PlanowanieWesela.pl » Warto wiedzieć » Jak wybrać salę weselną
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2024-05-08 HurtowniaWodki.pl - Alkohol na wesele - Wysyłka cała Polska Szeroki wybór alkoholu w najlepszych cenach. Wódka na wesele, wino, whiskey, rum, burbon i inne. Możliwość odbioru osobistego lub dostawy w całej Polsce bezpiecznym kurierem. Alkohol na wesele
Kraków
2024-03-22 Restauracja Dębowa Sale weselne
Bielsko-Biała
2024-01-22 Wedding Planner - Justyna Grzymała Weddings & Events Konsultanci ślubni
Warszawa
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jak wybrać salę weselną

sala weselna

Ocena: 4,25/5

Na drodze przygotowań do dnia ślubu i wesela, Para Młoda musi dokonać wielu ważnych, łatwiejszych bądź trudniejszych wyborów. Jedną z decyzji, która przyszłym Nowożeńcom zajmuje najwięcej czasu, jest wybór idealnej sali ślubnej. Na przestrzeni kilku lat, liczba sal weselnych wzrosła kilkakrotnie. Kiedyś Nowożeńcy nie mieli tak dużego wyboru. Dziś bywa tak, że trudno jest podjąć decyzję o tym, która sala jest ładniejsza, najbardziej odpowiada oczekiwaniom. Jednak mimo tego, że sal weselnych jest tak dużo, pamiętajcie, aby termin w wybranej sali zarezerwować odpowiednio wcześnie, ponieważ te najlepsze mogą być już zajęte. O czym jeszcze pamiętać wybierając salę weselną. Jakimi wytycznymi kierować się w swoich poszukiwaniach? Takich elementów jest wiele, dlatego krok po kroku postaramy się Wam przybliżyć wszystkie, aby wybór idealnej sali weselnej był jak najprostszy.

Jak wybrać idealną salę weselną?

Jest wiele elementów, które decydują o tym, która sala weselna jest odpowiednia właśnie dla Waszych potrzeb. Na każdy z nich powinniście zwrócić tak samo baczną uwagę. Do najważniejszych należą między innymi: stosunek wielkości sali do ilości zaproszonych gości, koszt wynajęcia, wygląd, lokalizacja sali weselnej, menu, obsługa, baza noclegowa. Oczywiście trudno znaleźć taką salę, która w 100% będzie spełniała wszystkie Wasze wymagania, ale dobrze jest szukać sali bliskiej ideału. W końcu to tak ważny element każdego, udanego wesela. Przyjrzyjmy się więc elementom, które w znacznym stopniu decydują o tym, dlaczego powinniście wybrać akurat tę, a nie inną salę weselną.

Wielkość sali weselnej

Zaczynając poszukiwania sali weselnej miejcie wiedzę na temat tego, ile osób będzie uczestniczyło w Waszym weselu. Oczywiście, na tak wczesnym etapie, nie musi to być dokładna, a jedynie przybliżona liczba. Chodzi bardziej o świadomość tego czy zaprosicie trzydziestu gości, czy może dwustu. Wtedy też będziecie mogli stwierdzić, czy dana sala, pomieści określoną liczbę osób, a może będzie Wam potrzebne dużo większe pomieszczenie. Należy przy tym pamiętać, że paradoksalnie lepsza jest sala troszkę za mała, niż za duża. Dlaczego? Przede wszystkim możecie liczyć na to, że w mniejszej sali parkiet zawsze będzie zapełniony gośćmi, a to, tak samo jak wypełniona sala będzie wyglądało lepiej na filmie i pamiątkowych zdjęciach z wesela. Nie chodzi oczywiście o to, aby sala była tak mała, że goście musieliby rozpychać się łokciami i walczyć o wolne miejsca przy stole. Jednak zabawa dla czterdziestu osób w sali, przeznaczonej dla dwustupięćdziesięciu gości, nie będzie wyglądała zbyt efektownie. Pamiętajcie również o tym, że w mniejszych przestrzeniach zawsze lepiej prezentują się wszelkie efekty świetlne, które budują klimat zabawy weselnej.

elegancka_sala_weselna.jpg

Koszt wynajęcia sali weselnej

Tak, jak przy wielu innych decyzjach, tak i przy wyborze sali weselnej, bardzo ważną rolę odgrywają kwestie finansowe. Wielu przyszłych nowożeńców właśnie od nich uzależnia decyzję o wynajęciu lub rezygnacji z danej sali weselnej. Jednak analizując koszty wynajęcia sali nie bierzcie pod uwagę jedynie samych suchych liczb, czyli ceny tzw. „talerzyka”. Sprawdźcie czy w ramach podanej ceny macie zagwarantowane takie produkty i usługi takie jak:

Dopiero po przeanalizowanie wszystkich tych kwestii, podliczeniu wydatków, zdecydujcie, czy proponowana kwota mieści się w założonym przez Was budżecie ślubnym.

