PlanowanieWesela.pl » Warto wiedzieć » Zamiast kwiatów
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2024-03-22 Restauracja Dębowa Sale weselne
Bielsko-Biała
2024-01-22 Wedding Planner - Justyna Grzymała Weddings & Events Konsultanci ślubni
Warszawa
2024-01-12 Zespół Muzyczny JABADU Zespoły weselne
Krosno
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Zamiast kwiatów

zamiast kwiatów

Ocena: 4,22/5

Kwiaty, a mówiąc dokładniej bukiety, wiązanki kwiatów ciętych, wydają się być nieodzownym elementem każdej uroczystości. Dajemy je, jako prezent z okazji urodzin, imienin, narodzin dziecka, chcąc złożyć komuś podziękowanie, gratulacje, przeprosić za wyrządzona przykrość. Ale niezaprzeczalnie kwiaty kojarzą się też z dniem ślubu. Przecież to właśnie po ceremonii ślubnej, goście, składając życzenia nowo poślubionym małżonkom, ofiarowują im piękne wiązanki. To dobry zwyczaj i stara tradycja, zarówno kościelna jak i cywilna. Przecież wszyscy, a przynajmniej zdecydowana większość z nas, lubimy kwiaty, zwłaszcza, kiedy je otrzymujemy. Jednak cięte kwiaty pomimo całej swojej urody i uroku, mają jedną, niestety bardzo dużą wadę – są wyjątkowo nietrwałe. W najlepszym wypadku mogą przetrwać 7 dni, ale to, rzadko się zdarza. Zwłaszcza, jeśli dzień ślubu i wesela przypada na upalne, letnie dni. W takiej sytuacji kwiaty ofiarowane Parze Młodej mogą nie przetrwać nawet kilku godzin. Biorąc pod uwagę, że ceny bukietów, kupowanych przez gości weselnych, przeważnie wahają się w kwotach pomiędzy 20 a 50 zł, możecie zaproponować im, aby zamiast kwiatów, sprezentowali Wam coś innego. Dlatego właśnie przestawiamy listę propozycji, upominków, prezentów, które goście mogą przekazać Parze Młodej zamiast kwiatów.

 Zamiast kwiatów – zabawki, pluszaki, przybory szkolne

Pary Młode bardzo często chcą się dzielić swoim szczęściem. Nie tylko z weselnymi gośćmi. Dlatego też, bardzo popularnym pomysłem jest rezygnowanie z otrzymywania kwiatów i „zamienienie” ich na coś, co sprawiłoby radość tym, którzy nie mają tyle szczęścia. Nowożeńcy proszą, aby wszyscy zaproszeni zamiast kwiatów przynosili im zabawki, pluszowe misie, książeczki dla dzieci czy nawet przybory szkolne. Państwo Młodzi już po weselu, kiedy trochę ochłoną i odpoczną, zawożą takie prezenty, które otrzymali zamiast kwiatów, do wybranego domu dziecka, szpitala, świetlicy środowiskowej, przekazują je swojej parafii lub stowarzyszeniu, zajmującym się pomocą dzieciom osieroconym, chorym, etc.

prezenty_dla_biednych_dzieci.jpg

Pamiętajmy o tym, że jeśli zdecydujemy się, aby zamiast kwiatów otrzymać właśnie zabawki czy przybory szkolne, to warto jest wcześniej, jeszcze przed ślubem, odwiedzić wybraną placówkę. Dlaczego? Otóż są dwa takie powody. Pierwszym jest fakt, że niestety przyjęcie darowizny, z różnych względów prawnych, może być dla niektórych placówek problemem. Warto się więc upewnić, czy ta, której chcemy przekazać pluszaki, zgodzi się na ich przyjęcie. Po drugie czasem zdarza się tak, że jeden szpital czy dom dziecka otrzymują bardzo dużo zabawek czy innych prezentów od Par Młodych i najzwyczajniej w świecie, są nimi przesycone. Dobrze jest więc w takiej sytuacji wybrać mniejszą placówkę i jej podopiecznych, którzy nie otrzymują tylu podarunków i z Waszych prezentów z pewnością się ucieszą.

