PlanowanieWesela.pl » Podróż poślubna
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2024-01-22 Wedding Planner - Justyna Grzymała Weddings & Events Konsultanci ślubni
Warszawa
2024-01-12 Zespół Muzyczny JABADU Zespoły weselne
Krosno
2024-01-04 Zespół Muzyczny TROLL Nasza oferta dotyczy 1 dnia grania na weselu, błogosławieństwo, transport do 200km od Warszawy gratis. Zespoły weselne
Warszawa
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Podróż poślubna

Po ślubie pora na podróż poślubną. Nowożeńców czeka miesiąc miodowy tylko razem w kraju lub za granicą. Rozwiązaniem jest też podróż w prezencie od gości weselnych albo autostopem.

ZA GRANICĄ PO ŚLUBIE

Idealnym miastem na romantyczną podróż poślubną jest Paryż. Paryż to miasto zakochanych, które żyje wieczną miłością. Jako jedno z najpiękniejszych na świecie ma wyjątkowy klimat. Paryż jest miejscem z trzema miłosnymi symbolami. Po pierwsze, tajemnicze ogrody w Wersalu, małym miasteczku pod Paryżem, które są jednymi z najpiękniejszych ogrodów świata. Młodzi mogą tutaj wybrać się na romantyczny spacer wytyczonymi labiryntami wśród symetrycznie przyciętych drzew i krzewów oraz kolorowych kwiatów i rzeźb. Alternatywą są ogrody po wschodniej stronie katedry Notre Dame z imponującymi łukami. Po drugie, most zakochanych, czyli Pont des Arts. Dla zakochanych to wyjątkowe miejsce, gdyż na barierce przyczepiają kłódki, a kluczyk wyrzucają do wody. To oznacza, że ich miłość przetrwa wszystko. Po trzecie, Wieża Eiffla, z której można podziwiać panoramę miasta. Możemy tu również zjeść kolację w restauracji „Juliusz Verne”. A spotkanie przy pięknie oświetlonej nocą wieży jest bardzo romantyczne.

Zamiast europejskiego miasta możemy spędzić miesiąc poślubny na wyspie. Fanom zabawy i poszukiwaczom rozrywki na najwyższym poziomie poleca się Ibizę. Wyspa słynie z klubów i dyskotek oraz białych plaż i lazurowej wody. Poszukiwaczom raju poleca się Dominikanę Ciekawą alternatywą jest rejs statkiem wycieczkowym, czyli morska podróż poślubna.

KRAJOWE PODRÓŻOWANIE

W Polsce jest wiele miast, gdzie wyjedziemy w podróż poślubną. Na liście romantycznych miejsc są: Zakopane, Pieniny i Bieszczady, Kraków, Mazury oraz nadmorskie miasteczka. Do Zakopanego wielu wraca po podróży poślubnej. To najpopularniejszy kierunek Nowożeńców. Niezależnie od pogody i pory roku, polskie góry mają niepowtarzalny klimat. Każda para na pewno znajdzie coś dla siebie: pobyt w góralskiej chacie z widokiem na góry lub przejażdżka bryczką nad Morskie oko, wspinaczka na Giewont i Gubałówkę. Zamiast gór można wybrać się na Hel. Otoczony ze wszystkich stron wodą z pięknymi plażami i lasami sosnowymi – jest idealnym miejscem na wyjazd poślubny. Z Helu blisko do Trójmiasta, które warto odwiedzić. Młodzi mogą też zarezerwować weekend w latanii morskiej na wyspie Uznam w miasteczku Usedom. Znajduje się tam 70-letnia latarnia morska z przytulnym apartamentem dla dwojga. Weekend poślubny można także spędzić w domku zawieszonym 15 metrów nad ziemią. Taką atrakcję oferuje Hotel w Koronach Drzew, który znajduje się na terenie Parku Rozrywki Kulturinsel, na północ od Zgorzelca, po niemieckiej stronie Nysy Łużyckiej.

SAMOTNA ESKAPADA

Podróż poślubna autostopem jest szalonym pomysłem, jednak dostarcza mnóstwo wrażeń i emocji. To niesamowite przeżycie i przygoda, którą będziecie wspominać. Taki spontaniczny wyjazd jest dla niektórych lepszym rozwiązaniem niż bezczynne leniuchowanie na plaży oraz monotonne zwiedzanie. To także sposób na weselny budżet, w którym jest deficyt na wyjazd we dwoje w wymarzone miejsce. Opcja ta jest najlepsza dla par spontanicznych, które pragną przeżyć coś nietypowego. Autostop ma 3 najważniejsze zalety. Po pierwsze, jest najtańszym sposobem podróżowania. Po drugie, pojedziemy nim wszędzie, gdzie chcemy. Jedziemy bez ograniczeń – bez biletów, przesiadek i czekania na autobus i na pociąg. Po trzecie, dostajemy dawkę adrenaliny. To prawdziwa szkoła charakteru – wytrwałości, cierpliwości, optymizmu, przebojowości, odpowiedzialności i zaradności.