PlanowanieWesela.pl » Warto wiedzieć » Nawilżanie skóry Panny Młodej
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2024-01-22 Wedding Planner - Justyna Grzymała Weddings & Events Konsultanci ślubni
Warszawa
2024-01-12 Zespół Muzyczny JABADU Zespoły weselne
Krosno
2024-01-04 Zespół Muzyczny TROLL Nasza oferta dotyczy 1 dnia grania na weselu, błogosławieństwo, transport do 200km od Warszawy gratis. Zespoły weselne
Warszawa
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Nawilżanie skóry Panny Młodej

nawilżanie skóry Panny Młodej

Ocena: 4,16/5

W artykule poświęconym ślubnemu makijażowi wspominaliśmy o tym, że nawilżanie skóry twarzy jest bardzo ważne. Dlaczego? Powodów jest kilka. Na dobrze nawilżonej skórze twarzy makijaż trzyma się dużo lepiej, a do tego makijaż wygląda dużo korzystniej. Dzięki dobremu nawilżeniu makijaż nie podkreśla suchych skórek, które, jeśli są, mogą zrujnować starania i wysiłki najlepszych makijażystów. Jednak nie ograniczajmy się tylko do twarzy. Przecież tak naprawdę powinniśmy dbać o nawilżenie całego ciała. Nie tylko od zewnątrz, ale i wewnątrz. I co ważne – nie tylko przy „okazji”, nawet tak ważnej, jak ślub. A co za tym idzie drogie panie (a nawet panowie), z poniższych sposobów warto jest korzystać przez cały rok!

Nawilżanie skóry – domowe sposoby

Kto najczęściej korzysta domowych sposobów na nawilżanie skóry? Z tym bywa różnie. Czasem są to osoby, które w całym swoim codziennym zabieganiu nie mają czasu na wizyty w salonach kosmetycznych. Inna grupa to panie, które po prostu bardziej cenią sobie samodzielnie wykonane kosmetyki, z naturalnych składników. Czy właściwe i solidne nawilżenie można uzyskać stosując domowe sposoby? Jak najbardziej! Skupmy się na trzech obszarach.

1. Domowe, nawilżające kosmetyki na twarzy

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że przed położeniem na twarzy nawilżającej maseczki, niezbędne jest wykonanie delikatnego peelingu, który złuszczy martwy naskórek. Jak go zrobić w domu? Bardzo prosto. Potrzebujemy jedynie dwóch rzeczy: ściereczki z mikrofibry (dokładnie takiej, tylko nowej, nieużywanej, jaką przeznaczamy np. do wycierania kurzu) i oleju kokosowego. Niewielką ilość oleju kokosowego rozprowadzamy na twarzy, szyi i dekolcie, wmasowując przez kilkanaście sekund. Następnie ściereczkę z mikrofibry moczymy w bardzo ciepłej wodzie, wyciskamy i nakładamy na twarz, szyję i dekolt. Dociskamy i zostawiamy na kilkadziesiąt sekund. Po upływie wyznaczonego czasu delikatnie ścieramy olej z twarzy. Tę czynność powtarzamy jeszcze dwukrotnie. Na koniec szmatkę moczymy w zimnej wodzie i przykładamy do twarzy. Olej kokosowy świetnie rozpuszcza wszystkie zanieczyszczenia (to również świetny sposób na demakijaż), a ściereczka z mikrofibry delikatnie peelinguje. Kiedy mamy ten etap za sobą, możemy przejść do domowych, nawilżających maseczek do twarzy:

- z siemienia lnianego – mielone siemię zalewamy niewielką ilością wody, aby otrzymać gęstą papkę, którą nakładamy na twarz, następnie przykrywamy płatkami gazy i zmywamy po upływie 15 minut

- maseczka z bananów i oliwy z oliwek – to istne panaceum na suchą skórę twarzy, oba składniki, zarówno banan, jak i oliwa, mają świetnie właściwości nawilżające, i uwaga – maseczek i wszystkich innych kosmetyków z olejami i oliwą nie muszą obawiać się osoby z tłustą cerą, ponieważ oliwa wchłania się szybko i nie potęguje błyszczenia. Do takiej maseczki potrzebny nam będzie jeden banan i łyżeczka oliwy z oliwek. Banan ucieramy widelcem, dodajemy oliwę, mieszamy i tak przygotowaną maseczkę kładziemy na twarzy na 15 minut i zmywamy ciepłą wodą.

przepis_na_maske_nawilzajaca_skore_z_miodu.jpg

- maseczka z żółtek jaj – świetnym, domowym sposobem na nawilżenie skóry twarzy jest też maseczka z żółtek jak kurzych. Wystarczy do niej dodać odrobinę oleju (np. kokosowego czy dobrej jakości rzepakowego, lnianego) lub oliwę z oliwek, jak również sok pomarańczowy i sok z limonki, wymieszać i położyć na twarz na około 15 minut.

