Kosmetyki naturalne
Ocena: 4,04/5
W artykule dotyczącym ślubnego makijażu wspominaliśmy, że aby ślubny makijaż był trwały a Panna Młoda wyglądała olśniewająco, powinna regularnie dbać o swoją urodę, a mówiąc dokładniej, o stan swojej cery. I należy się o to zatroszczyć nie na tydzień, przed wyznaczoną datą ślubu, a dużo, dużo wcześniej. Jednak wiele pań obawia się, że regularne zabiegi kosmetyczne mogą być zbytnim obciążeniem dla finansów. Część z nich, w całym przedślubnym zabieganiu może nie mieć czasu, na wizyty u kosmetyczki. Świetnie w takim przypadku sprawdzają się kosmetyki domowej roboty. Po pierwsze kosmetyki przygotowane w domu są niedrogie, poza tym kuracje z kosmetyków domowej roboty możemy wykonać w dowolnym czasie, bez problemu godząc je z nawet najbardziej napiętym grafikiem zajęć. Po trzecie kosmetyki domowej roboty są proste w przygotowaniu a ich stosowanie może przynieść naprawdę spektakularne efekty. Dlatego też każda przyszła Panna Młoda powinna wykorzystać poniższe przepisy na naturalne kosmetyki. Kosmetyki domowej roboty naprawdę działają cuda!
Przepisy na domowe toniki
Toniki pełnią ważną funkcję w ochronie i dbaniu o naszą skórę. Przywracają jej naturalne PH, oczyszczają, bronią przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, łagodzą podrażnienia. Jak się okazuje tonik to kosmetyk, który z powodzeniem można zrobić w domu.
- aloesowy tonik do cery odwodnionej
Składniki:
- 100 g. liści aloesu
- Litr chłodnej wody
Przygotowanie:
Aloes zalewamy chłodną wodą. Odstawiamy na 2 godziny. Następnie taką mieszankę stawiamy w garnuszku na najmniejszym ogniu i podgotowujemy przez 5 minut, nie dopuszczając jednak do wrzenia. Zdejmujemy z kuchenki i odstawiamy do wystygnięcia, a gdy jest już chłodny, wywar odcedzamy, przelewamy do butelki i wstawiamy do lodówki. Tak przygotowanym tonikiem przecieramy twarz i szyję lub używamy jako kompresów na twarz i szyję. Po zastosowaniu w twarz wcieramy krem nawilżający.
- tonik ogórkowy
Składniki:
- kilogram ogórków szklarniowych bądź gruntowych
Przygotowanie:
Ogórki myjemy, obieramy i trzemy na tarce o najmniejszych oczkach. Ogórkową papkę przekładamy do płóciennej ściereczki i ściskając, wyciskamy ogórkowy sok. Wlewamy go do garnuszka i gotujemy na bardzo małym ogniu przez pięć minut. Gdy wystygnie przecedzamy i przelewamy do butelki. Opcjonalnie, do tak przygotowanego toniku ożemy dodać jedną łyżeczkę wyciągu z oczaru wirginijskiego – możemy go kupić w sklepach zielarskich. Tonik ogórkowy przechowujemy w lodówce. Ma on działanie oczyszczające, nawilżające i redukujące zaczerwienienia na twarzy.
- tonik kwiatowy
Składniki:
- Łyżka kwiatów lawendy
- Łyżka płatków róży
- Łyżka wody różanej
- Pół szklanki octu jabłkowego
Przygotowanie:
Wszystkie składniki za pomocą kuchennego blendera rozdrabniamy na jednolitą mieszankę. Przelewamy do szklanego słoika i odstawiamy na siedem dni w ciemne i chłodne miejsce. Po wyznaczonym czasie tonik odcedzamy przy użyciu wyjałowionej gazy. Mieszanka jest bardzo skoncentrowana, więc przed każdym użyciem rozcieńczamy jej jedną łyżkę z dziesięcioma łyżkami wody mineralnej. Tak przygotowanym tonikiem przecieramy twarz dwa razy dziennie. Domowy tonik kwiatowy ma działanie zmiękczające, przywracające naturalne PH i tonizujące skórę.