Zamiast kwiatów – kwiaty doniczkowe

Jeśli bardzo lubicie kwiaty i tak naprawdę nie chcecie do końca rezygnować z ich otrzymywania, możecie poprosić Waszych gości, aby podarowali Wam kwiaty doniczkowe. Potrafią być równie piękne, jak bukiety kwiatów ciętych, jednak zdecydowanie „przewyższają” je swoją żywotnością i trwałością. Kwiatami doniczkowymi możemy się cieszyć nawet przez lata. Ta opcja ma jednak również swoje minusy. Po pierwsze kwiaty doniczkowe potrzebują dużo opieki i troski oraz dbania o to, aby nie zwiędły. Po drugie, jeśli otrzymacie dużą ilość kwiatów, to niekoniecznie wszystkie z nich będą pasować do wnętrza Waszego domu.

A tym, co powinni wiedzieć goście, dający w prezencie ślubnym kwiaty doniczkowe jest to, że warto do nich dołączyć książeczkę lub choćby broszurę, dotyczącą hodowli danej rośliny, jej wymagań, a także (choć oczywiście nie jest to konieczne) odżywkę wspomagającą wzrost kwiatu.

Do popularnych kwiatów doniczkowych dawanych Młodej Parze zamiast kwiatów ciętych należą: Storczyk, Dracena, Guzmania, Bormelia, Kalanchoe, Feniks, Bokarnea, Juka i wiele innych.

Zamiast kwiatów – pieniądze

Wielu nowożeńców obawia się proszenia swoich gości, aby zamiast kwiatów ofiarowali im pieniądze. Martwią się, że będzie to zbyt nieeleganckie i niestosowne. Nic bardziej mylnego. Przecież kupując kwiaty cięte, goście i tak musza za nie zapłacić. Nie ma więc żadnych przeciwwskazań, aby zamiast wydawać gotówkę w kwiaciarni, przeznaczyć ją Parze Młodej. A jeśli powiadomicie gości o swojej prośbie w stosowny sposób, np. dowcipnym wierszykiem dołączonym do zaproszenia ślubnego, na pewno nikt nie będzie miał Wam za złe takiej prośby. Pieniądze zebrane zamiast kwiatów możecie np. dołożyć do remontu wspólnego mieszkania lub podróży poślubnej.

Zamiast kwiatów – kupony lotto

Któż z nas nie marzy, aby trafić „szóstkę” i wygrać główną nagrodę w „lotka”. Oczywiście, im więcej kuponów zostaje skreślonych, tym większa jest szansa na taką wygraną. Dlatego też wiele Par Młodych prosi swoich gości, aby za równowartość kwoty, jaką zamierzali przeznaczyć na zakup bukietu, przeznaczyli na kupony Totalizatora Sportowego. Taka prośba zawsze spotyka się z przychylnością, bo przecież każdy chce pomóc Parze Młodej i w dniu jej święta zwielokrotnić szansę na wygraną, a tym samym sprawić, że wspólna przyszłość będzie jeszcze szczęśliwsza.

Zamiast kwiatów – książki

Książki są zawsze i przy każdej okazji świetnym prezentem, dla miłośników literatury. Także dla Par Młodych, które zamiast kwiatów, chciałyby dostać coś innego, oryginalnego i wyjątkowego. Także, jeśli i Wy planujecie ślub i chcielibyście zrezygnować z otrzymywania standardowych bukietów kwiatów, możecie rozważyć i taką opcję. Prosząc gości o sprezentowanie Wam książek, możecie wymienić swoich ulubionych autorów, książkowe pozycje, których brakuje w Waszej domowej biblioteczce. A może wśród wszystkich ofiarowanych Wam książek, trafią się jakieś białe kruki? Kto wie… Jeśli od książek wolicie np. komiksy, to też nie wahajcie się o nie poprosić. Bierzcie pod uwagę, że niewiele osób zna się na komiksach. Nadmieńcie więc przy tej okazji, o jakie serie, tytuły i autorów Wam chodzi.