- maseczka z orzeszków ziemnych – potrzebujemy do niej garść orzeszków ziemnych, które mielimy w młynku do kawy lub ucieramy w moździerzu, następnie dodajemy kilka łyżek mleka (aby powstała gęsta papka) oraz łyżkę miodu. Maseczkę nakładamy na twarz i zmywamy po 20 minutach.

2. Domowe, nawilżające kosmetyki na ciało

Naprawdę najprostszym, domowym sposobem na nawilżenie skóry ciała w naturalny sposób jest zastosowanie… olejów roślinnych. Przepisem na sukces w tej materii, tzn. w odpowiednim nawilżaniu ciała, jest nakładanie ich naprawdę niewielkiej, cienkiej warstwy. W ten sposób traktując olej, np. kokosowy czy olej ze słodkich migdałów, tzn. jako balsam do ciała sprawimy, że wchłonie on się w skórę bardzo szybko i nie pobrudzi ubrania czy piżamy (w zależności od tego, w jakiej porze dnia zrobimy taki zabieg).

W domowym dbaniu o skórę ciała, podobnie jak w przypadku skóry twarzy, ważne jest robienie regularnych peelingów. Sprawdzonym sposobem jest przygotowanie peelingu cukrowego, do którego potrzebujemy dwóch rodzajów cukru o różnej grubości, soku z cytryny i wybranego oleju roślinnego. Wszystkie składniki mieszamy w misce i tak przygotowanym naturalnym peelingiem domowej roboty delikatnie masujemy skórę.

Bardzo ważnym etapem nawilżania skóry ciała w domu jest wzięcie ciepłej kąpieli z dodatkiem podgrzanego mleka krowiego lub koziego (około dwóch litrów) oraz kilku łyżek miodu. Świetnym sposobem jest też kąpiel z dodatkiem ziołowego naparu z wykorzystaniem rumianku czy lawendy.

3. Domowe, nawilżające kosmetyki na włosy

Wygląda na to, że mówiąc o domowych kosmetykach, jak mantrę będziemy powtarzać jeden składnik. A to dlatego, że także w przypadku domowych kosmetyków nawilżających włosy, świetnie sprawdzają się… ponownie oleje roślinne. Domowe olejowanie włosów to bardzo popularny zabieg, który, jeśli wykonywany jest regularnie, tzn. 1-2 razy w tygodniu, działa na nie tak nawilżająco i regenerująco, jak niewiele innych. A do tego jest to domowy zabieg nawilżający włosy, który można w prosty sposób wykonać we własnej łazience. Wystarczy włosy przed ich myciem zmoczyć dokładnie ciepłą wodą, głowę owinąć na chwilę ręcznikiem, aby usunąć nadmiar wody i w tak przygotowane włosy wmasować łyżkę lub dwie (w zależności od ich długości) wybranego oleju roślinnego. Następnie włosy owijamy reklamówką lub folią spożywczą, ręcznikiem i ogrzewamy przez kilka minut suszarką. Pod wpływem ciepła otwierają się łuski włosów i wszystkie korzystne substancje mogą lepiej i łatwiej wpływać w ich głąb. Taki „turban” nosimy na głowie przez 2-3 godziny, po czym myjemy włosy dwukrotnie, szamponem bez SLS-ów.

A co, jeśli chodzi o inne, domowe sposoby na nawilżanie włosów? Podobnie, jak w przypadku skóry twarzy, świetnie sprawdzą się domowe, nawilżające maseczki do włosów. Ważne jest, aby używać naturalnych składników, w dowolnych konfiguracjach. Z czego przygotować domowe maseczki do włosów? Możecie wykorzystać np.:

Bardzo ważne jest też to, jeśli zależy nam na odpowiednim nawilżeniu włosów, aby zrezygnować z używania suszarki (z wyjątkiem zabiegu opisanego powyżej), prostownicy, a nawet tzw. „suchych szamponów”, które bardzo wysuszają włosy i wpływają na ich osłabienie.

Bardzo wymagającym typem włosów są włosy kręcone, które ze względu na swoją strukturę – „wysoką porowatość” są bardzo delikatne i podatne na zniszczenia. Czy są jakieś domowe zabiegi dla włosów kręconych? Oczywiście, że tak. W przypadku włosów kręconych również możemy zdecydować się na olejowanie, jednak warto jest zrezygnować z olejów: kokosowego, rycynowego i z orzecha włoskiego. Warto jest pielęgnując w domu kręcone włosy, przygotowywać domowe maseczki do włosów kręconych, na bazie oleju glicerynowego, wyciągu z aloesu, mleczka pszczelego, oleju z pestek malin czy mąki ziemniaczanej. Dobrym sposobem na mycie włosów – nie tylko kręconych, jest metoda mycia ich… odżywką. Dzięki niej włosy nie są wysuszone, a stają się sprężyste i nawodnione. Do rozczesywania włosów kręconych powinno się używać grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami.