Lokalizacja sali weselnej

Kolejnym elementem, który powinniśmy wziąć pod uwagę poszukując najlepszej sali weselnej, jest jej lokalizacja. Wolicie miejsce w centrum miasta czy może gdzieś poza nim, na obrzeżach, a może nawet zupełnie oddalone, np. salę bankietową z pięknym widokiem nad samym jeziorem? Tak naprawdę, każda z takich lokalizacji, ma swoje pozytywne i negatywne strony. Spokojnie więc rozważcie wszystkie opcje. Jeśli wybierzecie miejsce położone z dala od kościoła, urzędu stanu cywilnego, powinniście uwzględnić w swoim budżecie ślubnym dodatkowe koszty wynajęcia busa lub autokaru, czyli transportu dla gości weselnych. Z kolei przy wynajęciu sali bliżej centrum, powinniście się liczyć z brakiem ładnej scenerii, widoku, ogrodu, a czasem nawet zwykłego tarasu.

kelner_na_weselu.jpg

Menu

Jedzenie, obok muzyki, jest jednym z najważniejszych elementów decydujących o tym, czy ostatecznie goście uznają wesele za zabawę udaną czy jednak zaliczą do grona wydarzeń, o których najlepiej jest zapomnieć. Najlepsze sale weselne oferują całe gamy potraw, a w swoim jadłospisie posiadają bardzo dużo pozycji do wyboru. Nie tylko tych tradycyjnych, mięsnych, lecz także jarskich i wegetariańskich. To bardzo ważne, bo nawet, jeśli wśród zaproszonych przez Was osób, będzie tylko jeden wegetarianin, to on także powinien czuć się pełnoprawnym gościem. Nie powinien być zmuszony do jedzenia wyłącznie ciast lub oddawania części swojego ciepłego posiłku osobie, która je mięso i jedzenia tego, co na talerzu zostało, czyli np. ziemniaków i sałatki. Dlatego takie kwestie również powinniście ustalić, dowiadując się o proponowane menu.

Coraz popularniejszym i bardzo chwalebnym trendem, jest możliwość degustacji wybranych przez Was dań. Dzięki temu w trakcie przyjęcia możecie uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Obsługa

Kelnerzy i kelnerki, którzy będą obsługiwali Wasze przyjęcie weselne, odgrywają w jego trakcie bardzo ważną rolę. Nikogo chyba nie zdziwi stwierdzenie, że powinni być grzeczni, schludni, uśmiechnięci i cierpliwi. Powinni też umieć współpracować z zespołem weselnym lub DJ-em. Tak, aby cała obsługa przebiegała sprawnie i bezproblemowo, a godziny podawania ciepłych posiłków pokrywały się z godzinami, w których robione są przerwy w zabawie. Dobry kelner (nie tylko na przyjęciu weselnym) to taki, który właściwie jest niewidoczny, a jednak gościom niczego nie brakuje.

sala_weselna_ze_swiecami.jpg

Baza noclegowa

O bazie i zapleczu noclegowym powinniście pomyśleć zwłaszcza wtedy, gdy znaczna część zaproszonych przez Was gości, dojeżdża z odległych zakątków i po zakończeniu zabawy nie ma możliwości powrotu do domu. Rozlokowanie pięciu osób w domu swoim lub teściów, nie jest większym problemem. Sprawa robi się bardziej skomplikowana, gdy w grę wchodzi kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt osób przyjezdnych. Warto więc dowiedzieć się, jakie sale wesele, proponują gościom pokoje, w których będą mogli nabrać sił przed poprawinami lub drogą powrotną do domu. Niektóre domy weselne, posiadające takie pokoje, oferują Parze Młodej prezent, w postaci darmowego pokoju dla Nowożeńców.

Wygląd i wystrój sali

Siłą rzeczy, jedną z pierwszych rzeczy, na jaką zwracają uwagę nowożeńcy poszukujący sali weselnej, jest jej wygląd. W tej kwestii trudno jest cos podpowiedzieć, gdyż wygląd sali jest kryterium bardzo subiektywnym i zależy od Waszych indywidualnych upodobań. A o gustach się nie dyskutuje. Są jednak pewne praktyczne przesłanki, które powinniście uwzględnić.

