wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Warto wiedzieć » Zabawy weselne
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2021-02-15 Dwór Korona Karkonoszy Kompleksowa organizacja wesel - do Państwa dyspozycji wedding planner, fotograf, kamerzysta, DJ/zespół i wiele innych. Realizujemy m.in. wesela tematyczne czy śluby w plenerze. Wesela już od 126 zł - sprawdź: www.koronakarkonoszy.pl/ Sale weselne
Sosnówka (koło Karpacza)
2021-02-15 Dwór Korona Karkonoszy Kompleksowa organizacja wesel - do Państwa dyspozycji wedding planner, fotograf, kamerzysta, DJ/zespół i wiele innych. Realizujemy m.in. wesela tematyczne czy śluby w plenerze. Wesela już od 126 zł - sprawdź: www.koronakarkonoszy.pl/ Sale weselne
Sosnówka (koło Karpacza)
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Zabawy weselne (zabawy nr 31-40)

Zabawy ślubne

Ocena: 3,87/5
Udział Pary Młodej Para Młoda obowiązkowo Panna Młoda obowiązkowo Pan Młody obowiązkowo Para Młoda opcjonalnie
Alkohol Alkohol jest niepotrzebny Zalecana mała ilość alkoholu Zalecana średnia ilość alkoholu Zalecana duża ilość alkoholu
Liczba gości Goście nie biorą udziału Zalecana mała ilość osób Zalecana średnia ilość osób Zalecana duża ilość osób
Widowiskowość Zabawa spokojna / elegancka Zabawa średnio widowiskowa Zabawa śmiała / rozrywkowa / widowiskowa

Zabawy ślubne nr 31 - 40:

31. Przepowiednie

Para Młoda obowiązkowo Alkohol jest niepotrzebny Goście nie biorą udziału Zabawa średnio widowiskowa

Wracamy raz jeszcze do popularnych na weselu baloników. Proponujemy jeszcze jedno rozwiązanie. W balonikach ukrywamy karteczki z komendami. Pan i Pani Młoda na przemian przekłuwają balonik. Mąż i żona przekłuwają po 5 baloników i czytają głośno co wylosowali. Zobowiązują się przy tym do wykonywania opisywanych czynności przez 3 kolejne miesiące małżeńskiego życia. Propozycja haseł wypisywanych na karteczkach:

Młoda para przekłuwa na zmianę baloniki i czytają, co wylosowali.

32. Podaj dalej pocałunek - zabawa weselna dla wielu osób

Para Młoda obowiązkowo Alkohol jest niepotrzebny Zalecana duża ilość osób Zabawa spokojna i elegancka

Przyjemna i sympatyczna zabawa, która polega na przekazywaniu pocałunków. Sprawdza się zwłaszcza na ogromnych weselach z dużą ilością gości. Pozwala poznać się gościom i przełamać pierwsze lody. Goście weselni razem z Parą Młodą tworzą krąg. Para Młoda staje obok siebie. Pan Młody całuje osobę, która stoi obok niego (ale nie Pannę Młodą).
Następnie pocałowana osoba całuje następną z łańcuszka. W końcu pocałunek wraca do Panny Młodej. Na koniec goście mogą zaśpiewać słynne 'gorzko gorzko', a Para Młoda dochowa tradycji.

33. Cudze ubranie - test na szybkość

Zalecana mała ilość alkoholu Zalecana mała ilość osób Zabawa spokojna i elegancka

Na środku sali ustawiamy 4 krzesła w kwadracie, oparciami naprzeciw siebie. Panowie siadają na krzesłach, zdejmują marynarki i wieszają na swoich oparciach. Prowadzący prosi ich o przejście o 2 krzesła w prawo. Panowie siadają, zdejmują krawaty i wkładają do kiernoski marynarki (teraz już cudzej bo zmienili miejsca). Znowu wstają i przesuwają się o trzy krzesła w lewo, zdejmują 1 buta i zostawiają go pod krzesłem. Następnie przemieszczają się o sześć krzeseł w prawo i zostawiają tam w bucie skarpetkę. Dalej losowo przemieszczają się na kolejne krzesła. Na sygnał wodzireja goście weselni, którzy biorą udział w zabawie ubierają się jak najszybciej wkładając ubrania, które leżą na krzesłach, na których aktualnie siedzą.

34. Poznajmy się

Para Młoda opcjonalnie Zalecana mała ilość alkoholu Zalecana średnia ilość osób Zabawa spokojna i elegancka

Do zabawy potrzebujemy równej ilości gości ze strony Pana Młodego i Panny Młodej. Stają oni w 2 szeregach, naprzeciwko siebie. Celem zabawy jest poznanie drugiej rodziny. Naprzeciw panów ustawiamy panie. W pierwszej rundzie każdy po kolei mówi co mu się podoba w osobie, która stoi naprzeciwko np.: usta, włosy, oczy, ramiona, dłonie lub też części garderoby: spinki, buty, koszula itd. Swój wybór uczestnicy zapamiętują bo w drugiej rundzie... muszą pocałować osoby z przeciwnej strony w wybrane wcześniej miejsce.

