wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Biżuteria ślubna
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2018-12-12 Karetą z końmi do ślubu * Autem retro do ślubu Oferujemy Państwu przejazd następującymi pojazdami: - Nestor Baron. Samochód jest stylizowany na lata 20-te i 30-te z muzyką z lat dwudziestych. - Kareta zaprzęgnięta w dwa siwe konie - to czteroosobowy, wyjazdowy powóz reprezentacyjny. Samochody ślubne
Warszawa
2018-12-12 Studio Foto-Video P.A. Ginter NOWOCZESNE PODEJŚCIE DO KLASYCZNYCH USŁUG. Jeśli szukasz fotografa, który uwieczni twoje wydarzenie, to właśnie go znalazłeś, nie szukaj więc dalej! Fotografowanie w naszym wykonaniu to nie tylko praca, to coś więcej! To nasza pasja, każde zdjęcie to przemyślana kompozycja, która Was zachwyci. Fotografia ślubna
Przeźmierowo (koło Poznania)
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Biżuteria ślubna

Każda Panna Młoda chce błyszczeć na swoim ślubie. Zawdzięcza to biżuterii wybranej na specjalną okazję. W jej skład wchodzą obrączki i inne ozdoby: broszki, bransoletki, ozdoby we włosy i naszyjniki.

ŚLUBNY KRĄŻEK

Najważniejsza ślubna biżuteria to obrączki, symbol miłości, wierności i trwałości związku. Ich wybór to jedna z pierwszych i najważniejszych decyzji narzeczonych. W wyborze ważne są 3 rzeczy: rozmiar, materiał i dodatkowe ozdoby. Najlepiej zdecydować się na luźną – do pasującego rozmiaru dodać pół rozmiaru, biorąc pod uwagę to, że latem mogą puchnąć palce i wybrana przez nas może być za ciasna. Za dodatkową opłatą jubiler doda kamienie ozdobne i specjalne grawerowanie na wewnętrznej stronie (czasem w cenie obrączki). Najczęściej są to: imiona narzeczonych z datą ślubu, inicjały z datą, same imiona lub pseudonimy.

Obrączki mogą być: złote, srebrne, platynowe, tytanowe lub z kamieniami. Do żółtego złota z reguły dodaje się domieszki innych metali, a dzięki temu jest twardsze i trwalsze. Obrączki mogą być również wykonane z kilku rodzajów złota. Najczęściej łączy się żółte z białym lub białe z różowym. Cena takich obrączek jest podobna do jednokolorowych. Ostatnio popularne są platynowe, które są trwałe i droższe do złotych. Dlatego dla wielu to luksus. A tytanowe są lekkie i odporne. Obrączki dodatkowo mogą być: gładkie, satynowe i matowe oraz okrągłe, półokrągłe i kwadratowe.

OZDOBNA PANNA

Uzupełnieniem ślubnej kreacji są dodatki w postaci biżuterii. Wybierając ją, należy pamiętać o trzech zasadach. Po pierwsze, biżuteria powinna być dopasowana do sukni. W przypadku zwracającej uwagę i zdobnej powinna być skromna i stonowana, ale jednocześnie elegancka i podkreślająca urodę. Główna zasada to zachować umiar, aby uniknąć efektu przesady i kiczu. Nie może także za bardzo się wyróżniać i dominować w całej stylizacji – ma być dodatkiem.

Po drugie, do wyboru są zestawy klasyczne, które są zawsze modne lub unikatowe i odważne. Tradycyjna narzeczona założy malutkie kolczyki w kształcie łezki lub perełki oraz delikatny naszyjnik z podobną zawieszką.

Po trzecie, biżuteria powinna być lekka i wygodna. Zbyt ciężka będzie przeszkadzać w trakcie wesela, a zwłaszcza tańca. Dlatego najlepiej wcześniej ją przymierzyć.

Pamiętajmy, że biżuteria to również wszystkie błyszczące ozdoby we włosach: opaski, spinki, grzebyki. Jedną z najstarszych ozdób, stosowanych także w stylizacji ślubnej, jest broszka. A może się pojawić na sukni ślubnej, butach lub we włosach razem z opaską.