PlanowanieWesela.pl » Warto wiedzieć » Latające lampiony na wesele
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2024-05-08 HurtowniaWodki.pl - Alkohol na wesele - Wysyłka cała Polska Szeroki wybór alkoholu w najlepszych cenach. Wódka na wesele, wino, whiskey, rum, burbon i inne. Możliwość odbioru osobistego lub dostawy w całej Polsce bezpiecznym kurierem. Alkohol na wesele
Kraków
2024-03-22 Restauracja Dębowa Sale weselne
Bielsko-Biała
2024-01-22 Wedding Planner - Justyna Grzymała Weddings & Events Konsultanci ślubni
Warszawa
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Lampiony na wesele

lampiony ślubne

Ocena: 4,01/5

Wydaje się, że w niepamięć odeszły czasy, w których jedyną atrakcją weselną był akompaniament zespołu weselnego czy zabawy oczepinowe. O tym, jak wiele obecnie jest różnych propozycji atrakcji weselnych, już pisaliśmy. Dziś, ze względu na tak szybko rosnące zainteresowanie latającymi lampionami świetlnymi, to im poświęcimy poniższy artykuł i pochylamy się nad nimi na dłużej.

Tytułem wstępu należy wyjaśnić tym, którzy nie wiedzą (o ile są takie osoby), czym w ogóle są wspomniane wyżej lampiony na wesele. Jedną ich nazwę już wymieniliśmy: lampiony świetlne. Wymiennie nazywane są one jeszcze lampionami ślubnymi, lampionami życzeń oraz lampionami chińskimi. Ta ostatnia nazwa łączy się z tradycją pochodzenia lampionów weselnych, bowiem ich historia sięga czasów… starożytnych Chin. W owym czasie robione były z papieru ryżowego i bambusa. Do dziś zresztą, w organizowanych w azjatyckich krajach festiwalach światła, latające lampiony odgrywają wiodącą rolę.

Piękny efekt jaki tworzą wypuszczone w niebo chińskie lampiony sprawia, że są często wykorzystywane w trakcie różnych, mniej lub bardziej formalnych okazji: przyjęć urodzinowych, rocznicowych, chrzcin czy firmowych, biznesowych spotkań. Natomiast bezsprzecznie najczęściej wykorzystywane są właśnie w trakcie wesel.

Na zakupy lampionów zapraszamy do sklepu ślubnego - ceny hurtowe dla Par Młodych:

Jak zorganizować pokaz lampionów na weselu?

Jeśli podjęliście decyzję o urozmaiceniu swojego wesela dodatkowymi atrakcjami i Wasz wybór padł właśnie na latające lampiony ślubne to powinniście wiedzieć, że do przeprowadzenia wymarzonego, świetlnego pokazu przy użyciu lampionów konieczne jest załatwienie niezbędnych formalności. O czym konkretnie mowa? O pozwoleniu na puszczanie lampionów szczęścia. Otóż, aby przeprowadzić pokaz takich lampionów konieczne jest uzyskanie pozwolenia od Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, pozwolenia od lokalu, w którym organizowane jest wesele. Następnie należy:

1. Skontaktować się z najbliższym portem lotniczym (puszczanie lampionów w okolicy lotnisk jest całkowicie zabronione

2. zawiadomić straż pożarną, policję i lokalne władze

lampiony_swietlne_puszczane_na_plazy.jpg

Uwaga! Za samowolne, nierozmyślne puszczanie lampionów ślubnych grozi kara. Mówi o tym nie jeden, ale nawet kilka „paragrafów”:

Kolejne zadanie, o którym nie można zapomnieć organizując puszczanie lampionów szczęścia to oczywiście... zaopatrzenie się w odpowiednią ilość samych lampionów ślubnych. Skąd je wziąć? O tym napiszemy za chwilę. Tymczasem warto pamiętać o kilku ważnych zasadach bezpieczeństwa. Pokaz latających lampionów najlepiej jest zorganizować w bezpiecznej odległości od budynków, drzew, linii wysokiego napięcia, samochodów. Nie organizujmy go zbyt późno, najlepiej zaraz po zmroku – zanim jeszcze goście weselni będą pod zbyt dużym wpływem alkoholu. Jeden lampion przekazujemy na dwie osoby, tak, aby jedna z nich mogła go trzymać, a druga podpalać. Z puszczania lampionów należy zrezygnować w okresie suszy i przy mocnych podmuchach wiatru.

Lampiony ślubne - opinie

Kilku nowożeńcom, z którymi spotkaliśmy się przy okazji organizowania ślubu i wesela, zadaliśmy proste pytanie, bazujące na ich poweselnym doświadczeniu – „lampiony ślubne – tak czy nie?”. Przeczytajcie sami co powiedzieli i jakie mieli opinie na temat puszczania lampionów ślubnych.