35. Zabawa w kotka i myszkę

Pan Młody musi dostać się do Panny Młodej. Panna Młoda staje w kółku otoczona przez inne panie, które bronią dostępu do Panny Młodej. Najlepiej by ochronę stanowiły panny, ale gdy ich zabraknie mogą być też mężatki. Zabawa ma przewrotną nazwę gdyż myszka w tej grze nie ucieka. Mimo to kotek musi wykazać się sprytem, by dopaść myszkę.

Para Młoda obowiązkowo Zalecana mała ilość alkoholu Zalecana średnia ilość osób Zabawa spokojna i elegancka

36. Kareta - widowiskowa i popularna zabawa weselna

Para Młoda obowiązkowo Zalecana średnia ilość alkoholu Zalecana średnia ilość osób Zabawa śmiała / rozrywkowa / widowiskowa

Jedna z popularniejszych weselnych zabaw. Do gry zapraszamy 9 osób różnej płci, które wcielają się w kolejne role: 4 koła karety, 2 konie, 1 woźnica, no i oczywiście Król (Pan Młody) i Królowa (Pani Młoda). Każdy musi zostać poinformowany kim jest. Zabawa weselna polega na szybkim reagowaniu na słowa opisujące poszczególne części lub osoby z karety (należy wstać i obiec szybko krzesło, na którym się siedzi). Za niezareagowanie na słowo dostaje się karę. Karę otrzymuje ten który nie zareagował i nie obiegł krzesła lub zrobił to z dużym opóźnieniem np. Król (czyli Pan Młody reprezentujący Króla). Winowajca za karę musi wypić kieliszek wódki bez popitki (choć warto przemyśleć rozwiązanie z plasterkiem cytryny, zwłaszcza dla króla i królowej).
Podpowiedź do czytanki:
Na słowo kareta muszą zareagować aż 4 części:
Kareta = woźnica + koła + król + królowa
Zaprzęg = woźnica + koła + król + królowa + konie

Oto 2 alternatywne teksty, które może przeczytać prowadzący zabawę:

Wersja 1
Dawno, dawno temu żyli sobie król z królową.
Mieli konie, karetę i woźnicę. Kiedyś król zawołał woźnicę i tak mu powiedział: "Woźnico zaprzęgaj konie do karety, bo królowa chce pojechać na spacer". Posłuszny woźnica poszedł i zapiął konie do karety. Kiedy król z królową wsiedli do karety, król zawołał: "Woźnico daj koniom znak do jazdy". I pojechali.
Para królewska jedzie w swej pięknej karecie przez okolicę, nagle prawy koń okulał, lewemu koniowi nic się nie stało. Przestraszony król zawołał: "Woźnico, woźnico, mój drogi woźnico, sprawdź, co się stało".
Królowa ze strachu zemdlała, a woźnica znalazł w kopycie prawego konia gwóźdź i go wyciągnął. W kopycie lewego konia nie znalazł nic.
Po chwili zniecierpliwiony król zwraca się z pytaniem do woźnicy: "Woźnico, woźnico, mój drogi woźnico czy wszystko w porządku?" Woźnica odpowiada ,że tak. Siada na koźle i daje koniom znak do jazdy.
Para królewska w swej pięknej karecie, złotej karecie jedzie dalej. Po chwili król wychyla się z okna karety i mówi do woźnicy: "Woźnico, woźnico, mój drogi woźnico, zatrzymaj konie, bo królowa chce zaczerpnąć świeżego powietrza". Woźnica zatrzymuje konie i kareta staje. Z karety wysiada król i królowa. Nagle w oddali słychać grzmot - zaczyna padać deszcz, wszyscy są mokrzy, nie ma co czekać - król zarządza powrót na zamek.
Po przybyciu na zamek konie zatrzymują się i król i królowa wysiadają z karety. Król woła do woźnicy: "Woźnico, mój drogi woźnico wyprzęgnij konie i odstaw karetę". Zadowolona i szczęśliwa królowa pyta po chwili: "Woźnico czy odstawiłeś konie i karetę?" Woźnica odpowiada, że tak.
"Dziękuję ci woźnico, mój drogi woźnico" - odpowiada królowa.