Zamiast kwiatów – wino

Lampka wina wypitego do obiadu, do tego w miłym towarzystwie, potrafi bardzo poprawić humor, po nawet najcięższym dniu. Jeśli więc w dniu ślubu chcielibyście zamiast kwiatów dostać bardziej praktyczny prezent, a do tego jesteście miłośnikami wina, poproście swoich gości o sprezentowanie Wam butelki tego trunku. Pamiętajcie przy tym, że nie zapraszacie jasnowidzów i nie czytają oni w Waszych myślach, nie wszyscy znają Wasze upodobania smakowe. Warto jest więc już na samym początku zaznaczyć, jaki rodzaj wina preferujecie. Białe, czerwone, a może różowe? Słodkie czy wytrawne? Kalifornijskie, francuskie, albo gruzińskie? O tej prośbie poinformujcie ich już przy okazji wysyłania ślubnych zaproszeń. W ten sposób możecie stworzyć swoją małą kolekcję win, domową winnicę. A za każdym razem, przy otwieraniu kolejnej butelki, będziecie sobie przypominali ten wyjątkowy dzień i osobę, która dane wino Wam podarowała.

wino_dla_pary_mlodej.jpg

Zamiast kwiatów – płyty CD z muzyką, płyty DVD z filmami

Płyty CD i DVD to kolejna alternatywa dla nowo poślubionych małżonków, które zamiast kwiatów chciałyby dostać coś innego, coś związanego bezpośrednio z ich upodobaniami i pasjami. To bardzo praktyczny i trwały prezent, który może Wam sprawić wiele radości. Dlatego też, jeśli nie chcecie otrzymać kilkudziesięciu bukietów kwiatów, poproście, aby goście ofiarowali Wam coś, co lubicie – płyty z dobrą muzyką do słuchania lub z ciekawymi filmami. Możecie przy tym zaznaczyć, czy zależy Wam na zespołach, filmach z konkretnej dekady, kraju, określonych reżyserach, aktorach czy wokalistach.

Zamiast kwiatów – pomoc charytatywna

To stosunkowo nowy zwyczaj w naszym kraju – swoista „wymiana” kwiatów, które dostaje Para Młoda, na pomoc charytatywna najbardziej potrzebującym. Niemniej ta kiełkująca tradycja cieszy się coraz większym powodzeniem i uznaniem wśród nowożeńców i ich gości weselnych. Co prawda formą takiej pomocy, jest wspomniane już wcześniej przekazywanie zabawek i przyborów szkolnych dzieciom, np. z domów dziecka. Lecz obecnie, bardzo często Nowożeńcy proszą, aby osoby przybyłe na ślub dokonały wcześniej przelewu stosownej kwoty na konto np. wybranej fundacji, zajmującej się pomocą najbardziej potrzebującym. Możecie również poprosić drużbę, aby ten, gdy goście będą składali Wam życzenia, zbierał pieniądze do skarbonki, której całą zawartość przekażecie później na wybrany cel.

Pomoc charytatywna jest zawsze pięknym gestem, który docenią nie tylko obdarowani Waszą pomocą, lecz także wszyscy goście.

Zamiast kwiatów – karnety, bony, vouchery

Portale internetowe oferujące możliwość tzw. „zakupów grupowych”, zyskały w ostatnim czasie ogromną popularność. Głównie dlatego, że za połowę ceny (czasem nawet mniej) można kupić ciekawe produkty i usługi, na które za pewne nie zdecydowalibyśmy się, gdyby pozostawały w standardowej cenie. Dlatego też możecie poprosić Waszych gości, aby zamiast kwiatów kupili Wam takie vouchery. Najlepiej, aby były to bony prezentowe, dzięki którym będziecie mogli spędzić wspólnie czas i cieszyć się swoją obecnością. Możecie więc dostać karnet na masaż dla dwojga, voucher na skok ze spadochronem, wizytę w parku linowym, skok na bungee, lot balonem, bilety do teatru, przejażdżki quadem, zaproszenie do restauracji, na lekcję tańca. Niektórym parom takie bony mogą zrekompensować brak podróży poślubnej.