- domowa mikstura na zaskórniki
Składniki:
- Łyżeczka soli
- 4 krople jodyny
- Pół szklanki gorącej wody
Przygotowanie:
Sól i jodynę dodajemy do gorącej wody i dokładnie mieszamy. Odstawiamy do ostygnięcia. W tym czasie bawełniany ręcznik moczymy w bardzo ciepłej wodzie, a następnie odciskamy jej nadmiar. Tak przygotowany kompres kładziemy na twarz na około 5 minut. Zdejmujemy, a następnie we wcześniej przygotowanej miksturze moczymy wacik, którym przemywamy miejsca, z których chcemy pozbyć się zaskórników. Taki zabieg powoduje, że zaskórniki dają się bez problemu wycisnąć. Na koniec przemywamy twarz dowolnym tonikiem i smarujemy skórę kremem.
Przepisy na domowe peelingi do twarzy
Naskórek człowieka odnawia się cały czas. Polega to na tym, nowe komórki zastępują stare, obumarłe i zrogowaciałe. Należy je usuwać, aby twarz wyglądała promiennie, zmarszczki (nawet te mimiczne) były mniej widoczne, a ślubny makijaż trzymał się na twarzy zdecydowanie lepiej i dłużej. Wśród przepisów na kosmetyki domowej roboty znajdziemy wiele takich, dzięki którym peeleingi do twarzy przygotujemy samodzielnie w domu.
- peeling żurawinowo-cytrynowy
Składniki:
- ¾ szklanki świeżej żurawiny
- Pół szklanki płatków owsianych
- Cytryna
- Półtorej łyżki miodu
- Trzy łyżki oliwy z oliwek
Przygotowanie:
Żurawinę myjemy i razem z płatkami owsianymi, za pomocą blendera, ucieramy na jednolitą masę. Cytrynę myjemy, sparzamy wrzątkiem a następnie ścieramy z niej skórkę, którą to dodajemy do masy żurawinowej. Dodajemy pozostałe składniki: oliwę z oliwek i miód, a następnie wszystko razem mieszamy. Peeling stosujemy 3 razy w tygodniu, po zrobieniu dokładnego demakijażu.
- peeling owsiano-miodowy
Składniki:
- pól filiżanki płatków owsianych
- łyżeczka miodu
- łyżeczka octu jabłkowego
- łyżeczka orzeszków ziemnych
Przygotowanie:
Orzeszki dość mocno rozdrabniamy za pomocą blendera i łączymy z pozostałymi składnikami. Peeling nakładamy na buzię zmoczoną ciepłą wodą i wmasowujemy przez dwie minuty. Następnie pozostawiamy go wyschnięcia, po czym zmywamy z twarzy za pomocą wacików namoczonych ciepłą wodą.
Przepisy na domowe maseczki na twarz
Wcale nie musimy wydawać wielkich pieniędzy na gotowe maseczki do twarzy. Czasami przy naprawdę niewielkim nakładzie finansowym, możemy przygotować maseczki w domu. Maseczki domowej roboty są równie efektywne, jak te sklepowe, nawilżają twarz, relaksują, odżywiają. Pomagają usunąć wiele zanieczyszczeń, których nie usunął tradycyjny demakijaż. Dzięki przepisom na maseczki domowej roboty, możecie mieć sobie przygotować kosmetyki godne profesjonalnego SPA.
-maseczka ogórkowa
Składniki:
- Ogórek szklarniowy lub gruntowy średniej wielkości
Przygotowanie:
Ogórek dokładnie myjemy, a następnie trzemy na tarce o najmniejszych oczkach. Ogórkową papkę nakładamy na twarz, omijając oczy. Pozostawiamy na dwadzieścia minut, po czym zmywamy ciepłą wodą i wcieramy w twarz krem. Maseczka ogórkowa ma silne działanie nawilżające, zmiękcza również pory.
- maseczka z białka kurzego do cery suchej
Składniki:
- Jajko
Przygotowanie:
Jajko rozbijamy i bardzo starannie oddzielamy żółtko od białka. Białko ubijamy na sztywną pianę. Następnie pianę równomiernie nakładamy na twarz, szyję i dekolt. Maseczkę pozostawiamy na około 20 minut, a następnie zmywamy przegotowaną wodą lub wodą mineralną. Maseczka a białka kurzego wykazuje działanie oczyszczające, zmniejsza również napięcie skóry.
