PlanowanieWesela.pl » Warto wiedzieć » Zabawy weselne
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2024-05-08 HurtowniaWodki.pl - Alkohol na wesele - Wysyłka cała Polska Szeroki wybór alkoholu w najlepszych cenach. Wódka na wesele, wino, whiskey, rum, burbon i inne. Możliwość odbioru osobistego lub dostawy w całej Polsce bezpiecznym kurierem. Alkohol na wesele
Kraków
2024-03-22 Restauracja Dębowa Sale weselne
Bielsko-Biała
2024-01-22 Wedding Planner - Justyna Grzymała Weddings & Events Konsultanci ślubni
Warszawa
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Zabawy weselne (zabawy nr 1-10)

Zabawy ślubne

Ocena: 4,05/5

Konkursy, gry, zabawy weselne. Bez nich wesele nie może się obejść. Tak jak do ślubu pasuje wesele, tak do wesela pasują zabawy. W końcu ślub to czas radości i świętowania.

 

 

najpopularniejsze-zabawy-weselne.jpg

Zanim przejrzycie listę zabaw, kilka uwag:

  1. Postarajcie się, aby w zestawie zabaw na waszym weselu znalazły się takie, w których mogą wziąć udział wszyscy.
  2. Ustalcie z wodzirejem wesela harmonogram i rodzaj zabaw. Goście powinni być zaskoczeni, ale lepiej żebyście znali reguły gry przed przystąpieniem do zabawy. W końcu goście będą was obserwować.
  3. Weźcie pod uwagę gości. Jeżeli zdecydowana większość stanowią osoby starsze to nie organizujcie zabaw ślubnych zbyt śmiałych z dużą dawką alkoholu.
  4. Aby ułatwić Wam wybór każda zabawa została opisana według kategorii:
Udział Pary Młodej Para Młoda obowiązkowo Panna Młoda obowiązkowo Pan Młody obowiązkowo Para Młoda opcjonalnie
Alkohol Alkohol jest niepotrzebny Zalecana mała ilość alkoholu Zalecana średnia ilość alkoholu Zalecana duża ilość alkoholu
Liczba gości Goście nie biorą udziału Zalecana mała ilość osób Zalecana średnia ilość osób Zalecana duża ilość osób
Widowiskowość Zabawa spokojna / elegancka Zabawa średnio widowiskowa Zabawa śmiała / rozrywkowa / widowiskowa  

Lista często organizowanych zabaw weselnych:

1. Polecane na oczepiny - chłopiec czy dziewczynka

Para Młoda obowiązkowo Alkohol jest niepotrzebny Goście nie biorą udziału Zabawa średnio widowiskowa

Tej zabawy powinniście nie znać! Jednak skoro mówimy tu o planowaniu wesela to macie prawo wiedzieć wszystko. W zabawie bierze udział tylko Para Młoda. Młodzi siadają na 2 krzesłach odwróconych do siebie tyłem. W tym czasie orkiestra przygrywa krótkie melodie. Na znak wodzireja para odwraca się do siebie. Jeżeli para odwróci się w tą samą stronę - będzie chłopczyk. Jeżeli odwrócicie się inaczej - urodzi się wam dziewczynka. Zabawa trwa tak długo ile dzieci planują Pan Młody i Panna Młoda.

2. Polecane na oczepiny - butelka i długopis

Para Młoda obowiązkowo Alkohol jest niepotrzebny Goście nie biorą udziału Zabawa średnio widowiskowa

W zabawie uczestniczy Para Młoda. Pan Młody ma zawiązane oczy. Do jego paska doczepia się sznureczek na końcu którego przywiązuje się długopis. Zadanie Panny Młodej polega na pokierowaniu mężem tak, aby ten trafił długopisem do postawionej na ziemi butelki.
Całość kwituje wodzirej: 'Tak oto będzie wyglądała noc poślubna'.

3. Polecane na oczepiny - test zgodności

Para Młoda obowiązkowo Alkohol jest niepotrzebny Goście nie biorą udziału Zabawa śmiała / rozrywkowa / widowiskowa

Sadzamy Parę Młodą na krzesłach obok siebie, ale oddzielamy ich kotarą tak, aby się nie widzieli i nie mogli się ze sobą komunikować. Rozdajemy parze ślubnej po 2 kartki z napisem "ja" i "on" (dla Panny Młodej) i "ja" i "ona" (dla Pana Młodego). Lista możliwych pytań:

Prowadzący zadaje pytania a Para Młoda podnosi karteczki odpowiadając tym samym na pytania.