Wersja 2
Dawno, dawno temu żył sobie Król i Królowa. Król i Królowa ze swoim woźnicą bardzo lubili jeździć swoją karetą. Kareta miała 4 koła: prawe przednie, lewe tylne, lewe przednie i prawe tylne. Lewy koń był biały, a prawy koń był czarny.
Pewnego dnia Królowa rzekła do swego Króla: "Królu mój, Królu mój wspaniały, Drogi Królu, powiedz woźnicy żeby przygotował konie i sprawdził koła, bo na ostatnim spacerze był problem z prawym tylnym kołem." Woźnica zaprzągł konie i karetę. Sprawdził prawe tylne koło, rzucił okiem na lewe przednie koło, potem rzekł do Króla: "Królu mój, nasz wspaniały Królu, najukochańszy Królu, kareta i konie są gotowe."
Królowa z Królem wsiedli do karety i pojechali na piękną łąkę.
W pewnym momencie Królowa rzekła do Króla: "Usiądź sobie Królu, kochany Królu, mój ty najukochańszy Królu. Powiedz woźnicy, by nakarmił oba konie i przygotował karetę na następny dzień abyśmy mogli wybrać się jeszcze raz sami."
Król rzekł do Królowej: "Królowo moja, moja kochana Królowo, Kocham Cię moja Królowo i dał jej słodkiego całusa."

37. ZOO - jedna z popularniejszych zabaw ślubnych

Para Młoda opcjonalnie Alkohol jest niepotrzebny Zalecana średnia ilość osób Zabawa śmiała / rozrywkowa / widowiskowa

Zabawa, która stylem bardzo przypomina "Karetę". Tak jak w poprzedniej zabawie goście weselni wcielają się w poszczególnych bohaterów. Uczestnicy zabawy (7 osób): tata, mama, dzieci (Witek, Jacek, Zosia), piesek Azor i słoń.

Tekst, który czyta prowadzący:

Był piękny dzień, więc TATO postanowił zabrać DZIECI do zoo, by mogły zobaczyć SŁONIA. Poszedł więc do MAMY żeby obwieścić jej tę wiadomość. DZIECI bardzo się ucieszyły, a najbardziej ZOSIA. WITEK powiedział: zabierzmy też AZORA. AZOR, jak to AZOR, ucieszył się jak przystało na PSA - radośnie zamerdał ogonem. JACEK i WITEK bardzo chcieli zobaczyć SŁONIA. DZIECI zapiszczały radośnie. RODZICE (czyli mama i tata biegną) przygotowywali się do wyjazdu, a AZOR biegał miedzy nogami swoich PANÓW. Pogoda dopisywała, ZOSIA postanowiła zabrać AZORA na spacer przed wyjściem do zoo, ale WITEK ubiegł ZOSIĘ, i AZOR od dawna był na spacerze. W końcu późnym popołudniem cała RODZINA zapakowała się w trabanta i ruszyła w kierunku zoo. W zoo stał dumnie SŁOŃ. Rany jaka wielka trąba, wykrzyczały DZIECI. MAMA uciszała radosne piski swoich POCIECH. TATA, głowa RODZINY opowiadał o tym czym żywi się SŁOŃ. DZIECI słuchały zainteresowane. Tylko AZOR, jak to nasz kochany AZOR, merdał ogonem zainteresowany bardziej motylem niż SŁONIEM. ZWIERZĘTA (tu biegnie słoń i pies) chyba nie przypadły sobie do gustu. Po wszystkich piskach i wrzaskach radości, RODZINA pojechała do domu, tylko SŁOŃ został tam gdzie stał. Tak, to był piękny rodzinny dzień dla wszystkich TATY, MAMY, WITKA, JACKA, ZOSI I AZORA.

38. Na barana

Zabawa dla par. Panowie tworzą krąg, a ich partnerki ustawiają się za nimi. Muzyka gra, a panie na sygnał wykonują kolejne czynności. Wskakują na plecy panom, zeskakują, obiegają całe kółko, przechodzą pod nogami panów, przechodzą za plecy i wskakują. Kto ostatni wskoczy na plecy, opada.

Para Młoda opcjonalnie Alkohol jest niepotrzebny Zalecana średnia ilość osób Zabawa spokojna i elegancka

39. Spinacze

Para Młoda opcjonalnie Zalecana mała ilość alkoholu Zalecana mała ilość osób Zabawa średnio widowiskowa

W zabawie uczestniczą 2 pary (lepiej by miały poczucie humoru). Panom zawiązujemy opaski na oczach, a na paniach zaczepiamy po 10 spinaczy. Podmieniamy partnerki i każemy panom zdjąć jak najszybciej wszystkie spinacze z nowych partnerek.