- maseczka z jabłka do cery tłustej i trądzikowej
Składniki:
- Duże, kwaśne jabłko
- Dwie łyżki miodu
- Dwie łyżki płatków owsianych
Przygotowanie:
Jabłko myjemy, obieramy i ścieramy na drobnej tarce. Do powstałej papki dodajemy miód oraz płatki owsiane. Wszystko razem dokładnie mieszamy. Tak przygotowaną miksturę nakładamy na twarz i pozostawiamy na około 15 minut. Zmywamy wodą i stosujemy krem
- maseczka z mleka
Składniki:
- 3 łyżki pełnotłustego mleka w proszku
- Łyżka miodu pszczelego
- Łyżeczka oliwy z oliwek
Przygotowanie:
Wszystkie składniki łączymy w miseczce, a następnie mieszamy ze sobą. Maseczkę nakładamy na twarz i pozostawiamy na około dziesięć minut. Po wyznaczonym czasie zmywamy wacikami namoczonymi w ciepłej wodzie lub mleku.
- maseczka ogórkowa z dodatkiem mąki ziemniaczanej
Składniki:
- Świeży ogórek
- Łyżka mąki ziemniaczanej
Przygotowanie:
Ogórek ścieramy na tarce, a następnie przekładamy na sitko, pod którym ustawiamy miseczkę, aby zebrać w niej ogórkowy sok. Do ogórkowego soku dodajemy mąkę ziemniaczaną i wszystko razem dokładnie mieszamy. Maseczkę nakładamy na twarz na około 20 minut, po czym zmywamy ją chłodną wodą. Taka maseczka przeznaczona jest zwłaszcza do cery tłustej i mieszanej.
- maseczka ogórkowo-cytrynowa
Składniki:
- Świeży ogórek
- Cytryna
- Mąka ziemniaczana
Przygotowanie:
Z ogórkiem postępujemy tak samo, jak w poprzednim przepisie. Do uzyskanego soku ogórkowego dodajemy sok wyciśnięty z jednej cytryny, w proporcji 2:1. Do wymieszanych soków dodajemy łyżkę mąki ziemniaczanej i wszystko mieszamy aż się dokładnie połączy i nie będzie widać żadnych grudek z mąki. Maseczkę nakładamy na twarz i pozostawiamy do wyschnięcia. Zmywamy chłodną wodą. Taka maseczka wykazuje działanie oczyszczające i odświeżające. Dodaje skórze blasku.
- maseczka do cery tłustej
Składniki:
- 1/3 szklanki jagód
- Łyżka jogurtu
- Łyżeczka miodu
- Kilka kropli soku z cytryny
- Łyżeczka mleka
- Łyżka płatków owsianych „błyskawicznych”
Przygotowanie:
Jagody za pomocą blendera rozdrabniamy na gęstą papkę. Przekładamy je do szklanego naczynia, gdzie łączymy je z pozostałymi składnikami. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na twarz i pozostawiamy na piętnaście minut, po czym zmywamy ją letnią wodą. Maseczka z Jagów wykazuje działanie odżywiające i nawilżające.
-maseczka bananowa do cery trądzikowej
Składniki:
- Średniej wielkości banan
- Małe awokado
- Dwie łyżki jogurty naturalnego
Przygotowanie:
Banan i awokado obieramy, z awokado wyjmujemy pestkę. Owoce ucieramy za pomocą blendera lub miksera, do momentu otrzymania jednolitej masy. Dodajemy jogurt i jeszcze raz wszystko dokładnie mieszamy. Maseczką nakładamy na twarz, dekolt i szyję i pozostawiamy na około 25 minut. Zmywamy letnią wodą i nakładamy krem nawilżający.
- maseczka marchewkowa
Składniki:
- 1 drobno starta marchewka
- 1/3 avocado
- 2 łyżeczki jogurtu naturalnego
Przygotowanie:
Awokado rozdrabniamy na przykład za pomocą widelca, po czym dodajemy pozostałe składniki. Mieszamy je do momentu uzyskania jednolitej papki. Maseczkę nakładamy na twarz, szyję i dekolt i pozostawiamy na dwadzieścia minut. Zmywamy chłodną wodą. Maseczkę możemy stosować trzy razy w tygodniu. Wykazuje one działanie nawilżające, łagodzi podrażnienia, uspokaja, bardzo korzystnie wpływa też na koloryt skóry.
