wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Warto wiedzieć » Zabawy weselne
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2021-02-15 Dwór Korona Karkonoszy Kompleksowa organizacja wesel - do Państwa dyspozycji wedding planner, fotograf, kamerzysta, DJ/zespół i wiele innych. Realizujemy m.in. wesela tematyczne czy śluby w plenerze. Wesela już od 126 zł - sprawdź: www.koronakarkonoszy.pl/ Sale weselne
Sosnówka (koło Karpacza)
2021-02-15 Dwór Korona Karkonoszy Kompleksowa organizacja wesel - do Państwa dyspozycji wedding planner, fotograf, kamerzysta, DJ/zespół i wiele innych. Realizujemy m.in. wesela tematyczne czy śluby w plenerze. Wesela już od 126 zł - sprawdź: www.koronakarkonoszy.pl/ Sale weselne
Sosnówka (koło Karpacza)
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Zabawy weselne (zabawy nr 11-20)

Zabawy ślubne

Ocena: 3,82/5
Udział Pary Młodej Para Młoda obowiązkowo Panna Młoda obowiązkowo Pan Młody obowiązkowo Para Młoda opcjonalnie
Alkohol Alkohol jest niepotrzebny Zalecana mała ilość alkoholu Zalecana średnia ilość alkoholu Zalecana duża ilość alkoholu
Liczba gości Goście nie biorą udziału Zalecana mała ilość osób Zalecana średnia ilość osób Zalecana duża ilość osób
Widowiskowość Zabawa spokojna / elegancka Zabawa średnio widowiskowa Zabawa śmiała / rozrywkowa / widowiskowa

Zabawy weselne nr 11 - 20:

11. Butelka po piwie i szklanka wody

Para Młoda opcjonalnie Zalecana mała ilość alkoholu Zalecana mała ilość osób Zabawa średnio widowiskowa

W konkursie uczestniczy klika par weselnych. Zabawę możemy podzielić na dwa etapy.

1 etap:
Mężczyźni lokują puste butelki po piwie w spodniach w ten sposób, by wystawała sama szyjka. Panie dostają szklanki pełne wody. Zadaniem pań jest przelanie jak największej ilości wody do pustych butelek. Liczy się czas i precyzja. Technika dowolna.

2 etap:
Puste szklanki stawiamy na podłodze, a panowie bez użycia rąk przelewają z powrotem zawartość butelki do szklanki. Oczywiście butelka nadal znajduje się w spodniach panów. Wygrywa ta para, która rozleje najmniej wody.

12. Gorące krzesła - bardzo popularna zabawa weselna

Para Młoda opcjonalnie Zalecana mała ilość alkoholu Zalecana średnia ilość osób Zabawa średnio widowiskowa

Powstało wiele odmian zabawy z krzesłami. Główne reguły pozostają jednak niezmienne.
Na środku sali ustawia się rząd krzeseł (np. 12: po 6 odwróconych do siebie tyłem, w 2 rzędach). Do zabawy zaprasza się od kilku do kilkunastu osób. Za każdym razem jest o jedno krzesło mniej niż uczestników zabawy. Odpada osoba, która nie zdąży zająć wolnego miejsca.

1 wersja: goście weselni chodzą wokół krzeseł; w momencie gdy muzyka przestaje grać jak najszybciej zajmują miejsca. Odpada osoba, która nie zdąży zająć wolnego miejsca.

2 wersja: uczestnicy mogą usiąść na krześle tylko wtedy gdy znajdą wymagany przedmiot. Wodzirej wymienia kolejne przedmioty, które należy przynieść przed zajęciem wolnego miejsca. Przedmioty zależą od fantazji prowadzącego zabawę weselną, mogą to być np.: krawaty, widelce, butelki po piwie i inne.

13. Ciasteczka

Para Młoda opcjonalnie Alkohol jest niepotrzebny Zalecana mała ilość osób Zabawa spokojna i elegancka

W najpopularniejszej wersji biorą udział 3 pary. Mąż z nowo poślubioną żoną, świadkowie oraz Nowa Młoda Para wyłoniona w trakcie oczepin. Prowadzący zabawę weselną ustawia trzy rzędy krzeseł tak, by na każdym rzędzie mogła położyć się jedna z partnerek. Na brzuchach bądź dekoltach partnerek kładziemy po 2 duże ciastka. Zadaniem partnerów jest jak najszybsze zjedzenia ciastek bez pomocy rąk.

14. Celowanie do bramki

Para Młoda opcjonalnie Zalecana mała ilość alkoholu Zalecana mała ilość osób Zabawa średnio widowiskowa

W konkursie bierze udział kilka par. Pary stają w 2 rzędach oddalonych od siebie o kilka metrów. W pierwszym panie, w drugim panowie. Pary stoją do siebie przodem. Panie rozstawiają nogi tworząc tzw. bramki. Panowie mają przymocowane do pasków sznurki na końcu których jest ciężarek. Między nogami, panowie ustawiają pudełko. Ruchem bioder mają przesuwać pudełko do bramki swojej partnerki. Zwycięży ta para, która zrobi to najszybciej. Rola partnerski ogranicza się do kibicowania.

