Iluzjonista Tomasz Jusza

Biżuteria ślubna

Strona główna » Biżuteria ślubna

Każda Panna Młoda chce błyszczeć na swoim ślubie. Zawdzięcza to biżuterii wybranej na specjalną okazję. W jej skład wchodzą obrączki i inne ozdoby: broszki, bransoletki, ozdoby we włosy i naszyjniki.

ŚLUBNY KRĄŻEK

Najważniejsza ślubna biżuteria to obrączki, symbol miłości, wierności i trwałości związku. Ich wybór to jedna z pierwszych i najważniejszych decyzji narzeczonych. W wyborze ważne są 3 rzeczy: rozmiar, materiał i dodatkowe ozdoby. Najlepiej zdecydować się na luźną – do pasującego rozmiaru dodać pół rozmiaru, biorąc pod uwagę to, że latem mogą puchnąć palce i wybrana przez nas może być za ciasna. Za dodatkową opłatą jubiler doda kamienie ozdobne i specjalne grawerowanie na wewnętrznej stronie (czasem w cenie obrączki). Najczęściej są to: imiona narzeczonych z datą ślubu, inicjały z datą, same imiona lub pseudonimy.

Obrączki mogą być: złote, srebrne, platynowe, tytanowe lub z kamieniami. Do żółtego złota z reguły dodaje się domieszki innych metali, a dzięki temu jest twardsze i trwalsze. Obrączki mogą być również wykonane z kilku rodzajów złota. Najczęściej łączy się żółte z białym lub białe z różowym. Cena takich obrączek jest podobna do jednokolorowych. Ostatnio popularne są platynowe, które są trwałe i droższe do złotych. Dlatego dla wielu to luksus. A tytanowe są lekkie i odporne. Obrączki dodatkowo mogą być: gładkie, satynowe i matowe oraz okrągłe, półokrągłe i kwadratowe.

OZDOBNA PANNA

Uzupełnieniem ślubnej kreacji są dodatki w postaci biżuterii. Wybierając ją, należy pamiętać o trzech zasadach. Po pierwsze, biżuteria powinna być dopasowana do sukni. W przypadku zwracającej uwagę i zdobnej powinna być skromna i stonowana, ale jednocześnie elegancka i podkreślająca urodę. Główna zasada to zachować umiar, aby uniknąć efektu przesady i kiczu. Nie może także za bardzo się wyróżniać i dominować w całej stylizacji – ma być dodatkiem.

Po drugie, do wyboru są zestawy klasyczne, które są zawsze modne lub unikatowe i odważne. Tradycyjna narzeczona założy malutkie kolczyki w kształcie łezki lub perełki oraz delikatny naszyjnik z podobną zawieszką.

Po trzecie, biżuteria powinna być lekka i wygodna. Zbyt ciężka będzie przeszkadzać w trakcie wesela, a zwłaszcza tańca. Dlatego najlepiej wcześniej ją przymierzyć.

Pamiętajmy, że biżuteria to również wszystkie błyszczące ozdoby we włosach: opaski, spinki, grzebyki. Jedną z najstarszych ozdób, stosowanych także w stylizacji ślubnej, jest broszka. A może się pojawić na sukni ślubnej, butach lub we włosach razem z opaską.

Leszno

Atelier Aleksandra Samson

Leszno, ul. Ostroroga 10/3

Telefony: kom. 601 684 441
E-mail: wyślij wiadomość
Strona WWW: www.ateliersamson.republika.pl

Tychy

Firma Jubilerska - Centrum Obrączek

Tychy, ul. Damrota 66

Telefony: tel. 32 227 33 49, kom. 608 525 726
E-mail: wyślij wiadomość
Strona WWW: www.centrumobraczek.eu

Inne: Jesteśmy na rynku jubilerskim od 1982r. Specjalizujemy się w produkcji obrączek ślubnych. Oprócz wytwarzania własnych modeli udostępniamy naszym klientom obrączki wiodących firm polskich i europejskich posiadamy kolekcje obrączek ze złota białego i żółtego, platyny, tytanu. Posiadamy kolekcję 2500 wzorów obrączek.

Polecamy
Ostatnio dodane
2016-10-24 DodatkiWeselne.pl - Zaproszenia i Dodatki Ślubne bogata oferta zaproszeń i dodatków ślubnych w atrakcyjnych cenach, sklep internetowy - zapraszamy Zaproszenia ślubne
Białystok
2016-10-11 Dekoracje Światłem Światło - wykorzystywane do niedawna jedynie przy organizacji dużych imprez, staje się coraz popularniejsze przy bardziej kameralnych wydarzeniach. Profesjonalnym oświetleniem można zasmakować te elementy architektoniczne, które drażnią nasze poczucie estetyki. Dekoracje weselne
Warszawa

Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Archiwum sond

Najbliższe śluby:

Złoty Krążek
Polecamy