Zamiast kwiatów – karma dla zwierząt

Wielu osobom leży na sercu los bezdomnych, czasem bardzo chorych zwierząt. Choć na co dzień nie można pomóc wszystkim potrzebującym psom i kotom, to warto raz na jakiś czas pokusić się o piękny gest. Np. przy okazji swojego ślubu. Dlatego też, wielu Nowożeńców, rezygnując z otrzymywania kwiatów, decyduje się na poproszenie swoich gości o coś, co mogłoby pomóc pokrzywdzonym przez los zwierzakom. Z tego właśnie powodu miłośnicy „braci mniejszych”, proszą w swoich ślubnych zaproszeniach, aby zamiast kwiatów, goście przynieśli karmę dla psów, kotów, miski, ciepłe koce czy inne rzeczy niezbędne w schroniskach. Następnie wszystkie te datki przekazują potrzebującym zwierzakom.

maly_piesek.jpg

Prezenty zamiast kwiatów a zaproszenia ślubne

Podjęliście już decyzję, że nie chcecie z okazji ślubu i wesela dostać od zaproszonych gości, standardowych, ciętych bukietów ślubnych? Jeśli tak, powinniście każdego z nich powiadomić o swojej decyzji. Aby zrobić to w sposób subtelny, czasem śmieszny, oraz tak, aby nie wzbudzić negatywnych emocji, można posłużyć się gotowymi wierszykami. Przygotowaliśmy ich dla Was długą listę. Umieśćcie wybrany wierszyk w Waszym zaproszeniu, a goście weselni nie będą mieli wątpliwości, co sprawi Wam zamiast kwiatów, większa radość.

***

Goście drodzy, goście mili,
abyście wiele się nie głowili
i oblicz miłych swych nie skrzywili
gdy zobaczycie żelazek parę,
lepsze pieniążki – dajcie nam wiarę

***

Zamiast kwiatów prosimy gości
o książki,
które umilą nam wieczory

***

Aby ulżyć Wam w udręce, 
Co za paczkę dać w prezencie
Młoda Para Podpowiada,
I zarazem pięknie prosi
Zamiast kwiatów i prezentów,
By w kopertę włożyć grosik.
Tyle, ile każdy może, za co z góry
Szczęść Wam Boże

***

Pragnąć przełamać tradycje stare,
By nie mieć na przykład żelazek parę
I zaoszczędzić przemiłym gościom
Łamania głów nad prezentów mnogością
Podpowiadamy: mile widziany i bardzo wygodny
Będzie bilecik ze znakiem wodnym

***

Goście nasi ukochani
My już w domu wszystko mamy.
Chcecie coś nam podarować,
Dajcie śwince się radować

***

Prezent to jest zawsze kłopot
Czy ma zegar być, czy robot?
By nie pisać długich książek
Młodzi proszą o pieniążek.

***

Gościom nisko się kłaniamy,
Na wesele zapraszamy.
Będą pląsy, tańce, bale
I jedzenia stosy całe.
Więc się nasi mili stawcie
O prezenty się nie martwcie
By nie stawiać ich na stercie,
Niechaj mieszczą się w kopercie.

***

Nie pragniemy stosować wykrętów,
Ale lepiej nam będzie bez prezentów.
Przed nami przyszłość świetlana
Waszą gotówką usłana.

***

Goście Drodzy, Goście Mili.
Radość byście nam sprawili
W szczęście nasze inwestując,
Kupon totka nam darując,
Oszczędzacie kwiatów moc,
Co by zwiędły w jedną noc.

***

Będzie nam bardzo miło,
Jeżeli zamiast kwiatów
Obdarujecie nas kuponem lotto bądź książką

***

Nasi Kochani Goście, 
kwiatków nam nie przynoście. 
Wolimy dostać pluszaki 
i uszczęśliwić małe dzieciaki.

***

Goście nasi przeuroczy,
Niech się cieszą dzieci oczy!
Zamiast kwiatów, co w mig zwiędną,
Książki dzieciom służyć będą.

***

Prosimy o przybory szkolne dla dzieci z................!

***

Zamiast kwiatów do wazonów, które uschną w naszym domu, 
propozycje mamy taką:
byście serca uchylili, konwenanse odrzucili,
dali spokój z kwieciem w dłoni i przynieśli:
misie, pieski, koraliki, malowanki, kredki, farby,
może wielbłąd być dwugarbny, 
nakręcany samolocik albo cały stos łakoci. 
Może słodkich krówek worek, może mały być traktorek. 
Cukiereczki, czekoladki dla dzieciaczków 
z Dziecka Chatki.