Nawilżanie skóry twarzy – zabiegi kosmetyczne

Oczywiście domowe zabiegi nie są jedynymi, dzięki którym możemy zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia skóry naszej twarzy. Zabiegi nawilżające są jednymi z najpopularniejszych, wykonywanych w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Jaka jest cena zabiegu nawilżającego u kosmetyczki? To zależy oczywiście od samego zabiegu, gabinetu i od miejscowości, w jakiej jest wykonywany. Na dużym poziomie ogólności można założyć, że zabieg taki kosztuje od 70 do 350 złotych.

przepis_na_nawilzanie_skory_-_owsianka__mleko_i_miod.jpg

O jakich zabiegach mówimy? Najbardziej podstawowymi są różnego rodzaju maski nawilżające, które bardzo dobrze jest stosować w połączeniu z peelingiem kawitacyjnym. Innym, całkowicie bezpiecznym zabiegiem na twarz, jest jonoforeza. Odbywa się ona poprzez wprowadzenie substancji aktywnych do głębszych warstw skóry siłami pola elektrycznego (za pomocą prądu stałego – galwanicznego). Jest to bardzo krótki zabieg i trwa przeważnie około 10 minut. Jego efekt jest zależny od rodzaju użytych substancji, ich stężenia oraz przeznaczenia, a także od ilości wykonanych zabiegów (zwykle konieczna jest seria kilku, kilkunastu zabiegów, optymalnie ok. 10-15 zabiegów). Innym rodzajem zabiegu kosmetycznego o silnych właściwościach nawilżających jest sonoforeza, czyli masaż ultradźwiękowy. Do jego przeprowadzenia wykorzystywane są fale akustyczne, dzięki którym w głąb skóry można wprowadzić różne substancje odżywcze. Dzięki niemu poprawia się przepływ limfy, podwyższa się poziom pH zakwaszonych tkanek oraz zostają pobudzone fibroblasty do biosyntezy kolagenu i elastyny.

Nawilżanie skóry ciała – zabiegi w gabinecie kosmetycznym

Zabiegi kosmetyczne na ciało, które wykonywane są w gabinetach, a których celem jest nawilżenie ciała, w dużej mierze opierają się o wyciągi z aloesu. Podobnie, jak w przypadku domowych zabiegów, wspomaga się je też różnymi olejami. Ponadto, aby dobrze przygotować skórę na wchłanianie substancji odżywczych, proponuje się wykonywania masaży, np. masażu za pomocą…. Czekolady!

Nawilżanie włosów - kosmetyki

Jeśli chcemy na poważnie rozpocząć walkę o intensywne nawilżenie naszych włosów, powinniśmy „uzbroić” się w zestaw niezbędnych kosmetyków. Nie powinno w nim zabraknąć:

Nawilżanie włosów u fryzjera

Pakiet zabiegów oferowanych przez salony fryzjerskie nie zaczyna się na ścinaniu włosów i nie kończy, na ich farbowaniu. Z powodzeniem można poddać się u fryzjera zabiegom nawilżających włosy. Jednym z popularniejszych jest sauna na włosy wykonywana w połączeniu z maskami. Ciepło i para wodna pozwalają substancjom odżywczym wnikać jak najgłębiej w strukturę włosa. Cieszącym się dużą popularnością zabiegiem kosmetycznym nawilżającym włosy, jest zabieg keratynowy. Keratyna, będą jednym z ważniejszych budulców włosów sprawia, że są stają się one mocne, gładkie i błyszczące, włosy zachowują swoja formę, szybciej się suszą oraz łatwiej się układają. Fryzjerzy wykonują też specjalistyczne zabiegi regenerujące włosy, które w zależności od rodzaju zastosowanych kosmetyków mogą się na nich otrzymywać od 3 dni do 2 tygodni.

tworzenie_maseczki_nawilzajacej.jpg

Nawilżanie skóry od wewnątrz

Czy możliwe jest nawilżenie skóry od wewnątrz? Ba!! Oczywiście, że tak. Co więcej, to właśnie od tego powinniśmy zaczynać wszelkie próby nawilżenia ciała, twarzy i włosów. Jeśli o to nie zadbamy, wszelkie, nawet najbardziej profesjonalne i najdroższe zabiegi kosmetyczne nie przyniosą efektu.

A zatem jak zadbać o nawilżenie skóry od wewnątrz? Przede wszystkim trzeba znać odpowiedź na pytanie o to, co jeść, aby nawilżyć skórę od wewnątrz. Oto kilka wskazówek:

Ponadto pamiętaj, aby:



Średnia ocena: 4,16 / 5 (43 głosów) Oceń artykuł:


Zobacz również:

Biustonosz do sukni ślubnej
Makijaż ślubny
Zaproszenia ślubne
Kredyt na ślub


Polecamy:


Komentarze

Na razie nie dodano żadnego komentarza. Bądź pierwszy, wyraź swoją opinię.


Dodaj swój komentarz




Adres e-mail nie będzie publikowany na portalu, służy jedynie do potwierdzenia dodanego komentarza.


Polecamy
Zespół Muzyczny JABADU Zespoły weselne
Krosno