawa dla gości, a i koszt nie duży.


Dodaj swój komentarz
Adres e-mail nie będzie publikowany na portalu, służy jedynie do potwierdzenia dodanego komentarza.


Polecamy
Ostatnio dodane
2015-03-27 Synchromedia Wideofilmowanie
Bydgoszcz
2015-03-25 Wodnik Restauracja Wodnik Restauracja zaprasza do organizowania przyjęć w województwie Łódzkim na terenie Łodzi! Restauracja posiada dwie piękne w pełni klimatyzowane sale bankietowe. Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz na naszą stronę internetową! Sale weselne
Łódź

Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Archiwum sond

Najbliższe śluby:

Złoty Krążek
Polecamy