Po pierwsze, jeśli wybraliście jakiś nietypowy temat przewodni, styl Waszego wesela (ekologiczne, romantyczne, wiktoriańskie, wiejskie, etc.) powinniście się upewnić, że wystrój i styl sali, nie kłóci się z wybraną przez Was stylizacją. Po drugie, oprócz tego, że sala jest czysta i zadbana, powinna mieć dodatkowe atuty, np. w postaci luster na ścianach. W czasie zabaw weselnych odbijające się w nich światło da bardzo ciekawe efekty wizualne. Oczywiście w sali powinny też znajdować się inne ozdoby: obrazy, zdjęcia, drapowane tkaniny. Ostatnią kwestią, na którą powinniście zwrócić uwagę oglądając salę weselną, jest ilość zbudowanych w niej filarów podporowych. Te, z wiadomych względów, niezbędne są w dużych pomieszczeniach. Jednak w małych salach nie pełnią żadnej praktycznej funkcji, a jedynie przeszkadzają bawiącym się gościom.

skromna_sala_weselna.jpg

 Klimatyzacja

Obecnie klimatyzacja w salach weselnych powinna być już standardem. Niestety nie jest. A jej brak, niejednokrotnie potrafi skutecznie zrujnować nawet najlepszą zabawę. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy klimat się ociepla, a panujące zwłaszcza latem temperatury, potrafią osiągać wartości niemalże tropikalne. Wtedy nie wystarcza otwarcie wszystkich drzwi i okien na oścież i wietrzenie sali. Dość wspomnieć, jak szybko w takich warunkach psuje się jedzenie. Ale przede wszystkim psują się też humory gości, którzy pod wpływem wysokich temperatur i braku klimatyzacji, tracą wszelką ochotę do zabaw na parkiecie, szybciej się męczą i o wcześniejszych godzinach decydują się, na wyjście z wesela.

Parkiet

Zwrócenie uwagi na podłogę i parkiet jest czynnością, której znaczna część przyszłych Nowożeńców nawet nie bierze pod uwagę. Jak się okazuje, może to być dużym niedopatrzeniem. To, o czym należy pamiętać w tej kwestii jest to, aby wspomniany już parkiet, nie był zbyt śliski. Tańczenie w butach na obcasach na takiej podłodze może być nie tylko wielce utrudnione, lecz czasem nawet bardzo niebezpieczne. Nawet panowie, którzy obcasów nie noszą, a spożyją dużo weselnych trunków, mogą mieć problemy z zabawą na takim parkiecie. A nikt z nas przecież nie chce złamanych nóg gości, w trakcie wesela.

wystawna_sala_weselna.jpg

 Formalności, czyli umowa na wynajęcie sali weselnej

Jeśli już przeanalizowaliście wszystkie z powyższych punktów i na ich podstawie dokonaliście wyboru sali weselnej, która najlepiej spełnia Wasze wymagania, powinniście zarezerwować wybrany termin. Kolejnym krokiem jest spisanie z właścicielami sali lub inną uprawioną do tego osobą, stosownej umowy. Jej standardowy wzór przedstawiamy poniżej.

UMOWA

Zawarta w dniu………………………………… w …………………………………………………… pomiędzy:

…………………...........................................,

zwanym dalej Zleceniodawcą, i

………………..............................................,

zwanym dalej Wykonawcą

zawarto umowę następującej treści:

1. Wykonawca zlecenia zobowiązuje się do organizacji przyjęcia weselnego dla ………………… osób w dniu ………………………, udostępniając obiekt ………………..... położony w ………………… przy ul…………....

w godzinach od …………........… dnia …………………… do godziny ………….......… dnia następnego.

2. Ostateczna liczba gości zostanie podana przez zamawiającego do dnia …………………… w formie aneksu do umowy i stanowić będzie podstawę określenia wartości umowy.

3. Wykonawca zobowiązuje się do przygotowania z właściwą starannością posiłków i potraw wg załączonego Menu.

3.1 Ostateczne Menu zostanie ustalone najpóźniej do ……………....… dni przed planowanym terminem przyjęcia i stanowić będzie aneks do umowy.