40. Deseczka i siekierka - zabawa ślubna dla Panów

Para Młoda opcjonalnie Zalecana mała ilość alkoholu Zalecana mała ilość osób Zabawa średnio widowiskowa

Do zabawy weselnej zapraszamy panów. Najlepiej kilku. Najpierw wykonują kilka niewinnych czynności. Zdejmują marynarki, podwijają rękawy koszuli, ściągają buty, ściągają skarpetki, podwijają spodnie. Panowie klękają, a przed nimi kładzie się deseczkę do krojenia. Do ręki dostają siekierki. Przed panami kładzie się cienki patyczek i oznajmia się, że patyczek trzeba posiekać na jak najdrobniejsze kawałeczki. Następnie panom zawiązuje się oczy. Kulminacyjnym punktem zabawy jest podmiana patyczka na ich własne skarpetki (o czym oczywiście panowie nie mają pojęcia). W efekcie przed nimi leży ich własna skarpetka. Goście weselni zagrzewają nieświadomych uczestników. Nagrodę zdobywa ten, który zrobi największe dziury w swojej skarpetce.Średnia ocena: 3,87 / 5 (210 głosów) Oceń artykuł:


Zobacz również:

Lista gości - gotowy szablon do uzupełnienia
Zespół weselny
Nauka tańca weselnego


Polecamy:


Komentarze

djmoi.pl 2015-09-24 17:50

www.fb.com/djSadki
DJ na Wesele - Łukasz Ciesiółka
tel. 721 957 421
Zawodowe nagłośnienie, nowoczesne oświetlenie
www.djmoi.pl

Angel 2015-09-26 12:54

Dj Angel
https://www.facebook.com/djangel86.pl
djangel.xn.pl
tel 512 455 222
Wesele poprawiny uroczystości rodzinne nagłośnienie plenerowe

OMIO-DJ.pl 2015-10-30 16:21

Oprawa Muzyczna Imprez Okolicznościowych OMIO-DJ
Dj na Wesele Poznań / Wielkopolska
www.OMIO-DJ.pl
Serdecznie Zapraszam!

KODERS 2015-11-06 22:58

Zespół Muzyczny KODERS
www.zespolkoders.pl
tel.606972588
Zapraszamy do zabawy z zespołem KODERS !!!

Przemek 2016-03-29 12:26

DJ & Wodzirej Magnetic Project z wokalistą
www.magneticproject.cba.pl
facebook.pl/MagneticProject
tel: 795615276
woj. Podkarpackie, Małopolskie i Lubelskie

Dj Space Kid 2016-04-19 22:06

Dj Space Kid Prezenter muzyczny na wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe. Nowoczesne oświetlenie profesjonalne nagłośnienie oraz oprawa muzyczna.
Facebook:Dj Space Kid
Tel:724-290-880
Woj.Pomorskie

tomek 2016-11-27 21:52

Dj Swistak
Muzyczna Oprawa i Prowadzenie Imprez
www.djswistak.pl

DJ Arman 2017-03-29 17:04

Dj Arman
DJ na wesele cała Polska! Zapraszam

DJ Arman 2017-03-29 17:05

Dj Arman
DJ na wesele cała Polska! Zapraszam!
http://art-dj.pl
dj@art-dj.pl

Obsługa Muzyczna Imprez 2017-07-26 22:16

https://www.facebook.com/DJWarlockObsluga/
Profesjonalna Obsługa Muzyczna Imprez, własne oświetlenie oraz nagłośnienie czołowych marek. Gramy każdy rodzaj imprezy zapraszamy.

Obsługa Muzyczna Imprez 2017-07-26 22:17

https://www.facebook.com/DJWarlockObsluga/
Profesjonalna Obsługa Muzyczna Imprez, własne oświetlenie oraz nagłośnienie czołowych marek. Gramy każdy rodzaj imprezy zapraszamy.

dzwonnikmarcin 2017-08-18 17:15

Dj Wodzirej MARCIN DZWONNIK
AKORDEON MULTIMEDIA KARAOKE
Dekoracja Światłem !
+48 603-061-700 www.DJMarcin.pl
https://www.facebook.com/djmarcindzwonnik/

kRis 2018-12-07 14:22

Zabawy na poziomie, oryginalne pomysły, zabawy w stylu boho.
Zapraszam
www.djwodzirej.bydgoszcz.pl

kRis 2018-12-07 14:24

Zabawy bez żenady, oryginalne pomysły.
Zapraszam
www.djwodzirej.bydgoszcz.pl

Wojtek 2019-04-04 14:39

Najlepsze imprezy!
Wojtek Zarębski
DJ-WOKALISTA
www.wojtekzarebski.pl
Tel.: 790 504 970
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie
ale także cała Polska

DANCEAKORD 2019-09-30 09:32

Zespół Muzyczny DANCEAKORD
www.danceakord.com.pl
Usługi Muzyczne


Dodaj swój komentarz
Adres e-mail nie będzie publikowany na portalu, służy jedynie do potwierdzenia dodanego komentarza.