Na początku trochę zraziliśmy się tym, że do całej masy przedślubnych formalności musimy jeszcze dołączyć starania o uzyskanie pozwolenia na pokaz lampionów ślubnych. Zapomnieliśmy o tej małej niedogodności gdy tylko zobaczyliśmy unoszące się na rozgwieżdżonym niebie dziesiątki pięknych lampionów świetlnych. Niezapomniane przeżycie. Zdecydowanie warto

plywajace_lampiony.jpg

Kasia i Roman

Jeśli mielibyśmy jeszcze raz zorganizować nasze wesele, to na pewno powtórzylibyśmy kilka rzeczy. I pokaz ślubnych lampionów byłby wśród nich. Nasze wesele odbywało się nad jeziorem. Wznoszące się nad nim czerwone lampiony (wybraliśmy takie w kształcie serc) wspaniale się z nim komponowały, a goście byli zachwyceni.

Ania i Robert

Lampiony były fajne, ale nie oszaleliśmy na ich punkcie. Czy warto? Może to kwestia naszego lenistwa, ale wolimy szybsze rozwiązania. Tutaj potrzebna była cierpliwość, której nam brakuje. W przyszłości wybierzemy chyba jednak fajerwerki.

Renata i Przemek

Opinie na temat lampionów w zdecydowanej większości były pozytywne.

Jak zrobić latające lampiony?

Samodzielne wykonanie chińskich lampionów szczęścia nie jest trudne, choć należy zaznaczyć, że mówimy o ich bardzo podstawowej formie. Czego będziecie potrzebowali, aby zrobić lampiony w domu?

Pierwszym krokiem jest połączenie ze sobą na krzyż, dwóch patyczków i umocnienie konstrukcji za pomocą sznurka. W środku każdego skrzydła takiego krzyża przyklejamy świeczki (używając roztopionego wosku).  Kolejnym krokiem jest zamontowanie klosza. Korzystając ze sznurka, papierowy klosz (zrobiony chociażby ze zwykłej torby) przymocowujemy w czterech miejscach, na zakończeniu każdego skrzydła podstawy. Dno torby powinno zamykać górę lampionu, natomiast dół pozostawiając otwarty. 

Lampiony - ceny i koszty

Latające lampiony kosztują już od kilku złotych za sztukę. Ceny dochodzą do kilkudziesięciu złotych ze względu na jakość, kolor i kształt lampiona.

Lampiony pływające kosztują od okolo 3 zł do kilkudzisięciu zł za jedną sztukę. Podobnie jak w przypadku latających lampionów o cenie decyduje wielkość lampiona i jego jakość.

Lampiony dekoracyjne kosztują od około 5 zł do klikudziesięciu złotych od jednej sztuki.

Latające lampiony - gdzie kupić?

Należy wziąć pod uwagę, że w taki domowy, chałupniczy sposób możemy przygotować tak naprawdę niewielką ilość lampionów ślubnych. Dość trudne i na pewno bardzo pracochłonne byłoby przygotowanie powiedzmy 60-ciu takich lampionów. Dlatego nowożeńcy często zastanawiają się nad tym, gdzie kupić lampiony szczęścia. I tutaj mamy dla Was świetną wiadomość. Jeśli zależy Wam na lampionach wysokiej jakości w bardzo atrakcyjnej cenie, zajrzyjcie do naszego Sklepu Ślubnego.

Lampiony weselne - zdjęcia

lampiony_czerwone.jpg

lampiony_na_weselu.jpg

lampiony_swietlne.jpg

lampiony_w_ksztalcie_serc.jpg

puszczanie_lampionow.jpgŚrednia ocena: 4,01 / 5 (72 głosów) Oceń artykuł:


Zobacz również:

Lampiony sklep
Nawilżanie skóry Panny Młodej
Tanie zaproszenia ślubne
Podziękowania rodzicom z grawerem


Polecamy:


Komentarze

Adam 2015-11-06 19:01

A co sądzicie o tego typu ozdobach weselnych? http://www.dekostyr.pl/oferta/ozdoby-styropianowe

Ania 2016-01-12 21:32

to na górze to spam :) <a href="http://www.dekostyr.pl/oferta/ozdoby-styropianowe">SPAM</a>
</html>
<a href="http://www.dekostyr.pl/oferta/ozdoby-styropianowe">SPAM</a>
?>
<a href="http://www.dekostyr.pl/oferta/ozdoby-styropianowe">SPAM</a>


Dodaj swój komentarz
Adres e-mail nie będzie publikowany na portalu, służy jedynie do potwierdzenia dodanego komentarza.