PlanowanieWesela.pl » Warto wiedzieć » Prezenty dla gości weselnych
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2024-05-08 HurtowniaWodki.pl - Alkohol na wesele - Wysyłka cała Polska Szeroki wybór alkoholu w najlepszych cenach. Wódka na wesele, wino, whiskey, rum, burbon i inne. Możliwość odbioru osobistego lub dostawy w całej Polsce bezpiecznym kurierem. Alkohol na wesele
Kraków
2024-03-22 Restauracja Dębowa Sale weselne
Bielsko-Biała
2024-01-22 Wedding Planner - Justyna Grzymała Weddings & Events Konsultanci ślubni
Warszawa
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Prezenty dla gości weselnych

prezenty dla gości weselnych

Ocena: 4,01/5

Bardzo często słyszymy opinię, że moda na ofiarowywanie gościom weselnym drobnych prezentów, upominków, jest stosunkowo nowa i przyszła do nas z Zachodu. Otóż nic bardziej mylnego. Wręczanie gościom weselnym takich prezentów, pełni funkcję podziękowania im za dzielenie z Wami tych pięknych chwil, uczestniczenie w wyjątkowej dla Was ceremonii zaślubin oraz przyjęciu weselnym. I taki właśnie charakter od zawsze miał staropolski zwyczaj wręczania gościom, kiedy już opuszczali wesele, kawałków ciast, tortu, czasem butelki weselnego alkoholu. Ale sama tradycja wręczania prezentów dla gości weselnych jest dużo, dużo starsza i jej rodowodu należałoby szukać aż w antycznej Grecji. Faktem jest natomiast, że coraz częściej Pary Młode dążą do tego, żeby prezenty dla gości weselnych były dużo bardziej oryginalne niż tradycyjne ciasto czy wódka. Dlatego też postaramy się Wam wskazać kilka oryginalnych pomysłów na prezenty dla gości weselnych.

Oryginalne pomysły na prezenty dla gości weselnych

Upominki dla gości weselnych można podzielić na dwie grupy. Pierwszą z nich są słodycze i napoje pod przeróżnymi postaciami, generalnie rzeczy, które można skonsumować. Drugą natomiast wszelakie gadżety, figurki, zdjęcia, upominki bardziej trwałe. To, na które z nich się zdecydujecie (a może na jedne i drugie) zależy tylko od Waszej inwencji oraz środków finansowych.

Migdały

Prezenty dla gości weselnych pod postacią migdałów wiążą się z antycznym rodowodem samej tradycji wręczania takich upominków. Otóż jak mówią stare, greckie legendy, trojańska księżniczka Phyllis, na skutek ogromnej tęsknoty za swoim ukochanym - Demophonem, zamieniła się w migdałowe drzewo. I takie właśnie migdały, np. w lukrze, spakowane w niewielkie, gustowne pudełko lub woreczek, przewiązane organzą, są ciekawą propozycją prezentu dla gości weselnych, symbolizują niekończącą się miłość. Jeden ze zwyczajów mówi, że migdałów każda osoba powinna otrzymać pięć. Są one odzwierciedleniem pięciu życzeń: szczęścia, zdrowia, pomyślności, długiego życia i miłości.

prezenty_migdaly_na_wesele.jpg

Czekoladki

Któż nie lubi czekolady? Z pewnością takich osób jest niewiele. Dlatego też wszelkie czekoladki, trufle, a nawet suszone owoce w czekoladzie, są tak dobrym i oryginalnym pomysłem na prezent dla gości weselnych. Wystarczy, że podobnie jak inne tego typu prezenty, zapakujecie w specjalne pudełeczka lub woreczki o prostych lub bardziej wyszukanych kształtach, odświętnym wyglądzie z motywami ślubnymi, a takie małe prezenciki dla gości weselnych, zyskają wspaniały charakter.

prezenty_czekoladki_dla_gosci_weselnych.jpg

Bombonierki

Jeżeli nie wystarcza Wam opcja dania gościom jedynie małych czekoladek, możecie zdecydować się na ofiarowanie im większych, czekoladowych bombonier. Jeśli w Waszym ślubnym budżecie zarezerwowaliście na takie prezenty większą sumę pieniędzy, możecie się nawet pokusić, o sprezentowanie im specjalnych, personalizowanych wg Waszych upodobań i życzeń bombonierek, na których zostanie wygrawerowany tekst podziękowania. Takie oryginalne bomboniery są zawsze dla gości weselnych dużą niespodzianką.