3.2 Kawa i herbata będą podawane bez ograniczeń do konsumpcji na miejscu przez cały czas trwania imprezy.

3.3 Wyroby cukiernicze i owoce zostaną dostarczone najpóźniej w dniu planowanego przyjęcia przez Zamawiającego, ze swej strony Wykonawca zapewni warunki niezbędne do przechowywania tego typu wyrobów i serwować je będzie w trakcie przyjęcia.

3.4 Wędliny i zimne przekąski będą uzupełniane w trakcie przyjęcia.

3.5 Alkohole zostaną dostarczone najpóźniej w dniu planowanego przyjęcia przez Zamawiającego. Wykonawca zapewni warunki niezbędne do ich przechowywania oraz możliwość swobodnego dysponowania nimi w czasie przyjęcia przez Zamawiającego. Wyłącznym dysponentem alkoholu jest Zamawiający.

4. Wszystkie produkty żywnościowe oraz napoje pozostałe po zakończeniu imprezy zostaną przekazane Zamawiającemu.

5. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia sprawnej obsługi i bezpieczeństwa gości, ich garderoby i rzeczy pozostawionych w szatni oraz zapewnienia czystości w pomieszczeniach sanitarnych przez cały czas trwania imprezy.

6. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania dekoracji stołów i sali uzgodnionej z Zamawiającym.

7. Wykonawca zapewni członkom Zespołu Muzycznego zatrudnionego przez Zamawiającego możliwości podłączenia niezbędnych instrumentów i urządzeń nagłaśniających.

8. Cena za usługę wynosi ……………………… zł za osobę wg kalkulacji na dzień podpisania umowy i nie może zostać podniesiona.

9. Dzieci do lat …………… bezpłatnie, dzieci do lat …………… oraz członkowie zespołu muzycznego i fotograf – ……………………… stawki za osobę.

10. Zleceniodawca zobowiązuje się do pokrycia ewentualnych szkód i zniszczeń wynikłych w trakcie trwania imprezy.

11.Wykonawca zlecenia otrzyma za powyższą usługę kwotę ……………….. zł (słownie zł: …………………………………….), z czego:

a) …………………… zł (słownie zł: …………………….......) w formie zaliczki zostało przekazane Wykonawcy w dniu ……………………………,

b) …………………………… zł (słownie zł: …………………………) w formie zadatku w dniu podpisania umowy,

c) i …………………………… zł (słownie zł: …………………) po zakończeniu imprezy.

12. Końcowe rozliczenie nastąpi w ciągu ……………… dni od daty zakończenia uroczystości.

13. Odstąpienie od umowy:

13.1 W przypadku odstąpienia od Umowy przez Zleceniodawcę w terminie do …………....... dni przed datą uroczystości, zadatek nie zostanie zwrócony.

13.2 W przypadku odstąpienia od przez Wykonawcę, Zleceniodawca otrzyma zwrot zadatku powiększonego o 10% wartości umowy.

13.3 Rozwiązanie Umowy przez którąkolwiek ze stron w terminie do ………… dni przed datą uroczystości nie pociąga skutków wymienionych w punktach 13.1 i 13.2.

14. W sprawach nieuregulowany niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego.

15. Umowę sporządzono w dwóch jednakowo brzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron.

ZAMAWIAJĄCY                                                      WYKONAWCA

………………………………………                                 ……………………………………

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wybór idealnej sali weselnej nie jest łatwym zadaniem. Dlatego tak ważne jest, aby przygotować się do niego jak najlepiej. Poszukiwania dobrze jest zacząć odpowiednio wcześnie, aby mieć pewność, że wybrany przez Was termin nie będzie zajęty przez inną parę. Pamiętajcie również, że dokonując takiego wyboru powinniście się kierować również własnym instynktem i nawiązywać współpracę z właścicielami sali, którzy budzą Wasze zaufanie. Jednocześnie przypominamy, że w naszym Katalogu Firm, znajdziecie wizytówki sal weselnych z całego kraju.Średnia ocena: 4,25 / 5 (76 głosów) Oceń artykuł:


Zobacz również:

Sale weselne - katalog sal weselnych
Zdjęcia udekorowanych kościołów na ślub
Strój na wesele
Przygotowanie listy gości weselnych


Polecamy:


Komentarze

Sybilla 2013-12-05 17:46

Mam problem trochę innego typu - chcę zrezygnować z sali weselnej, bo niestety z powodów finansowych nie uda nam się zrobić wesela w terminie. Czy macie może doświadczenia w tej kwestii? wpłaciliśmy zaliczkę dość wysoką, której nie chcemy stracić. Powinno się to udać: Mam problem trochę innego typu - chcę zrezygnować z sali weselnej, bo niestety z powodów finansowych nie uda nam się zrobić wesela w terminie. Czy macie może doświadczenia w tej kwestii? wpłaciliśmy zaliczkę dość wysoką, której nie chcemy stracić. Powinno się to udać, ale mam wątpliwości, bo jeśli mamy z tego powodu iść do sądu to nie wiem czy gra jest warta świeczki... pomóżcie, może komuś udało się załatwić to w jakiś polubowny sposób?

