PlanowanieWesela.pl » Biżuteria ślubna
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2023-10-09 Czekoladowa Fontanna, Fotobudka !!! Wypożyczalnia czekoladowych fontann Kraków. Fantastyczna atrakcja na twoim weselu. Obsługujemy wesela, bankiety, komunie, studniówki i przyjęcia z innej okazji. W ofercie mamy różnego rodzaju czekoladowe oraz alkoholowe fontanny, w różnych pakietach obsługi. Nowość w naszej ofercie - FOTOBUDKI! Atrakcje weselne
Kraków
2023-05-16 Suprizo Wybór upominków: sklep oferuje szeroki wybór prezentów, które idealnie nadają się na ślub. Niezależnie od tego, czy szukasz tradycyjnych upominków ślubnych, personalizowanych pamiątek czy oryginalnych doświadczeń, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla nowożeńców. Sklepy ślubne
Zielona Góra
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Biżuteria ślubna

Każda Panna Młoda chce błyszczeć na swoim ślubie. Zawdzięcza to biżuterii wybranej na specjalną okazję. W jej skład wchodzą obrączki i inne ozdoby: broszki, bransoletki, ozdoby we włosy i naszyjniki.

ŚLUBNY KRĄŻEK

Najważniejsza ślubna biżuteria to obrączki, symbol miłości, wierności i trwałości związku. Ich wybór to jedna z pierwszych i najważniejszych decyzji narzeczonych. W wyborze ważne są 3 rzeczy: rozmiar, materiał i dodatkowe ozdoby. Najlepiej zdecydować się na luźną – do pasującego rozmiaru dodać pół rozmiaru, biorąc pod uwagę to, że latem mogą puchnąć palce i wybrana przez nas może być za ciasna. Za dodatkową opłatą jubiler doda kamienie ozdobne i specjalne grawerowanie na wewnętrznej stronie (czasem w cenie obrączki). Najczęściej są to: imiona narzeczonych z datą ślubu, inicjały z datą, same imiona lub pseudonimy.

Obrączki mogą być: złote, srebrne, platynowe, tytanowe lub z kamieniami. Do żółtego złota z reguły dodaje się domieszki innych metali, a dzięki temu jest twardsze i trwalsze. Obrączki mogą być również wykonane z kilku rodzajów złota. Najczęściej łączy się żółte z białym lub białe z różowym. Cena takich obrączek jest podobna do jednokolorowych. Ostatnio popularne są platynowe, które są trwałe i droższe do złotych. Dlatego dla wielu to luksus. A tytanowe są lekkie i odporne. Obrączki dodatkowo mogą być: gładkie, satynowe i matowe oraz okrągłe, półokrągłe i kwadratowe.

OZDOBNA PANNA

Uzupełnieniem ślubnej kreacji są dodatki w postaci biżuterii. Wybierając ją, należy pamiętać o trzech zasadach. Po pierwsze, biżuteria powinna być dopasowana do sukni. W przypadku zwracającej uwagę i zdobnej powinna być skromna i stonowana, ale jednocześnie elegancka i podkreślająca urodę. Główna zasada to zachować umiar, aby uniknąć efektu przesady i kiczu. Nie może także za bardzo się wyróżniać i dominować w całej stylizacji – ma być dodatkiem.

Po drugie, do wyboru są zestawy klasyczne, które są zawsze modne lub unikatowe i odważne. Tradycyjna narzeczona założy malutkie kolczyki w kształcie łezki lub perełki oraz delikatny naszyjnik z podobną zawieszką.

Po trzecie, biżuteria powinna być lekka i wygodna. Zbyt ciężka będzie przeszkadzać w trakcie wesela, a zwłaszcza tańca. Dlatego najlepiej wcześniej ją przymierzyć.

Pamiętajmy, że biżuteria to również wszystkie błyszczące ozdoby we włosach: opaski, spinki, grzebyki. Jedną z najstarszych ozdób, stosowanych także w stylizacji ślubnej, jest broszka. A może się pojawić na sukni ślubnej, butach lub we włosach razem z opaską.