Cukierki i inne słodycze

Nie tylko czekoladowe, czy migdałowe słodkości mogą stanowić wspaniały, weselny upominek. Równie dobrze sprawdzą się wszelkie inne słodycze, podane w gustownej formie: owocowe cukierki, drażetki, dropsy, żelowe misie, pierniki, „krówki”, lizaki. Każdy tego typu słodki prezencik będzie mile widziany i z pewnością wywoła uśmiech na twarzach zaproszonych gości.

prezenty_cukierki_dla_gosci_weselnych.jpg

Alkohol

Ciekawą formą obdarowywania gości weselnych jest wręczenie im małych buteleczek z alkoholem. Niekoniecznie musi być to weselna wódka. Wprost przeciwnie, mogą być to buteleczki z winem, koniakiem, „szampanem”, czy każdym innym rodzajem trunku, nawet takim, jak egzotyczna tequila. Dobrym rozwiązaniem jest też naklejenie na butelki Waszych zdjęć, wraz z imionami lub/i datą ślubu, lub przywiązanie do nich takich winietek. Na ich rewersach możecie umieścić teksty podziękowań. Pamiętajcie jednak, że wśród Waszych gości mogą znaleźć się abstynenci, a z pewnością na liście gości będą dzieci. Nie powinniście ich pominąć, jednak im należy dać upominek inny, niż alkohol.

Domowe wyroby

Nie zapomnijcie, że niekoniecznie prezenty dla gości weselnych muszą być kupowane, sprowadzane na zamówienie. Wszak mówi się, że najlepszym prezentem, są rzeczy zrobione samodzielnie, upominki prosto z serca. Dlatego tez możecie pokusić się o zrobienie i przekazanie gościom weselnym prezentów wykonanych własnoręcznie, np. właśnie czekoladek, słodkich batoników czy ciasteczek w kształcie serc lub Waszych inicjałów. Ważne jest w tym przypadku również to, że samodzielnie przygotowane prezenty są zdecydowanie tańsze, od tych kupowanych.

Aniołki

Wiele osób twierdzi, że dużo lepsze od prezentów, które można zjeść lub wypić, są pamiątki np. pod postacią figurek, małych rzeźb, że to one tak naprawdę będą trwałym i namacanym wspomnieniem dnia Waszego ślubu. W kategorii tego typu pamiątek największą popularność zyskały porcelanowe figurki w kształcie aniołków. Takie drobne prezenciki można postawić na półce, szafce lub w specjalnie do tego przygotowanym miejscu, które będzie przestrzenią przygotowaną właśnie z myślą o tego typu pamiątkach.

aniolek_-_prezent_dla_gosci_weselnych_-_aniolki.jpg

Oprócz aniołków, popularnymi figurkami - prezentami są te w kształcie łabędzi (symbolu małżeństwa) lub słoników z trąbami zakręconymi do góry.

Płyty ze zdjęciami/piosenkami

Planujecie ubarwienie swojego wesela różnymi atrakcjami weselnymi? Jeśli na ich liście znalazł się pokaz Waszych wspólnych zdjęć, to fotografie wykorzystane przy okazji realizowania takiej prezentacji, możecie nagrać na płyty CD i wręczyć je gościom weselnym. Dobrym pomysłem jest również dodanie do nich najbardziej charakterystycznych utworów muzycznych granych w trakcie wesela, łącznie z najważniejszym – Waszą pierwszą piosenką.

Lampiony szczęścia

Jeśli mowa już o atrakcjach weselnych, to nie sposób nie wspomnieć o, tak popularnym od jakiegoś czasu, wypuszczaniu w powietrze lampionów szczęścia. Jeśli bierzecie pod uwagę tego typu urozmaicenie przyjęcia weselnego, możecie swoim gościom sprawić prezent, który będzie do niego doskonałym nawiązaniem. A mowa o sprezentowaniu każdemu z gości takiego właśnie lampionu, aby mógł, po powrocie do domu, wypuścić go w powietrze, tak samo, jak zrobił to na Waszym weselu. Ceny hurtowe takich lampionów zaczynają się już od 3 zł. za sztukę.

Bańki mydlane w kształcie tortów

Bańki mydlane większości osób kojarzą się bardzo pozytywnie – z czasami beztroskiego dzieciństwa. Same w sobie są urocze, wywołują uśmiech a ich puszczanie jest bardzo przyjemnym zajęciem. Sklepy ślubne specjalizujące się w sprzedaży ślubnych gadżetów mają w swoim asortymencie właśnie bańki mydlane, zamknięte w ciekawych formach, np. tortu weselnego.