- maseczka dla cery suchej
Składniki:
- Łyżeczka miodu naturalnego
- Łyżka śmietanyŻółtko
Przygotowanie:
Wszystkie składniki mieszamy ze sobą w miseczce, następnie tak przygotowaną maseczkę nakładamy na skórę twarzy. Pozostawiamy na piętnaście minut i zmywamy ciepłą wodą. Maseczka ma silne działanie nawilżające.
- maseczka zmiękczająca i oczyszczająca
Składniki:
- Łyżeczka miodu
- Kilka kropel olejku glicerynowego
- Żółtko
Przygotowanie:
Miód ucieramy z żółtkiem przez kilka minut, a następnie dodajemy olejek glicerynowy. Maseczkę nakładamy na twarz, szyję i dekolt, zostawiamy na dwadzieścia minut, a następnie zmywamy chłodną wodą.
- maseczka z żółtka do skóry odwodnionej
Składniki:
- Jajko
Przygotowanie:
Zaczynamy od przygotowania ciepłego kompresu: bawełniany ręcznik moczymy w bardzo ciepłej wodzie, a następnie odciskamy jej nadmiar. Tak przygotowany kompres kładziemy na twarz na około 5 minut. Jajko rozbijamy, dokładnie oddzielamy żółtko od białka. Żółtko rozkłócamy za pomocą widelca. Ostrożnie nakładamy je na twarz, szyję i dekolt, gdzie zostawiamy je na trzydzieści minut. Po wyznaczonym czasie zmywamy wodą mineralną. Maseczka z żółtka ma silne działanie odżywcze i odświeżające.
- maseczka miodowa z jabłkiem
Składniki:
- Słodkie jabłko
- Miód pszczeli
Przygotowanie:
Jabłko ścieramy na tarce o najdrobniejszych oczkach i mieszamy je z miodem. Taką papkę nakładamy na twarz i zostawiamy na piętnaście minut. Zmywamy ciepłą wodą. Maseczka ma działanie nawilżające i wygładzające skórę.
- maseczka miodowa
Składniki:
- Dwie łyżki miodu pszczelego
- Dwie łyżki śmietany kremówki 36%
Przygotowanie:
Miód dokładnie mieszamy ze śmietanką i tak przygotowaną maseczkę nakładamy na twarz, szyję i dekolt. Pozostawiamy na piętnaście minut, po czym spłukujemy letnią, przegotowaną wodą. Maseczka nawilża skórę.
-miodowa maseczka oczyszczająca do cery trądzikowej
Składniki:
- Łyżka miodu gryczanego
- Dwie łyżeczki mielonych migdałów
- Pół łyżeczki soku z cytryny
Przygotowanie:
Wszystkie składniki dokładnie ze sobą wymieszać, po czym nałożyć na twarz na dziesięc minut. Zmyć zimną wodą mineralną.
- maseczka wzmacniająca
Składniki:
- Łyżka miodu pszczelego
- Jedno kurze jajko
- Łyżeczka olejku glicerynowego
- Łyżka mąki ziemniaczanej
Przygotowanie:
Miód przez kilka minut ubijamy z jajkiem. Następnie dodajemy olejek glicerynowy, mąkę ziemniaczaną i dokładnie mieszamy, do momentu, aż mieszanka będzie miała konsystencję pasty. Maseczkę rozprowadzamy na skórze twarzy, szyji i dekoltu i pozostawiamy na dziesięć minut. Spłukujemy letnią wodą.
- maseczka Kleopatry
Składniki:
- Łyżeczka miodu
- 3 łyżki mleka 3,2% (pełnotłustego)
- Białko jaja
Przygotowanie:
Białko jaja ubijamy na sztywną pianę. Delikatnie za pomocą łyżki łączymy ją z miodem i mlekiem. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na twarz, szyję i dekolt na trzydzieści minut. Maskę zmywamy letnią wodą i nakładamy odżywczy krem. Taka domowa maseczka dobra jest do wszystkich rodzajów cery.
- oczyszczająca maseczka z miodu
Składniki:
- Żółtko
- Łyżeczka miodu
- Łyżeczka mąki owsianej
Przygotowanie:
Żółtko dokładnie ucieramy z miodem, a następnie dodajemy mąkę. Wszystko dokładnie mieszamy, a następnie tak przygotowany kosmetyk domowej roboty, nakładamy na twarz. Pozostawiamy na piętnaście minut. Zmywamy zimną wodą. Taka domowa maseczka sprawdza się najlepiej w przypadku skóry suchej i wrażliwej.