Jula 2014-04-21 13:46

Hej,
my mamy problem innej natury. Wpłaciliśmy zadatek za salę i okazało się, że właścicielki nie chcą podpisać umowy. Bronią się tym, że od 20 lat organizują przyjęcia i nigdy umów nie podpisywały.
Czy ktoś z was spotkał się z takim postępowaniem? Powinnam się martwić?

Aga 2014-09-05 13:09

Restauracja pod Kasztanami w Świbiu - może ktoś coś powiedzieć? Mam identyczną sytuację jak Jula, zadatek został wpłacony wszystko ustalone na rozmowie a jak przyjechaliśmy podpisać umowę to właściciele nie chcieli się zgodzić - powód taki, że nigdy tego nie robią i zawsze jest wszystko ładnie i pięknie. Z jednej strony wydają się zaufani i w porządku ale jednak martwi mnie ich podejście do umowy

eWa 2014-12-16 22:00

dopiero zaczynam planować ślub. Już grudzień, a my zdecydowaliśmy się na sierpień. Ten blog jest wybawieniem! Nikt sobie nie wyobraża jak ciężko właśnie ten blog, z tą tematyką było mi znaleźć! Uff na szczęście wreszcie znalazłam! POLECAM

Mariusz Muzyk 2014-12-18 13:54

Przy wyborze miejsca na swoje wesele warto również zwrócić uwagę czy dany lokal jest miejscem w którym tylko i wyłącznie organizuje się imprezy okolicznościowy czy funkcjonuje również na co dzień jako restauracja etc. Jeśli tak - co jest dobre - warto udać się w takie miejsce na obiad. Warto przy tej okazji zwrócić uwagę na jakość obsługi kelnerskiej, przybranie czy choćby zastawę która często w gorszych lokalach jest marnej jakości i zdradza poziomi danego lokalu...

Natalia_deresz 2015-01-19 12:35

Artykuł bardzo obszerny i jest pigułką wiedzy dla osób, które zaczynają poszukiwania. To się chwali. Moim zdaniem najlepsze sale to takie, które mają dużo miejsca do tańczenia, a stoły są rozstawione w taki sposób, aby goście mieli łatwy kontakt ze sobą i mogli rozmawiać.

demoonka 2015-06-10 12:39

Poradnik bardzo fajny, ogromna ilość praktycznych informacji które na pewno się przydadzą :) Dodałabym jeszcze jedno kryterium wyboru, mianowicie dobranie sali tak, by zdjęcia z wesela wyszły jak najlepsze bo to przecież też bardzo ważny punkt całej ceremonii :) Tutaj jest dobry artykuł na ten temat, warto poczytać http://fotoslub.info.pl/fotograficzny-wybor-sali-weselnej/

Hanka87 2016-02-07 12:51

Porządnie napisany artykuł ze sporą dawką istotnych rad. My zdecydowaliśmy się na Hotel Alpin w Szczyrku. Głównie dlatego, że można tam zorganizować ślub w plenerze. To fakt, że kelnerzy i kelnerki mają także wpływ na atmosferę na weselu. Tam wszyscy byli uśmiechnięci i jakoś stres tak bardzo mi nie dokuczał :)

Teska 2016-07-14 21:14

Ja polecam szukać san nieco na uboczu, nie w centrach miast itd. - np. w Krk zamiast w Rynku miałąm wesele kawałęk od centrum, w best western efekt express i było super! Dojazd też ok! Tylko z kościoła był kawałeczek ;)

Dominos 2016-07-25 08:30

Wraz z żoną wybrałem salę weselną w hotelu Groman. Cena była atrakcyjna, sala duża (dodatkowo wyjście na fajny ogród), a kelnerzy niemal niewidoczni. Bardzo polecam.

kinkiet 2016-08-30 09:33

Też mogę polecić hotel Groman. Jasna i przejrzysta umowa, świetna, klimatyzowana sala i profesjonalna obsługa. Bardzo smaczne menu i duża baza noclegowa na miejscu.