***

Bardzo byśmy chcieli, 
by w tym dniu uroczym, 
były uśmiechnięte czyjeś małe oczy. 
A więc zamiast kwiatów do życzeń w Kościele,
dołączcie artykuły szkolne, bądź książki nasi przyjaciele. 
My do domu dziecka z nimi pojedziemy 
i w Waszym imieniu dzieciom przekażemy

***

Miło nam będzie zamiast kwiatów 
przyjąć od Państwa zabawki, 
które zostaną przekazane 
dzieciom z Domu Dziecka.

Kochani Goście! 
Tych, którzy planują obdarować nas kwiatami, 
prosimy w zamian o przybory szkolne, 
które przekażemy najbiedniejszym 
dzieciom w Parafii

***

Równie mocno jak kwiaty, 
ucieszą nas pluszowe maskotki.

***

Zamiast nietrwałych ciętych kwiatów 
prosimy Was drodzy Goście 
o obdarowanie nas kwiatami doniczkowymi, 
które dłużej będą cieszyć nasze oczy.

***

Bardzo byśmy chcieli, 
by w tym dniu uroczym, 
były uśmiechnięte jakieś małe oczy. 
A więc zamiast kwiatów, do życzeń w kościele, 
dołączcie "jedzonko" nasi przyjaciele. 
My do piesków z nim pojedziemy 
i w Waszym imieniu schronisku przekażemy.

***

Gości, którzy planują obdarować nas kwiatami
prosimy w zamian o wsparcie datkami wolontariuszy, 
którzy kwestować będą po mszy św.

***

Jeśli koniecznie z prezentem przyjść chcecie,
spytajcie o listę - przecież możecie.

***

Aby ulżyć Wam udrękę
co za paczkę dać w prezencie
Młoda Para podpowiada, 
i za razem pięknie prosi, 
zamiast kwiatów i prezentów,
by w kopertę włożyć grosik, 
tyle, ile każdy może, za co z góry
Szczęść Wam Boże!!

***

Abyście wiele się nie głowili
i oblicz miłych swych nie skrzywili
gdy zobaczycie żelazek parę
lepsze pieniążki - dajcie nam wiarę.

***

Aby ulżyć Wam w udręce
co za paczkę dać w prezencie
młoda Para podpowiada
i zarazem pięknie prosi
by w kopertę włożyć grosik

***

Pragnąc przełamać tradycje stare, 
by nie mieć na przykład żelazek parę 
i zaoszczędzić przemiłym gościom łamania głów 
nad prezentów mnogością 
podpowiadamy: mile widziany i bardzo wygodny
będzie bilecik ze znakiem wodnym.

***

Goście nasi ukochani
my już w domu wszystko mamy
chcecie coś nam podarować
dajcie śwince się radować.

***

Prezent to jest zawsze kłopot,
Czy ma zegar być, czy robot?
By nie pisać długich książek
młodzi proszą o pieniążek.

***

Gościom nisko się kłaniamy,
na wesele zapraszamy.
Będą pląsy, tańce, bale i jedzenia stosy całe.
Więc się nasi mili stawcie
o prezenty się nie martwcie.
By nie stawiać ich na stercie,
niechaj zmieszczą się w kopercie.

***

Nie pragniemy stosować wykrętów,
Ale lepiej nam będzie bez prezentów.
Przed nami przyszłość świetlana,
Waszą gotówką usłana.

***

Szanowni Goście jak sami wiecie,
Nic tak nie cieszy na całym świecie,
Jak dźwięk dukatów w skórzanej kiesie,
Wiec niech nam nikt prezentów nie niesie.

***

Często się zdarza,
że prezent lubi się powtarzać.
By uniknąć tej udręki,
to pieniądze daj do ręki

***

Szanowny Gościu.
Zamiast na kwiaty wydawać pieniążki,
przynieś prosimy, 
drobne pamiątki lub książki.

***

Będziemy bardzo wdzięczni,
jeżeli zamiast tradycyjnych kwiatów 
podarujecie nam Państwo książkę

***

Będzie nam bardzo miło, 
jeżeli zamiast tradycyjnych kwiatów 
obdarujecie nas kuponami LOTTO
- na szczęście!

