Lillien.pl

Butonierki ślubne - galeria zdjęć

Strona główna » Warto wiedzieć » Kwiaty ślubne » Butonierki ślubne

Mała butonierka ślubna

Ocena: 4,05/5

Pozostałe zdjęcia kwiatów i akcesoriów ślubnych:

Jesteś w galerii zdjęć z butonierkami ślubnymi dla Pana Młodego. Sprawdź, która butonierka najlepiej pasuje do Twojej sukni ślubnej!

butonierka ślubna butonierki ślubne
butonierka na wesele butonierki na wesele
kwiaty dla narzeczonego kwiaty męskie na ślub
butonierka do garnituru męskie kwiaty weselne

kwiaty ślubne męska butonierka
kwiaty do garnituru butonierka na ślub
butonierka pasująca do sukni ślubnej zdjęcie butonierki
galeria zdjęć butonierki ślubnej piękna butonierka ślubna

Butonierki ślubne dla Pana Młodego

Współczesne wesela - kiedy tradycja łączy się z nowoczesnością, a czasem nawet jej ustępuje. Kiedy wszystko jest dozwolone i jedyną granicą jest nasza wyobraźnia. Wszelkie, stosowane w ich trakcie ozdoby i akcesoria są innowacyjne i olśniewające – również, dzięki zastosowaniu całej gamy dostępnych ozdób. A zaliczają się do nich również butonierki Pana Młodego.

Butonierki (z francuskiego boutonnière) to nic innego, jak dziurki w klapie garnituru (a także żakietu), do których najczęściej wkłada się pojedynczy kwiat z niedużą ilością liści lub kompozycje kwiatowe – oczywiście niewielkie. Czasem butonierki mogą być też bardziej szalone, jak te, wykonane z małych kawałków drewna lub zabawne, zrobione np. z guzików. Zostańmy jednak przy najbardziej popularnych – butonierkach z kwiatów.

Jedna z zasad, co do komponowania ślubnych butonierek jest taka, że kwiaty, z których butonierki są wykonane powinny być identyczne jak te, które Panna Młoda ma w swoim bukiecie ślubnym. Nie jest to oczywiście zasada żelazna, ale dobrze by było, gdyby butonierka Pana Młodego była chociażby echem ślubnej wiązanki. Druga zasada mówi o tym, że do fraka zawsze powinny być przypinane wyłącznie białe kwiaty - bez względu na rodzaj wiązanki Panny Młodej. Butonierki mogą być oczywiście ozdobione dodatkowymi „akcesoriami”, takimi jak: pióra, wstążki czy koraliki. Niezmienną pozostaje konieczność kolorystycznego dopasowania kwiatów w butonierce, do odcienia krawatu czy muszki, a w przypadku ich braku – do kamizelki. Najpopularniejsze kwiaty stosowane do układania tych niewielkich kompozycji, jakimi są butonierki, to goździki, gardenie i róże.

Przy odrobinie chęci i zapału ślubne butonierki można przygotować samodzielnie.Średnia ocena: 4,05 / 5 (22 głosów) Oceń artykuł:


Polecamy:


Komentarze

info 2012-10-10 17:34

Wspaniałe butonierki.jak z kwiaciarni z Gdańska kwiaciarniaalternatywna.pl


Dodaj swój komentarz
Adres e-mail nie będzie publikowany na portalu, służy jedynie do potwierdzenia dodanego komentarza.


Polecamy
Ostatnio dodane
2018-10-20 Sala Orchis klimatyzowana sala, możliwość wyboru kolorystyki dekoracji Sale weselne
Warszawa
2018-10-18 Flora & art Pracownia Florystyczna Dekoracje weselne
Kraków
2018-10-16 FAKT STUDIO.PL Spełniamy wasze oczekiwania- w 100%. Oferujemy Państwu filmowanie oraz fotografię ślubną uroczystości ślubnych,komunii, studniówek oraz uroczystości rodzinnych. Clip Narzeczeński i sesja zdjęciowa w najpiękniejszych miejscach plenerowych oraz interaktywną czołówkę oraz fajne pomysły ciekawego filmu. Wideofilmowanie
Giżycko

Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Archiwum sond

Najbliższe śluby:

Złoty Krążek
Polecamy