Kamila 2016-11-17 17:38

Cenne uwagi. Najważniejsze aby sala nie była kiczowata (według naszego gustu!) i dostatecznie duża w stosunku do liczby gości. Do polecanych miejscówek mogę dodać Hotel Malinowski w Gliwicach. Plusem jest też to że mają całkiem niedrogie noclegi. Podaję link: http://www.hotelmalinowski.pl/pokoje.html

Ewka 2016-11-29 20:49

Wybrać salę weselną to nie lada wyzwanie zwłaszcza jak się ma duży wybór. My postawiliśmy na Perłę w Bydgoszczy i mieliśmy bardzo dużo miejsca na tańce :D

Bożena 2017-04-04 16:21

Przy wybieraniu sali weselnej rzeczywiście trzeba zwrócić uwagę na bardzo wiele szczegółów, ale nam w końcu udało się trafić na miejsce idealne i nasze wesele w hotelu forum w Lublinie było dokładnie takie jak sobie wymarzyliśmy

marakuja 2017-05-08 13:25

Wybór sali to bardzo trudne zadanie. Tym bardziej, że teraz terminy na te lepsze sale wolne są dopiero z wyprzedzeniem 2 lat..
My mamy Best Western Premier w Krakowie na te wakacje. Udało się tak bo inna para nam odstąpiła termin. Zawsze marzyliśmy o tej sali i się udało :)

marakuja 2017-05-08 13:26

Wybór sali to bardzo trudne zadanie. Tym bardziej, że teraz terminy na te lepsze sale wolne są dopiero z wyprzedzeniem 2 lat..
My mamy Best Western Premier w Krakowie na te wakacje. Udało się tak bo inna para nam odstąpiła termin. Zawsze marzyliśmy o tej sali i się udało :)

Piwniczanka 2017-05-15 11:18

Ogromnie zazdroszczę tego farta z wolnym terminem w Best Western Premier! My dopiero kilka tygodni po zaręczynach więc właśnie zabieramy się za wybór sali. Również bardzo tam chcemy ale raczej ciężko z terminami będzie coś czuję;/ A mój ślub musi tam być i koniec kropka!!

Hanna 2017-05-25 09:09

My zdecydowaliśmy się na Restaurację Trzej Kucharze w Krakowie.
Wybór trafiony.
Dekoracje, jedzenie na światowym poziomie.
goście byli pod opieką kulturalnej obsługi.
Idealnie na nasze niewielkie wesele.

frykasia 2017-06-05 12:53

Popatrzcie jak to się zmieniło- jeszcze niedawno popularne wesela w domach ludowych organizowane indywidualnie a teraz sale i wszystko dopięte na ostatni guzik :) Gdybym miała wybierać salę z Krakowa to też byłaby to best western premier. Najlepszy stosunek ceny do jakości- wesele jak z bajki dosłownie :)

gosiaczekamen 2017-07-10 11:48

Fajny artykuł, generalnie cała wasza strona dużo nam pomaga na bieżąco w organizowaniu wesela :) Co do sali to my kierowaliśmy się przede wszystkim wyglądem i pojemnością. Padło na wspomnianą tutaj już best western premier. W takiej cenie w Krakowie nie było nic lepszego a sala jest naprawdę przepiękna :)

Marta 2017-07-26 19:55

Wybieramy salę, która nam się podoba i taką, która pomieści wszystkich gości. Druga sprawa to jedzenie, a ono musi być dobre. Jedzenie to jeden z najważniejszych elementów kluczowych wesela dla zgromadzonych gości (po wypiciu kilku kieliszków każdy się robi głodny).
Moje wesele odbyło się w Grodzisku Mazowieckim w Restauracji Piknik. Było to 3 lata temu. Restauracja piękna, ogromny ogród, gustowne wnętrze i doskonałe jedzenie (wielki ukłon dla szefa kuchni).

Natalia 2017-09-24 15:03

Ja swoje wesele miałam w sali hotelu Best Western Premier w Krakowie na Opolskiej. Wybraliśmy z mężem to miejsce bo po pierwsze jest przepiękne i ma super lokalizację i duży parking. Jedzenie było przepyszne a obsługa wspaniała i profesjonalna.