4. Polecane na oczepiny - testy sprawnościowe

Para Młoda obowiązkowo Alkohol jest niepotrzebny Goście nie biorą udziału Zabawa śmiała / rozrywkowa / widowiskowa

Test sprawnościowy dla Panny Młodej - Jajko
Pana Młody staje na krześle. Zadaniem Panny Młodej jest przemieszczenie surowego jajka przez nogawki Pana Młodego. Zaczyna od jednej nogawki, przemieszcza je do góry dochodząc aż do krocza Pana Młodego, a potem w dół drugą nogawką. Liczy się czas i styl. Zadanie zostaje wykonane jeżeli jajko nie pęknie. Warto mieć zapasowy strój!

Test sprawnościowy dla Pana Młodego
Panna Młoda staje na krześle. Pan Młody, z pomocą świadka zdejmuje krawat. Świadkowa zawiązuje go wysoko na udzie Panny Młodej. Następnie Panu Młodemu związuje się z tyłu ręce, a jego zadaniem jest rozwiązanie krawatu z uda żony (oczywiście bez użycia rąk).

5. Polecane na oczepiny - poznajmy się

Para Młoda obowiązkowo Zalecana mała ilość alkoholu Zalecana średnia ilość osób Zabawa śmiała / rozrywkowa / widowiskowa

Zabawa powstała z myślą o oczepinach. Jednak sugerujemy ją dla par, które mają duże poczucie humoru i nie zezłoszczą się na swoją drugą połowę za ewentualną pomyłkę. Gra sprawdza czy nowożeńcy dobrze poznali się w okresie narzeczeństwa. Po kolei, Panna Młoda oraz Pan Młody rozpoznają swoje połówki po wymienionej części ciała.

Panna Młoda szuka męża:
Pannie Młodej zawiązujemy oczy. Panowie razem z Panem Młodym siadają na krzesełkach w jednym rzędzie. Panna Młoda rozpoznaje swego męża zmysłem dotyku po wybranej części ciała. Najczęściej wybierane: kolano, nos, pępek, pośladki, a w nieco erotycznej wersji po pośladkach.

Pan Młody szuka żony:
Panu Młodemu zawiązujemy oczy. Panie razem z Panną Młodą siadają na krzesełkach w jednym rzędzie. Pan Młody rozpoznaje swoją żonę zmysłem dotyku po wybranej części ciała. Najczęściej wybierane: kolano, nos, uda, a w nieco erotycznej wersji po biuście.

6. Polecane na oczepiny - buciki weselne

Para Młoda obowiązkowo Zalecana mała ilość alkoholu Zalecana mała ilość osób Zabawa spokojna / elegancka

Zabawa polecana na początek zabawy oczepinowej. Podczas zdejmowania welonu i muszki goście weselni zabierają buty Parze Młodej. Zadaniem męża Panny Młodej jest wykupienie bucików swoich i małżonki. Najczęściej fanty odkupuje się alkoholem. Zespół przygrywa wtedy melodię z tekstem:
'Panie Młody nie bądź Felek wykup młodej pantofelek pantofelek jest malutki i kosztuje litra wódki'.

7. Sznurek i taniec

Para Młoda opcjonalnie Zalecana mała ilość alkoholu Zalecana średnia ilość osób Zabawa średnio widowiskowa

Przyjemna zabawa połączona z tańcem. Potrzebujecie tylko liny o długości 4-5 metrów. Dwie osoby rozciągają sznurek w poprzek sali. Pary uczestniczące w zabawie tańczą, a ich zadaniem jest przechodzenie pod liną nie przerywając tańca. Pary przechodzą pod liną w miarę jednocześnie. Ważne by każda para przeszła pod sznurkiem tą samą ilość razy. W trakcie gry, 2 osoby trzymające sznurek z czasem obniżają wysokość sznurka, zwiększając przy tym poziom trudności. Odpadają pary, które przewrócą się lub dotkną sznurka. W trakcie przechodzenia pod sznurkiem pary muszą trzymać się blisko siebie.

