wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Wybór biżuterii ślubnej
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-07-05 artMA Marcin Wiśnicki Zaproszenia ślubne
Lublin
2020-05-29 GaleriaDruku.com.pl - fotoobrazy na płótnie Fotografia ślubna
Rybnik
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Wybór biżuterii ślubnej

Często wykańczającym okresem w przypadku przyszłych małżeństw jest ten nastawiony na logistykę planowania ślubu. Wszystko ze względu na szereg czynników, o których pamięć jest niezbędna dla osiągnięcia piorunującego efektu. Mowa tu o sali weselnej, zespole muzycznym, kwiatach, zaproszeniach, dostępnym jadłospisie i tak dalej. Przy czym jest to ledwie wierzchołek góry lodowej! Wszechobecny stan napięcia i stresu nie powinnien jednak przyćmiewać oprawy całości, na którą składa się naturalnie suknia oraz nie mniej ważna biżuteria.

Współczesny rynek biżuterii obfituje w szeroki asortyment różnorodnych form biżuterii. Do wyboru mamy wszelkiego rodzaju artykuły jubilerskie jak pierścionki zaręczynowe z cyrkonią, delikatne kolczyki i inne. Stąd warto skorzystać z kilku wskazówek, które mogą w dużym stopniu przyczynić się do tego, że Panna Młoda będzie czuła się, jak prawdziwa księżniczka. Partnerem artykuły jest sklep internetowy z biżuterią Ergold.

Łączenie koloru kruszca i sukni ślubnej

Biała suknia powinna zostać uzupełniona dodatkami w postaci biżuterii platynowej, srebrnej lub tej z białego złota. Z kolei ta o barwie kości słoniowej polubi się z konwencjonalną żółcią złota. W tym celu sprawdzą się: złota celebrytka, ewentualnie złote kolczyki w kształcie serca, które w doskonały sposób są w stanie uwydatnić  kremowy odcień sukienki. Coraz częściej można zauważyć suknie oparte na tzw. szampańskiej bieli. Wówczas, zależnie od przyjętej stylizacji, przykładowo stylu retro, może to być srebrny kolor kruszca lub (w przypadku klasycznej wariacji)  — złoty.

bizuteria-slubna-97437483448.jpg

Kwestia dekoltu

W przypadku dekoltu w kształcie serca będzie on wręcz wymagać efektownego naszyjnika, jak kolia,  lub celebrytki. Jeśli Panna Młoda nie ma zamiaru nosić biżuterii na szyi, dobrym pomysłem są kolczyki ze złota. Odważny dekolt w kształcie litery V zrobi jeszcze większe wrażenie, kiedy będzie miał do swojej pomocy różnej długości wisiorki, ale w tym przypadku nada się wszelki rodzaj biżuterii, który jest w stanie przełamać swego rodzaju „niewinność” sukni ślubnej i uwypuklić jej wulgarność.

Nie popadajmy jednak w zbytnią przesadę

Przyszłe żony muszą pamiętać o pewnej kwestii. Gdy na co dzień nie są one miłośniczkami nanoszenia na siebie sporej ilości biżuterii, nie ma żadnego sensu, aby w dniu ślubu ta kwestia miała ulec diametralnej zmianie. Zamiast przesady zaleca się wówczas dyskretną elegancję, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z mocno dekoracyjną sukienką lub też bukietem jej towarzyszącej.