Przepisy na domowe maseczki na włosy
Bardzo skuteczne kuracje do włosów, przy niewielkim nakładzie sił i środków, można z powodzeniem przygotować w domu. Domowe kosmetyki do włosów swoim działaniem nie odbiegają od tych, kupowanych w sklepach i aptekach.
- maseczka nabłyszczająca
Składniki:
- Dwa żółtka (przy krótkich włosach wystarczy jedno żółtko)
- Dwie duże łyżki oliwy z oliwek
- Duża łyżka miodu
Przygotowanie:
Żółtka przez kilka minut ucieramy z oliwą z oliwek. Następnie dodajemy miód i dokładnie mieszamy. Miksturę nakładamy na całej długości włosów, lekko wsmarowując ją w skórę. Na główę nakładamy torebkę foliowę, następnie ręcznik i w takim ciepłym kompresie trzymamy maseczkę przez około godzinę. Maseczkę spłukujemy ciepłą wodą a następnie stosujemy szampon.
- płyn zapobiegający wypadaniu włosów
Składniki:
- 5 łyżek miodu
- 5 łyżek soku z aloesu
- 2 ząbki czosnku
Przygotowanie:
Miód ucieramy a aloesem. Następnie dodajemy wyciśnięte przez praskę ząbki czosnku. W skórę głowy wcieramy tylko łyżkę, przygotowanej mikstury. Resztę możemy przechowywać w lodówce. Aby wzmocnić efekt, każdorazowo do takiej mieszanki możemy dodać żółtko jaja. Po wmasowaniu w skórę głowy, owijamy ją grubym ręcznikiem. Spłukujemy po trzydziestu minutach, używając do tego na przykład wywaru z liści pokrzywy. Taką kurację stosujemy dwa razy w tygodniu.
Kosmetyki domowej roboty – ciało
- balsam migdałowy
Składniki:
300 ml oleju z migdałów150 ml oleju z awokado90 g czystego wosku pszczelego5 ml olejku eterycznego - lawendowego180 ml wody mineralnej
Przygotowanie:
Do niewielkiego garnuszka wlewamy oba oleje oraz wosk pszczeli. Podgrzewamy na niewielkim ogniu przez około 5-7 minut, ciągle mieszając. Wosk pszczeli powinien się w całości rozpuścić. Stopniowo dodajemy wodę mineralną, nie przerywając mieszania.Garnuszek zdejmujemy z ognia, jednak nie przerywamy mieszania. Gdy mikstura ostygnie do około 40 stopni C., dodajemy olejek lawendowy. Wszystko mieszamy do moementu, aż płyn całkowicie wystygnie. Tak przygotowaną mieszankę rozprowadzamy na ciele. Niewykorzystaną możemy przechowywać w lodówce.
- peeling kawowy
Peeling kawowy jest chyba najbardziej popularnym i najbardziej lubianym, naturalnym domowym kosmetykiem. Stosowany regularnie zmniejsza skórkę pomarańczową, bardzo ujędrnia i wygładzą skórę.
Składniki:
- 4 łyżki kawy naturalnej, mielonej
Przygotowanie:
Kawę wsypujemy do papierowego filtra, który umiesczamy w szklance lub filiżance. Zalewamy wrzącą wodą. Po dziesięciu minutach filtr wyjmujemy, odcedzając tym samym kawę od naparu. Pod prysznicem dokładnie i równomiernie wcieramy zaparzoną kawę w skórę ciała, a następnie dokładnie spłukujemy.
- peeling regenerujący
Składniki:
- 1/2 filiżanki drobnej soli morskiej
- 1/4 filiżanki olejku oliwy z oliwek
- 1/4 filiżanki drobno startego mydła toaletowego
- 1/4 - 1/2 łyżeczki olejku eterycznego
Przygotowanie:
Wszystkie składniki łączymy ze sobą w miseczce i dokładnie mieszamy. Tak przygotowany, domowy peeling możemy przechowywać w plastikowym pojemniku. Stosujemy go trzy razy w tygodniu, po kąpieli wcierając go w ciało, a następnie dokładnie spłukując.