***

Jeśli kłopot to niewielki
zamiast kwiatów małych, wielkich
Przybądź z książką na ślub nasz,
długotrwały prezent dasz

***

Bardzo byśmy chcieli,
by w tym dniu uroczym,
były uśmiechnięte
jakieś małe oczy.
A więc zamiast kwiatów,
do życzeń w kościele,
dołączcie "jedzonko" nasi przyjaciele.
My do piesków
z nimi pojedziemy
i w Waszym imieniu
schronisku przekażemy

***

Drodzy goście 
Prosimy nie przynosić kwiatów ani pluszowego kotka
będziemy wdzięczni za kupony z totolotka.

***

Lepszy na dobry cel datek, niż najpiękniejszy kwiatek

***

Jeśli rozważacie kupno kwiatowych wiązanek,
To pragniemy Wam podsunąć inne rozwiązanie:
Niech ten grosik, co na bukiet miał być przeznaczony
Zamiast tego na cel szczytny zostanie wpłacony.
Oto nasza propozycja, gdzie pieniążek przesłać
I przyczynić się tym samym do radości dziecka: ...
Miło będzie nam otrzymać dowód takiej wpłaty -
- Stokroć bardziej nas ucieszy, niźli wszelkie kwiaty.

***

Piękne kwiaty, lecz uśmiechy dzieci są piękniejsze.
Miło bukiet dostać, lecz są sprawy istotniejsze.
Niech więc grosik, co na kwiatek miał być przekazany
Na cel szczytny niech zostanie przez Was darowany.

***

Gdybyście chcieli Goście kochani
obdarzyć nas kwiatów naręczami -
- prosimy, by na bukiet pieniążki
w potrzebujące przekazać rączki.

***

Jeśli pragniecie kupić nam bukiet,
To Narzeczeni proszą od siebie:
Zamiast kwiaciarniom kabzę nabijać -
- Zechciejcie wspomóc dzieci w potrzebie.
Wasza obecność, uśmiech, modlitwa,
Dobre życzenia i dowód wpłaty
Więcej radości w tym dniu nam sprawią,
Niż najpiękniejsze nawet kwiaty.Średnia ocena: 4,22 / 5 (157 głosów) Oceń artykuł:


Zobacz również:

Pomysły na prezent ślubny
Gafy na ślubie i weselu
Grawer na obrączce
Lista gości na wesele


Polecamy:


Komentarze

Malwina 2014-06-23 15:00

Polecam albumy na różne okazje, Manufaktura Marty na przykład przygotowuje je ręcznie więc można zrobić według jakiś tam kryterii i dopasować do osoby, której chcemy coś wręczyc.

Monia 2014-07-28 11:13

My z mężem zrobiliśmy akcję charytatywna. Fundacja Miej Serce rozdaje zaproszenia za darmo a potem się robi zbiórkę do puszki (wszystko zamiast kwiatów).
Wyszło naprawde super! polecam darmowezaproszenia.pl

ania 2015-05-25 00:05

Kompletnie nie rozumiem takiego podejścia do ślubu, wesela i gości. Czy ludzie już odlozyli na bok savoir vivre? Jeżeli ktoś ma takie dobre serce to po co ślub? Lepiej pprzeznaczyć te pieniądze na cel charytatywny... a nie obrażać gości. Zamiast cieszyć się z obecności bliskich to jeszcze para młoda rząda coś zamiast kwiatów. Ja na swoim ślubie nigdy tak nie poniże i nie obrazę swoich gości. A jak będę chciała komuś pomóc to to zrob i e bez niczyjej pomocy.

