wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Wieczór kawalerski w 2020 roku
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2022-05-11 HurtowniaWodki.pl - Alkohol na wesele - Wysyłka cała Polska Szeroki wybór alkoholu w najlepszych cenach. Wódka na wesele, wino, whiskey, rum, burbon i inne. Możliwość odbioru osobistego lub dostawy w całej Polsce bezpiecznym kurierem. Alkohol na wesele
Kraków
2022-02-25 Dwór Korona Karkonoszy Kompleksowa organizacja wesel - do Państwa dyspozycji wedding planner, fotograf, kamerzysta, DJ/zespół i wiele innych. Realizujemy m.in. wesela tematyczne czy śluby w plenerze. Wesela już od 189 zł - sprawdź: www.koronakarkonoszy.pl/ Sale weselne
Sosnówka (koło Karpacza)
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Wieczór kawalerski w 2020 roku

W dobie kryzysu spowodowanego wybuchem światowej pandemii koronawirusa planowanie ślubów stało się zadaniem wymagającym niebywałej wręcz cierpliwości i… elastyczności. Przez długi czas bowiem w Polsce zabronione było organizowanie tego typu rodzinnych uroczystości. Chociaż teraz się to zmieniło, nadal wszystko musi odbywać się z zachowaniem specjalnych środków ostrożności.

Podobnie rzecz ma się z tym, co śluby i wesela poprzedza, a więc też z wieczorami kawalerskimi. To, jak organizowane były wcześniej, nie do końca pozostaje już aktualne. Zatem jak i gdzie urządzić wieczór kawalerski w 2020 roku, by wszystko odbyło się bez narażania zdrowia? Kilka podpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

wieczor-kawalerski-5462165-8546-779.jpg

Wieczór kawalerski – wersja w kapciach

Pozostanie w domu wcale nie musi oznaczać nudy. W końcu wiele z aktywności można zastąpić ich wirtualnymi odpowiednikami. Jeśli w planie była przykładowo wizyta w kasynie, to samo można zrobić z domu, bez konieczności przebierania się w eleganckie stroje, wystarczy tylko wejść na stronę i zapoznać się z tym, co oferuje polskie kasyno online. Niejednokrotnie wieczór spędzony w kasynie wirtualnym pod względem emocji może dorównać temu w kasynie stacjonarnym.

Na dobrą sprawę nie trzeba nawet spotykać się (a jeśli już, to w okrojonym składzie). W końcu obecne rozwiązania technologiczne pozwalają na wspólną grę bez konieczności znajdowania się w tym samym pomieszczeniu.

Podobnie rzecz ma się z maratonami filmowymi. Ich zorganizowanie w domu też może okazać się całkiem udanym pomysłem. Poza tym należy pamiętać, że obecnie w świecie wirtualnym dostępnych jest wiele symulacji, a technologia VR rozwija się w niebywałym tempie. Być może zatem wcale nie ma konieczności, by wychodzić w domu, bo podobne doświadczenie zagwarantują ci specjalne gogle.

Tylko uwaga, jeśli zdecydujesz się na którąś z wyżej wspomnianych opcji, pamiętaj, że zwłaszcza hazard to rozrywka niebezpieczna. Jak zaznacza Klara Czerwińska, ekspert branży hazardowej, kasyna online potrafią być naprawdę uzależniające.

Jeśli chodzi natomiast o symulacje, tutaj chyba jedynym zagrożeniem może być to, że… stracisz poczucie czasu, a jeden wieczór się wydłuży. Nic w tym złego, w końcu organizacja tego rodzaju imprezy w domu online sprawia, że weekendowy wieczór kawalerski to też opcja do rozważenia, niewymagająca zbyt wielu nakładów finansowych.

4-szczesliwych-mezczyzn.jpg

Pomysły na wieczór kawalerski na zewnątrz

Wieczór kawalerski można także zorganizować poza domem, tak by nadal był to pełen rozrywki wstęp do części właściwej, czyli atrakcji weselnych.

Bezpieczny wieczór kawalerski to taki na… świeżym powietrzu. Dlatego, przy zachowaniu pewnych zasad, nadal można wybrać się na gokarty, pole golfowe czy chociażby wynająć boisko lokalnej drużyny piłki nożnej i rozegrać na nim mecz. Wszystkie te czynności pod pewnymi warunkami nie powinny stwarzać nadmiernego zagrożenia dla uczestników takiego spotkania.

Sam rynek ślubny w Polsce wart jest ponad 7 mld złotych, dlatego obecnie operujące na nim podmioty, które wcześniej specjalizowały się w organizowaniu wieczorów kawalerskich, chcą wrócić do gry i dopasowują swoją ofertę do sytuacji, stawiając właśnie na aktywności sportowe, czy wynajmując specjalne limuzyny albo autobusy o zwiększonej pojemności.

Wieczór kawalerski 2020: zalety

Ta wyjątkowa sytuacja sprawia, że wieczór kawalerski w  tym roku może okazać się sposobem na… oszczędność. Może to być niezwykle istotne w obliczu aktualnego kryzysu ekonomicznego, a także biorąc pod uwagę ogromne wydatki, z jakimi wiąże się organizacja wesela.

Bez głośnej klubowej muzyki w tle i niekończących się ilości alkoholu można także skupić się o wiele bardziej na towarzyszach tego wieczoru. W końcu niejednokrotnie zdarza się, że podczas takiego spotkania pan młody widzi się z kolegami, z którymi z różnych powodów od dawna nie miał kontaktu. Może to być zatem świetny sposób, by odnowić znajomość i przy okazji spędzić czas w sposób produktywny.

Podsumowanie

Chociaż w 2020 roku raczej zapomnieć należy o wszystkich tych zatłoczonych miejscach, w których z reguły organizowane są takie imprezy (kasyna, kluby nocne, bary), to nadal przy odrobinie chęci można znaleźć świetne alternatywy. W końcu tak naprawdę nie liczy się miejsce, ale atmosfera i osoby, z którymi spędzisz wieczór kawalerski.