Patrycja 2018-02-13 15:09

Przede wszystkim trzeba złapać też dobry kontakt z właścicielami- jak tego nie będzie to od razu gorzej idą przygotowania, nam się bardzo restauracja Instalacje na Zamku Ujazdowskim marzyła, a do tego właśnie zobaczyliśmy super podejście właścicielek więc wiedzieliśmy, że to jest to

lisiak 2018-05-24 12:56

nam się udało super miejsce znaleść na wesele- salę bankietową Atena w Sosnowcu Milowicach. Kuzynka tam 3 lata temu wesele organizowała, piękne miejsce, własciciele naprawdę super, można z nimi się spokojnie dogadać, doradzili nam wszystko, w końcu doświadczenie ludzie w tym biznesie. Jedzenie też mają bardzo dobre

lisiak 2018-05-24 12:58

nam się udało super miejsce znaleść na wesele- salę bankietową Atena w Sosnowcu Milowicach. Kuzynka tam 3 lata temu wesele organizowała, piękne miejsce, własciciele naprawdę super, można z nimi się spokojnie dogadać, doradzili nam wszystko, w końcu doświadczenie ludzie w tym biznesie. Jedzenie też mają bardzo dobre

restauracja na mokotowie 2018-06-01 10:05

Dla mnie wybór sali weselnej nie był taki trudny :) Po prostu wybrałam na tą specjalna okazję moją ulubioną restauracje https://restauracjaakademia.pl/ Akademia na Mokotowie. Było kameralnie bo tylko 46 osób ale wszystko wyszło tak jak miało wyjść. Myślę, że przy organizacji taki skromniejszych uroczystości, wybór restauracji jest najlepszy :)

Zadowolona :) 2018-07-03 12:40

My szukaliśmy sali bardzo długo, bo wiedzieliśmy, że musi być wszystko zupełnie tak jak nam się podoba :) Tak się złożyło, że byliśmy na weselu znajomych w Pałacu Brzezina i również wybraliśmy to miejsce. Byliśmy bardzo zadowoleni ze swojego wyboru :)

Jola 2018-07-29 02:01

My znaleźliśmy sale aż w Czerwionce :) ale warta była zachodu. Piękna, przestronna... Hotel Biały Dom spełnił swoje zadanie!

Madgalena 2018-10-01 22:03

My szukaliśmy sali weselnej dość długo. Opieraliśmy się w dużej mierze na poradach https://tracethewolf.pl/jak-wybrac-sale-weselna

Kamila555 2018-10-14 21:58

Sala weselna to zwykle pierwszy krok, który podejmujemy w celu zorganizowania ślubu. Decyzja o odpowiednim lokalu musi być przemyślana i odpowiadać naszym potrzebom - a wybór nie jest posty: z jednej strony rosnąca liczba lokali weselnych, z drugiej - coraz wyższe wymagania i standardy. Bardzo ciekawy artykuł pomagający podjąć tą pierwszą ważną decyzję. Zapraszam również tutaj : https://my-perfectweddingday.blogspot.com/2018/08/jak-wybrac-sale-weselna.html
Na stronie również punkt po punkcie przedstawiono najważniejsze aspekty wyboru sali na wesele.

Zuzka 2018-11-28 13:12

My się długo nad salą weselna nie zastanawialiśmy, bo polecila nam znajoma męża Hotel Biały Dom w Paniówkach. Świetny lokal w przepięknej okolicy, a organizacja pierwsza klasa. Nasze wesele było cudowne ;)

Zuzka 2018-11-28 13:15

My się długo nad salą weselna nie zastanawialiśmy, bo polecila nam znajoma męża Hotel Biały Dom w Paniówkach. Świetny lokal w przepięknej okolicy, a organizacja pierwsza klasa. Nasze wesele było cudowne ;)

Aurelia 2018-12-05 12:51

my zdecydowaliśmy się na Best Western Premier :) to był dobry wybór. Bardzo ładna i przestronna sala, a pokoje hotelowe zadbane :) było tak, jak sobie wymarzyliśmy

Jadzia 2018-12-05 12:54

my się zdecydowaliśmy na Best Western Premier :) to była dobra decyzja, pokoje bardzo zadbane, a sala przestronna... wszystko było tak, jak sobie wymarzyliśmy

Maria 2018-12-28 11:13

My zrobilismy na przepiekniej Sali bankietowej Venge, to był cud na ziemi jesli chodzi o wystroj samej sali a takze i ogrodu, wszedzie kwiaty wszystko dopięte na ostatni guzik, i wspaniałe menu