8. Pociąg - jedna z najpopularniejszych zabaw ślubnych

Para Młoda opcjonalnie Zalecana średnia ilość alkoholu Zalecana duża ilość osób Zabawa śmiała / rozrywkowa / widowiskowa

Wodzirej zbiera maksymalną ilość gości. Goście ustawiają się w szeregu czyli wagonikach. Zalecane jest, aby w rolę maszynisty wcieliła się Panna Młoda. Mijając kolejnych gości łatwiej jej zachęcić gości, którzy jeszcze siedzą za stołem, zamiast stworzyć kolejny wagonik. Do zabawy warto wykorzystać atrybuty np.: kierownicę i gwizdek dla prowadzącego pociąg weselny. Jeśli to możliwe wodzirej może przygotować peruki, czapki i inne stroje, by przyozdobić ludzkie wagoniki.
Treść piosenki to oczywiście słynne: jedzie pociąg z daleka...
Uatrakcyjnieniem zabawy są stacje do, których dojeżdża pociąg. Wodzirej oznajmia w jakim kraju zatrzymał się pociąg a goście starają się odtańczyć narodowy taniec danego kraju (najczęściej nieudolnie). Kolejne stacje to:

9. Fanty - kreatywna zabawa weselna

Para Młoda opcjonalnie Zalecana średnia ilość alkoholu Zalecana średnia ilość osób Zabawa średnio widowiskowa

Idealna ilość uczestników zabawy - od pięciu do dziesięciu. Z doświadczenia wiemy, że mężczyźni bardziej pasują do tej gry. Zadaniem graczy jest przynoszenie fantów wymienionych przez prowadzącego imprezę. Co może być fantem? Praktycznie wszystko. Zabawę zaczyna od najprostszych fantów: zapałki, zegarki, szminki, paski od spodni, buty, staniki, dzbany, marynarki, świece. Osoba, która ostatnia doniesie przedmiot, odpada z gry.
Gdy zmniejsza się liczba uczestników zabawy weselnej podnosimy poprzeczkę żądając coraz bardziej wyszukanych przedmiotów. Wodzirej wydaje polecenie przyniesienia: gaśnicy, największego garnka z kuchni, koła od samochodu, teścia (gdy zostały trzy osoby) i innych ciekawych atrybutów.
By zabawa miała swój punkt centralny, fanty powinny być znoszone w jedno miejsce np. na środek sali lub obok stołu Panny i Pana Młodego.
Zabawa wypada zwykle lepiej gdy mężczyźni kosztowali już weselnego alkoholu. Łatwiej przychodzi im śmiałość w zdobywaniu fantów, zwłaszcza gdy poziom trudności się zwiększa.

10. Sznurek z ubrań

Para Młoda opcjonalnie Zalecana średnia ilość alkoholu Zalecana średnia ilość osób Zabawa śmiała / rozrywkowa / widowiskowa

Zabawa polega na spleceniu z własnych ubrań jak najdłuższego sznurka. Uczestnicy składają ubrania, a wygrywa ten, który ułoży najdłuższy ciąg ubrań weselnych. Aby zmobilizować gości można w pewnej odległości ustawić nagrodę (dodatkowe porcje tortu weselnego / alkohol). Jeżeli nagroda jest jedna, wygrywa ten, który do nagrody dotrze jako pierwszy.Średnia ocena: 4,05 / 5 (546 głosów) Oceń artykuł:


Polecamy:


Komentarze

janusz 2012-05-10 09:07

Myśmy na weselu mieli wynajętego michaela Jacksona mjackson-show.com/ i do dziś każdy wspomina że to było wesele zMichaelem Jacksonem polecam :)

Tomek 2012-07-23 22:20

Polecam zabawę piłowanie drewna (czas 5:30s)
http://youtu.be/lPnu6OpdKSU

Krzysiek 2013-11-14 10:45

TEST wódeczki!! super zabawa http://www.youtube.com/watch?v=wJi2cNeCgYg

Krzysiek 2013-11-14 10:57

test wódeczki!! świetna zabawa http://www.youtube.com/watch?v=wJi2cNeCgYg

Pavlo 2014-03-27 12:35

www.djpavlo.pl super nagłośnienie, oświetlenie najnowszej technologii, prowadzenie zabaw, oczepin
Tanio i profesjonalnie - zapraszam www.djpavlo.pl
dj.glogow.pl