15. Świstaki

Para Młoda opcjonalnie Zalecana średnia ilość alkoholu Zalecana duża ilość osób Zabawa śmiała / rozrywkowa / widowiskowa

Tworzymy dwa zespoły po 4 osoby. Zbierzcie zespoły ze strony Pana Młodego i Panny Młodej by zaostrzyć rywalizację. W takim zestawieniu dużo łatwiej o doping dla uczestników zabawy weselnej.
Zespoły siadają naprzeciwko siebie (dwa rzędy po cztery krzesła). Wygrywa zespół, który pierwszy wykona zadanie. Zadania wykonywane są po kolei przez każdego z członków drużyny. Po wykonaniu zadania osoba daje sygnał koledze z drużyny, że ta może już zacząć swoje zadanie (klepiąc ją po plecach). Oto zadania:

Kto pierwszy ten lepszy!

16. Zbieranie na wózek - 'cenna' zabawa weselna

Para Młoda obowiązkowo Zalecana średnia ilość alkoholu Zalecana duża ilość osób Zabawa śmiała / rozrywkowa / widowiskowa

Tradycyjna i piękna zabawa weselna. Szczytny cel i dobra zabawa. W zabawie obowiązkowo bierze udział Panna Młoda i Pan Młody. Każdy kto chce zatańczyć z Panną lub Panem Młodym musi wnieść opłatę. Pieniądze zbierają najczęściej świadkowie. Grę można urozmaicić oznajmiając, że grę wygrywa ten, który ostatni zatańczy z Panną Młodą. Goście weselni przebijają swoje stawki odbijając młodą żonę z tańca na taniec.
Zebrane pieniądze Para Młoda przeznacza na symboliczny wózek dla nienarodzonego niemowlaka.
Wymagana świetna kondycja Panny Młodej gdyż chętnych jest zazwyczaj wielu!

17. Hazardziści

Alkohol jest niepotrzebny Zalecana mała ilość osób Zabawa średnio widowiskowa

Na weselu nie brakuje hazardzistów. Prowadzący zabawę proponuje grę ze stawką 100 zł i spośród gości wybiera dwóch ochotników. Są dwa etapy gry.

1 - w celu oswojenia uczestników ze stawką, wodzirej najpierw organizuje próbę. Na środku weselnej sali ustawiamy krzesło, a na nim kładziemy banknot 100 złotowy. Uczestnicy klękają po 2 stronach krzesła. Na znak prowadzącego zabawę dmuchają co sił w płucach by przedmuchać banknot na stronę przeciwnika.

2 - po próbie czas na grę o stawkę. Jednak delikatnie modyfikujemy zabawę. Uczestnikom zasłaniamy oczy czarnymi opaskami, a potem zamiast banknotu na krześle ustawiamy talerz z mąką. Budujemy atmosferę, a nieświadomi ochotnicy nabierają powietrza w płuca i na znak prowadzącego dmuchają co sił.

18. Baloniki - różne odmiany zabaw ślubnych z balonikami

Para Młoda opcjonalnie Zalecana mała ilość alkoholu Zalecana średnia ilość osób Zabawa średnio widowiskowa

Pisaliśmy już o jednej propozycji zabawy z balonikiem. Pora na kolejne.

19. Druga twarz

Alkohol jest niepotrzebny Zalecana mała ilość osób Zabawa spokojna i elegancka

Zabawa weselna budząca różne odczucia. Najlepiej bawią się przy niej najmłodsi. Zapraszamy na środek sali 4 pary. Potrzebujemy także 2 par pończoszek. Panowie siadają na krzesłach, a panie zakładają partnerom pończochy na ich głowy. Konkurs polega na tym, że panie zdejmują pończochy z twarzy wybrańców, ciągnąc za węzełek zawiązany na końcu pończochy. Goście weselni lub Para Młoda stają się jury i wybierają najzabawniejszą twarz wesela.

20. Kuszenie Adama

Para Młoda opcjonalnie Alkohol jest niepotrzebny Zalecana mała ilość osób Zabawa średnio widowiskowa

Bardzo stara i zarazem grzeczna zabawa. W zabawie może wziąć udział kilka par. Każda para dostaje jabłko uwiązane na końcu sznurka. Panie trzymają jabłka a zadaniem panów jest zjedzenie jabłka w jak najkrótszym czasie bez pomocy rąk. Sznurki powinny być jednakowej długości. Im dłuższy sznurek i większe jabłko tym sztuka zjedzenia jabłka jest trudniejsza. Goście weselni zagrzewają uczestników zabawy do zażartej walki.Średnia ocena: 3,82 / 5 (204 głosów) Oceń artykuł:


Polecamy:


Komentarze

OMIO-DJ.pl 2015-10-30 16:20

Oprawa Muzyczna Imprez Okolicznościowych OMIO-DJ
Dj na Wesele Poznań / Wielkopolska
www.OMIO-DJ.pl
Serdecznie Zapraszam!

Funtastic Events Łukasz Bekas 2015-12-02 14:49

Obsługa Muzyczna Imprez Funtastic Events
www.funtasticevents.pl
info@funtasticevents.pl
791 078 828
Poznaj naszą ofertę

Zapraszamy! 2016-09-30 13:02

WESELE Z KLASĄ
ARS-Imprezy
Duet DJ-ski na Twoje wesele!
www.ars-rybnik.wix.com/imprezy
531-084-878

Magnetic Project 2019-03-08 00:42

Dj z wodzirejem Magnetic Project
Dj roku 2016 woj. Podkarpackiego i Małopolskiego!
www.magneticproject.pl
509977416


Dodaj swój komentarz
Adres e-mail nie będzie publikowany na portalu, służy jedynie do potwierdzenia dodanego komentarza.