Zdjęcia w ramkach

Jeśli jesteście tradycjonalistami i nie chcecie swoim zdjęć nagrywać na płyty, nie musicie całkowicie zrezygnować z pomysłu wręczenia ich, jako prezentów dla gości. Możecie wstawić je w kupione np. w hurtowni ramki lub takie, które zostały przez Was wykonane samodzielnie.

Karteczki z podziękowaniami dla gości weselnych

Pamiętajcie o tym, że dając prezenty gościom weselnym wskazane jest, aby dołączyć do nich karteczki, wydrukowane lub napisane ręcznie, z krótkimi podziękowaniami. Mogą one mieć postać krótkiego słowa „Dziękujemy!”, wraz z Waszymi imionami i datą ślubu. Ale wiele Par decyduje się na użycie gotowych tekstów podziękowań dla gości weselnych:

Miło było gościć Was,
Pożegnania nadszedł czas …
Byście o nas pamiętali
i zabawę wspominali,
Troszkę słodkości dla miłych gości
Ofiarować chcemy – bardzo dziękujemy!

***

Chcemy Wam za przybycie podziękować
i nieco słodkości podarować.
Byście nas miło wspominali
i nieraz do tego dnia w myślach powracali

***

Młoda Para
miłym gościom
serdecznie dziękuje
i na koniec
wspólnej zabawy
weselne ciasto ofiaruje!

***

Za życzenia
Za przybycie
Od Nas dla was
Te Słodycze!

***

Dla naszych wspaniałych gości,
za udział w weselu
wyrazy podziękowania,
i trochę słodkości!

***

Za życzenia dziękujemy
cukierkami częstujemy

opakowania_na_prezenty_dla_gosci_weselnych.jpg

***

Dziękujemy za chęć dzielenia z nami
radości w tak ważnym dla nas dniu

***

Serdecznie dziękujemy, że w najważniejszym dniu
naszego życia możemy dzielić z Wami naszą radość

***

Drobne słodkości w podziękowaniu dla naszych Gości

***

Serdeczne podziękowania
dla wspaniałych gości,
gdy nadszedł już czas się pożegnać
przyjmijcie słodkości!

***

Gościom dziękujemy za przybycie.
Niech te cukierki osłodzą Wam życie

***

Miły Gość – słodyczy moc!
Młoda Para dziś świętuje słodkościami Wam dziękuje

***

Młoda Para od serca Gościom swym dziękuje
i skromny podarek w zamian ofiaruje

***

Młoda Para Wam dziękuje słodkościami dziś częstuje

***

Nasze szczęście Wasze życzenia
w słodycz przemienia

***

Myślcie o nas słodko

***

Zachowajcie te chwile w swojej słodkiej pamięci

***

Słodko dziękujemy,
że byliście z nami w tak ważnej chwili

***

Słodkości dla naszych Gości

***

Słodko dziękujemy
za udział w uroczystości naszych zaślubin

***

Słodkości odrobinę, by zatrzymać ważna chwilę

***

W tak ważnym dniu, w tej ważnej chwili
naszą słodyczą się z Wami dzielimy

***

Dziękujemy goście mili
żeście z nami się bawili!

***

Serdeczne podziękowania
za uświetnienie naszej
uroczystości zaślubin,
za chęć dzielenia z nami
tej wyjątkowej dla nas chwili
oraz za otrzymane życzenia i prezenty

***

Serdeczne podziękowania
za uświetnienie wesela swoją obecnością
i dołączenie się do wspólnej zabawy
Składają Nowożeńcy

***

Dziękujemy za wspólną zabawę
oraz wspaniałe prezenty.
Gościć Was było dla nas zaszczytem.

***

Wasza obecność sprawia, że Dzień
Naszego Ślubu jest jeszcze piękniejszy

***

Za otrzymane życzenia, prezenty i kwiaty
w dniu naszego Ślubu
składamy Wam
najserdeczniejsze podziękowania.

upominki_dla_gosci_weselnych.jpg

***

Za obecność, wspólną zabawę,
Serdeczne życzenia i wspaniałe prezenty

***

To zaszczyt przeżywać z Wami
najpiękniejszy dzień w naszym życiu

***

Dziękujemy za wspólną zabawę,
za życzenia i prezenty.
Jesteśmy wdzięczni, że byliście z nami
w tak ważnym dla nas dniu.

***

Za życzenia dziękujemy,
migdałami częstujemy!

***

''Pięć słodkich migdałów dla każdego z Gości,
aby przypomnieć, że życie pełne jest
goryczy i słodkości.
Pięć życzeń od Panny Młodej i Pana Młodego -
szczęścia, zdrowia, długiego życia w miłości,
cudownych dzieci oraz zamożności.''