- peeling odżywczy (leczący wypryski)
Składniki:
- 1/3 szklanki soli morskiej
- 1/3 oliwy z oliwek
- parę kropli oleju z drzewa herbacianego
- 2 łyżki płatków owsianych „błyskawicznych”
- 10 tabletek aspiryny
Przygotowanie:
Aspirynę dokładnie rozdrabniamy za pomocą dwóch łyżek. Łączymy z pozostałymi składnikami i dokładnie mieszamy. Peeling po wzięciu rozgrzewającego skórę prysznica, delikatnie wsmarowujemy w całe ciało, a następnie zmywamy na przemian zimną i ciepłą wodą. Stosujemy raz w tygodniu.
- cynamonowy „cudo” do kąpieli
Składniki:
- 3 łyżki cynamonu
- 100 gramów sody oczyszczonej
- 70 gramów tłustego mleka w proszku
- 4 łyżki oleju z migdałów
- 13 kropli eterycznego olejku pomarańczowego
- opcjonalnie łyżeczka soku z cytryny
Przygotowanie:
Sodę, mleko w proszku i cynamon wsypujemy do miseczki i dokładnie mieszamy. Nie przerywając mieszania dodajemy olej z migdałów, sok z cytryny oraz olejek pomarańczowy. Wszystko razem mieszamy do momentu dokładnego połączenia składników – nie mogą być widoczne żadne grudki. Tak przygotowany preparat domowej roboty, odpręża, relaksuje, zmiękcza i oczyszcza skórę całego ciała.
- kąpiel wzmacniająca skórę
Składniki:
- Młode pędy sosny
- 200 gramów miodu
Przygotowanie:
Kilkanaście pędów sosny wrzucamy do garnka i zalewamy dwoma litrami zimnej wody. Stawiamy na średnim płomieniu i gotujemy pod przykryciem przez 12 minut. Następnie zdejmujemy pokrywkę i gotujemy jeszcze dwie minuty. Następnie miksturę przelewamy do wanny, wypełnionej do połowy wodą. Dodajemy miód. W tak przygotowanej kąpieli, która ma działanie pobudzające przepływ krwi, uspokajające nerwy, zmniejszające bóle reumatyczne, spędzamy dwadzieścia minut.
- lawendowa kąpiel odprężająca
Składniki:
- 1 szklanka mąki kukurydzianej
- 1 szklanka tłustego mleka w proszku
- 3 łyżki świeżych lub suszonych liści lawendy
Przygotowanie:
Wszystkie składniki mieszamy ze sobą, a następnie dodajemy je do wanny wypełnionej wodą. Taka kąpiel nie tylko korzystnie wpływa na ciało, stan i wygląd skóry, ale również odpręża, uspokaja i wycisza.
Stosowanie kosmetyków domowej roboty, daje nie tylko bardzo dobre rezultaty w dbaniu o piękny wygląd twarzy i całego ciała. Kosmetyki przygotowane w domu pozwalają również zaoszczędzic mnóstwo czasu i pieniędzy, co jest szczególnie ważne w przypadku zabieganych Panien Młodych. Dlatego też mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas przepisy na domowe kosmetyki naturalne, okażą się wieelce pomocne,a ich stosowanie przyniesie porządane wyniki.
Zobacz również:
Ślubne salony kosmetyczne
Bielizna na ślub
Biustonosze dla Pany Młodej
Zdrowie Pary Młodej
Polecamy:
Komentarze
Daniela 2016-07-04 13:16
Uwielbiamy naturalne kosmetyki!!
Nie ma nic lepszego niż maseczki, kremy i toniki domowej roboty. Na pewno wypbróbuje Twoje przepisy!!
Ja za to serdecznie polecam książkę "Domowe receptury na naturalne kosmetyki" Stephanie Tourles. Znajdziecie w niej prawie 200 przepisów na naturalne specyfiki: kremy, balsamy itd. Z ciekawostek - w książce znajdziecie przepisy na ziołowe eliksiry miłosne dla zakochanych oraz specyfiki do higieny intymnej dla kobiet!
Daria 2019-08-29 09:58
Super wpis, przydał mi się, dowiedziałam się sporo nowinek o hitach kosmetycznych a nie wszystkie mam :) Szkoda że o kremie nawilżającym do suchej cery nic nie ma , a szukam dla siebie. Może ktoś używa dobry to poleci ? Bo czytałam w rankingu https://znawcaurody.pl/jakie-kremy-nawilzajace-do-twarzy-ranking/ i krem Bioderma mnie zainteresował.