Wodzirej Depcio 2014-04-24 08:58

chcesz zrobić wesele bez wprowadzania w zakłopotanie gości weselnych i bez świńskich zabaw o podtekście erotycznym wejdź na stronę www.chrzescijanskiewesele.pl

Anula 2014-08-01 14:15

Trzeba zawsze wziąć pod uwagę swoich gości i dobrać zabawę, żeby było śmiesznie i wesoło a nikt nie ucierpiał. Poszukiwanie swojej wybranki z zamkniętymi zabawami to na pewno bezpieczna zabawa. Poniższa fotografia z reportażu ślubnego wszystko powie - link poniżej
http://www.fajnefoty.bplaced.net/images/fotografia-slubna-3%20%2834%29.jpg
Więcej fotografii oddających najlepsze momenty z zabaw weselnych można znaleźć na stronie z fotografią ślubną http://www.fajnefoty.bplaced.net/fotografia-slubna-sosnowiec-zdjecia3.html- polecam fotografa z Dąbrowy Górniczej

iwonka 2015-02-19 22:14

Najlepsze zabawy są z bum bum rurkami w roli głównej. Na YouTubie można zobaczyć jak ludzie się fajnie bawią.

hania 2015-03-12 13:50

Ja lubie jak na weselu są fajerwerki jak się juz ściemni wygląda to cudownie i wtedy wiadomo, że w okolicy jest wesele. Ale dzisiaj mało kto chce to robić albo się po prostu boi o bezpieczeństwo.

djmoi.pl 2015-09-24 17:51

www.fb.com/djSadki
DJ na Wesele - Łukasz Ciesiółka
tel. 721 957 421
Zawodowe nagłośnienie, nowoczesne oświetlenie
www.djmoi.pl

OMIO-DJ.pl 2015-10-30 16:12

Oprawa Muzyczna Imprez Okolicznościowych OMIO-DJ
Dj na Wesele Poznań / Wielkopolska
www.OMIO-DJ.pl
Serdecznie Zapraszam!

Tayfuny 2015-12-10 09:04

Grupa TAYFUNY to formacja grająca przede wszystkim na tzw. imprezach okolicznościowych, weselach, bankietach, imprezach firmowych. Gramy na żywo.
Dane kontaktowe:
609 955 571
503 731 008
609 017 002
facebook zespoltayfuny

TwójdDJ.com 2016-05-18 19:24

Polecamy się w tej sprawie - www.twojdj.com :) 794 794 124

TwójdDJ.com 2016-05-18 19:25

Polecamy się w tej sprawie - www.twojdj.com :) 794 794 124

hanka 2016-11-02 12:54

Dj z Playdjs wykonują karaoke na weselu, mają rzutnik, wszytko przygotowane super to wychodzi, już 2 razy uczestniczyłam w takiej zabawie, za każdym razem ubaw po pachy :D

Marysia 2016-12-21 13:26

Nie lubię tego rodzaju zabaw, dlatego wraz z mężem postanowiliśmy zaprosić na nasze wesele iluzjonistę (półfinalistę ósmej edycji Mam Talent, Pana Li - http://panli.pl/) - ten, zabawiał gości, dzięki czemu Ci, nie odczuli nawet ich braku!

Dj na wesele 2017-01-30 12:52

Wesele z klasą www.marcinwawryniuk.pl

Gregor X 2017-04-24 11:44

Zapraszam do kontaktu!
Gregor X - Gwarancja Udanej Imprezy!
www.gregorx.pl
501 144 701

HENRYK SZWEDEK 2017-12-03 08:56

DJ-WODZIREJ NA TWOJĄ IMPREZE,tel.532545131

Łukasz 2019-06-18 12:45

Serio taki syf polecacie ludziom na wesela ? Nic dziwnego, że nikt nie chce brać udziału w takich zabawach - siara na maksa


Dodaj swój komentarz
Adres e-mail nie będzie publikowany na portalu, służy jedynie do potwierdzenia dodanego komentarza.