Ceny upominków dla gości weselnych

Kwestię kosztów ewentualnych upominków dla gości weselnych musicie uwzględnić już na etapie sporządzania Waszego ślubnego budżetu. Pamiętajcie przy tym, że taki upominek powinien dostać każdy gość weselny, a ceny prezentów (jeśli je kupujecie, a nie wykonujecie ich samodzielnie) rozpoczynają się od 3 złotych za sztukę.

Kiedy wręczać gościom prezenty i podziękowania?

Opcją, którą najczęściej wybierają Pary Młode, jest ustawienie prezentów na stołach weselnych, przy talerzykach. W ten sposób każdy gość ma miłą niespodziankę zaraz po wejściu na salę weselną, jeszcze przed rozpoczęciem przyjęcia. Innym sposobem jest wniesienie prezentów przez kelnerów, już w trakcie trwania wesela i rozdanie ich wszystkim zgromadzonym. Można też do tej kwestii podejść bardzo tradycyjnie i upominki wręczyć weselnym gościom, żegnając się z nimi.

Pamiętajcie, że wręczanie prezentów gościom weselnym nie jest Waszym obowiązkiem, nikt nie powinien więc się obrazić, jeśli się na nie zdecydujecie. Jednak z pewnością tego typu upominki są miłym gestem, który ucieszy każdego gościa i sprawi, że Wasz ślub i wesele będą jeszcze lepiej zapamiętane i wspominane.Średnia ocena: 4,01 / 5 (167 głosów) Oceń artykuł:


Zobacz również:

Lista gości weselnych - wzór listy
Atrakcje dla gości weselenych
Jak zaprosić gości wesele?
Usadzanie gości na weselu


Polecamy:


Komentarze

Zaproszenia Kaja 2012-08-16 11:19

Owocowe cukierki z taką kwaskową posypką są super :D ;)

weronika 2013-07-14 18:08

Nie wiem czy są, ale takie małe buteleczki żubrówki palonej byłyby idealne... ^^

Kasia 2013-07-29 11:38

A my kupiliśmy słoiczki wypełnione czekoladkami. Łakocie zjedzą raz dwa, a słoiczek starczy na dłużej. Słoiczki z tego sklepu: http://zaklinaczemarzen.pl/personalizowany-sloiczek-z-klamra-dla-gosci-weselnych-kwadratowa-naklejka.html

Kasia 2013-07-29 11:41

Oj, zapomniałam jeszcze dodać, że dla najmłodszych mamy takie lizaki: http://zaklinaczemarzen.pl/lizak-jablko.html

Basia 2014-04-20 19:33

Ja polecam kwiatki z czekoladowych drażetek. Znajoma ostatnio miała na weselu i zrobiło to furorę! Niektórzy zjedli, a niektórzy postawili w wazonie. Znajdziecie je na www.vivafiori.pl

annarosss 2015-07-10 14:52

Polecam migdalove.pl.
Typowe włoskie migdałki.

Upominki dla gości 2015-07-20 13:29

Fantastyczne pomysły! Polecamy również pyszne słoiczki z miodem, kawą lub migdałami!

Ulka 2016-09-26 19:25

Bardzo mi się podobaa:)I polecam również małe pachnące mydełka glicerynowe. Zamawiałam niedawno ze strony www.projektfan.pl :)

Ulka 2016-09-26 19:26

Bardzo mi się podobaa:)I polecam również małe pachnące mydełka glicerynowe. Zamawiałam ze strony www.projektfan.pl :)

brideinwonderland 2017-04-04 13:32

Jak dla mnie dobry prezent dla gości nie powinien budzić w nich uczucia, że chcą go wyrzucić, albo zostawić na stole. Stąd z dużą sympatią przyjmuję brytyjską modę na "prezenty na luzie" (w artykule są żelki na ten przykład :)) Pomysłowe i nieoczywiste!
Najgorsze są chyba magnesy i przypinki, bo z tym kompletnie nie wiem co robić po weselu...
Ale fajne czekoladki, migdały (migdalove.pl)itp.są jak najbardziej mile widziane, są też firmy, które robią prezenty też wytrawne - oliwy, pesta itp (prezentynaslub.com).

Loteria Ślubna 2018-10-01 14:40

Bardzo fajna inicjatywa to Loteria Ślubna. Goście otrzymują los-zdrapkę, zdrapują i wygrywają fajne nagrody. Losy ładnie prezentują się na świątecznym stole. Do wyboru są dużo różnych wzorów. Zamówić losy można na stronie loteriaslubna.pl


Dodaj swój komentarz
Adres e-mail nie będzie publikowany na portalu, służy jedynie do potwierdzenia dodanego komentarza.