Marek 2018-12-28 11:20

Dla nas wybor byl troche inny, to znaczy, zamowilismy na wesele Catering arts i osobno sale, to byla bardzo dobra opcja. bo taniej

Sylwia 2019-03-11 23:07

Ja miałam bardzo duzo szczescia z męzem bo trafiliśmy na sale w Hotelu Biały Dom w Paniówkach! Śliczne wnętrza w dodaktu bardzo smaczne jedzenie. Wesele było jak z bajki! :)

Marieta 2019-03-21 20:55

Osobom, które szukają sali w okolicach Torunia mogę polecić Dwór Fijewo. Wesele było w sierpniu, wszystko poszło bezproblemowo, jedzenie smaczne, sala piękna

Magda 2019-05-21 12:53

Szkoda, że teraz znalazłam ten wpis. Nie dość, że długo szukaliśmy sali to jeszcze nie mogliśmy się zorganizować. Przez to, że mieszkam w okolicy Paniówek padło na Hotel Biały Dom. Miałam szczęscie, jedzenie wystkim bardzo smakowało, obsługa super, a zamiast robić poprawiny urządziliśmy sobie z mężem cały dzień w SPA.

marlenab 2019-06-14 10:43

Świetny artykuł! Na szczęście przygotowując przyjęcie w hotelu U Kroczka dostałam zespół ludzi z obsługi do pomocy co bardzo nas odciążyło. Wystrój hotelu jak i restauracji udało nam się zrobić według zamierzonego planu przez co wesele wyszło bajkowo.

marlenab 2019-06-14 10:44

Świetny artykuł! Na szczęście przygotowując przyjęcie w hotelu U Kroczka dostałam zespół ludzi z obsługi do pomocy co bardzo nas odciążyło. Wystrój hotelu jak i restauracji udało nam się zrobić według zamierzonego planu przez co wesele wyszło bajkowo.

Renata 2019-06-23 19:05

My zasugerowaliśmy się przede wszystkim wyglądem sali weselnej i padło na Hotel Biały Dom w Paniówkach. Było idealnie. Nie spodziewałam się nawet, że będę aż tak zachwycona kuchnią,zaserwowano nam pyszne dania tradycyjnej kuchni polskiej i smaczne, pięknie udekorowane przekąski na stołach, naprawdę ze wszystkim spisali się na medal.

Ola 2019-07-04 19:58

ja to przede wszystkim kierowałam się radami znajomych oraz ich opiniami. I tak trafiliśmy do Domu Weselnego Astoria w Kaniach koło Pruszkowa. A to dlatego że jedni z naszych znajomych mieli tam wesele i byli zadowoleni z organizacji. A nam jako gościom też się wtedy podobało :)

Iwona 2019-09-17 21:22

Wybierając miejsce, braliśmy pod uwagę przede wszystkim wygląd sali weselnej, oraz smak dań, wygrał Hotel Biały Dom w Paniówkach, absolutnie nie żałuję, wesele było bardzo udane i świetnie zorganizowane :)

Gaja 2019-12-15 22:22

Postawiliśmy w naszym rodzinnym Krakowie (i ja i mąż jestesmy z miasta Królów :)) na Best Western Efekt Express. Nie chcieliśmy jakiegoś przaśnego zajazdu, a nowoczesną salę własnie, do tego hotelowa kuchnia wspaniale sprawdziła się jako weselny catering :)

Lena 2020-01-18 17:32

My mieliśmy wesele w Hotelu Biały Dom w Paniówkach, bardzo nam odpowiadała sala w eleganckim stylu, menu (byliśmy tam już wcześniej i kuchnia bardzo przypadła nam do gustu) no i lokalizacja - niedaleko naszego miasta, niecałe 15 km od Gliwic, w spokojnym miejscu :) Plusem były też pokoje hotelowe w obiekcie, byliśmy bardzo zadowoleni :)

Marika 2020-03-16 12:49

Ja miałam wesele w Krakowie w Best Western Efekt Express. Świetne miejsce na takie przyjęcie! Obsługa spisała się na medal i wszystko było po mojej i męża myśli. Do tej pory goście wspominają nasze wesele z uśmiechem na ustach.

Hela 2020-06-08 21:20

Dobrze popytać wśród znajomych czy mają coś godnego polecenia. Mi koleżanka podrzuciła Best Western Premier, bo kiedyś była tam jako gość. Sprawdziliśmy to i zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia. :)


Dodaj swój komentarz
Adres e-mail nie będzie publikowany na portalu, służy jedynie do potwierdzenia dodanego komentarza.