wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Dekoracje na ślub i wesele – o czym warto pamiętać?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Dekoracje na ślub i wesele – o czym warto pamiętać?

Przygotowania do ślubu i wesela pochłaniają mnóstwo czasu i wysiłku, a niekiedy również – pieniędzy. Wiele oczywiście zależy od oczekiwań i rozmachu Państwa Młodych. Niektórzy decydują się na skorzystanie z usług firm oferujących dekorowanie kościołów i sal weselnych, ale można też zająć się tym samemu, korzystając z pomocy najbliższych. Co należy wziąć pod uwagę podczas wybierania ozdób?

Piękny kościół

Miejsce ślubu jest z całą pewnością najważniejsze, dlatego warto postarać się o odpowiednie dekoracje. W większości kościołów na tę uroczystość rozkładany jest czerwony dywan, zaś krzesła dla Młodej Pary i ich świadków udekorowane są białymi pokrowcami, które można przystroić dodatkowo kwiatami albo kolorowymi wstążkami. Alternatywą są eleganckie pufy eksponujące piękną suknię Panny Młodej. Zdarza się, że wokół ołtarza nie można ustawić własnych dekoracji, a wtedy nie pozostaje nic innego jak zdać się na osoby układające taką kompozycję. Jeśli jednak jest taka możliwość, warto zdecydować się na kwiaty, które w swoim bukiecie ma Panna Młoda – nada to całości spójnego charakteru. Tych samych roślin można też użyć do ozdobienia ławek, czy ułożenia dodatkowych bukietów.

fotolia-zdjecie-slubne.jpg

Sala weselna

Najprostszym rozwiązaniem jest z pewnością wybór sali, która będzie ozdobna sama w sobie. Zdarza się jednak, że z różnych powodów nie jest to możliwe, a wtedy trzeba zadbać o dekoracje we własnym zakresie. Profesjonalne firmy oferują upinanie tkanin, kompozycje kwiatowe, balony czy inne rozwiązania, których wybór oczywiście zależy od Państwa Młodych i ich oczekiwań. Wbrew pozorom udekorowanie takiej sali z pomocą przyjaciół i rodziny również nie powinno sprawiać większych problemów. Co prawda jeśli chodzi o profesjonalne upięcie materiału pod sufitem, to zdecydowanie lepiej będzie zdać się na pomoc fachowców. Pozostałe ozdoby można z powodzeniem wykonać samemu, ważny jednak jest pomysł. Własne kompozycje kwiatowe, czy dekoracja stołów nie sprawią dużo trudności, a takie samodzielne przygotowanie sali do przyjęcia może dać mnóstwo satysfakcji.

Szczegóły mają znacznie

Mogłoby się wydawać, że nikt nie zwraca uwagi na drobiazgi, jednak w praktyce mają one duży wpływ na odbiór całego wesela. Odpowiednio dobrane kolory, czy elegancka zastawa na stole przyciągają wzrok w pierwszej kolejności, ale warto zadbać również o szczegóły. Miłym gestem wobec gości będzie przygotowanie dla nich drobnych upominków, np. słodyczy. Często stosowanym rozwiązaniem są zawieszki na butelki z zabawnymi wierszykami, a dużym zainteresowaniem cieszą się dodatkowe atrakcje dla gości, jak np. fotobudka. Warto też przygotować księgę gości, gdzie członkowie uroczystości będą mogli wpisać życzenia, zaś specjalne pudełko będzie eleganckim pojemnikiem na koperty. Podobne zadanie spełni stroik, jak np. na https://godanparty.pl/stroik-z-zyczeniami,3,25358,14695. Kolorowe konfetti rozsypane na stołach i inne niewielkie ozdoby idealnie uzupełniają dekoracje i podkreślają uroczysty charakter przyjęcia.