Magda Perzyńska 2015-09-10 10:35

witam. wiem że czas ślubu to zabiegany czas i pełen wysiłku dla młodej pary, wiem też że to czas w którym można zrobić coś dobrego dla innych. Pracuje w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii, który zapewnia opiekę i wychowanie młodzieży w wieku od 13 do 18 roku życia. Nasi podopieczni to chłopcy, którzy nie mają za dużo szczęścia w życiu, to dzieciaki w wieku dojrzewania, którzy z różnych powodów nie chodzili do szkoły, którzy w swoim młodym wieku doświadczyli bardzo trudnych sytuacji rodzinnych takich jak alkoholizm, przemoc, zaniedbanie wychowawcze, rozwód. Mają wiele traumatycznych przeżyć, których młody człowiek nie jest w stanie sam rozwiązać czy poradzić sobie z nimi.
Chłopcy uwielbiają sport, gotowanie, muzykę, zajęcia plastyczne i mnóstwo innych rzeczy, bardzo chętnie odkrywają nowe sposoby spędzania wolnego czasu. Jeśli tylko mogą Państwo zamiast kwiatów dostać piłki, trampki, jakikolwiek sprzęt sportowy, albo zeszyty, długopisy, farby, to byłby to bardzo dobry uczynek dla moich chłopaków i miejsca w którym pracuje.
Jeśli ktoś uzna, że to dobry pomysł przy okazji swojej nowej drogi życia to zachęcam do kontaktu opowiem bliżej o miejscu i chłopakach z którymi pracuje na co dzień.
magdalena.perzynska@gmail.com
tel. 692-723-271
Życząc wszystkiego co najlepsze

alinak2012 2016-03-06 20:25

Może także być pomoc w formie dofinansowania materiałów edukacyjnych dostosowanych do potrzeb placówek oświatowych (np. przedszkole, poradnia pedagogiczna,logopedyczna, rehabilitacyjna dla dzieci,…)
Fajne pomysły na stronie Akademia Nathan:)

ulka 2016-07-08 13:51

wina są świetnym pomysłem, ja na ślub przyjaciółki zamawiałam skrzynię win na wina.com.pl mina młodej pary gdy to zauważyli yła bezcenna

ulka 2016-07-08 13:58

wina są świetnym pomysłem, ja na ślub przyjaciółki zamawiałam skrzynię win na wina.com.pl mina młodej pary gdy to zauważyli yła bezcenna

Kkabaczek 2016-08-21 22:33

Chciałabym podzielić się zupełnie innym pomysłem na prezent na ślub, takim, zamiast kwiatków – ŚLUBNA GRA MIŁOSNA.
Jest to coś zupełnie innego, dotąd niespotykanego, co zaskoczy Państwa Młodych i pozostałych gości. Autorska gra dla Państwa Młodych, która gdy opadną emocje, pozwoli im wspomnieć najpiękniejsze chwile ich związku.
Szczegóły pod linkiem:
http://allegro.pl/prezent-na-slub-i-wesele-slubna-gra-milosna-v-f-i6427169676.html

SiSi 2016-09-26 15:55

My mieliśmy
Drodzy Goście
Zamiast kwiatków co by uschły niestety
Prosimy przynieść drobne domowe gadżety
Miseczki, ściereczki, kubeczki z kwiatkami
wszystko to służyć Nam będzie latami

Kami 2016-10-04 09:32

Obciach sobie coś życzyć lub czegoś sobie nie życzyć!!!! z góry zakładacie, że ktoś Wam coś MUSI przynieść. Jest mi przykro że żyjemy w takim kraju gdzie tylko materializm króluje! Jest co raz gorzej bylejakość i zachłanność to nasz nowy znak narodowy! WSTYD!

Karolina 2017-02-08 15:23

Ta Wieczna Róża będzie pięknym prezentem Młodej Parze http://allegro.pl/zlota-roza-na-walentynki-prezent-gratis-i6710635542.html#thumb/5 :)

Karolina 2017-02-08 15:27

Moim zdaniem pięknym prezentem dla Mlodych będzie ta Wieczna Róża http://allegro.pl/zlota-roza-na-walentynki-prezent-gratis-i6710635542.html#thumb/5
Jest śliczna:)

Emilia 2017-02-28 12:39

my podarowaliśmy młodej parze białe róże
tak weselnie
zamówiliśmy kwiaty w kwiaciarni kwiaty u bożeny
to był strzał w 10!

Izabela 2019-01-08 09:17

My też zawsze dajemy Młodej Parze kwiaty, chyba że wyraźnie zaznaczą, że kwiatów nie chcą. Bukiety zamawiamy na cudoo.pl i za każdym razem przychodzą świeże na czas :)


Dodaj swój komentarz
Adres e-mail nie będzie publikowany na portalu, służy jedynie do potwierdzenia dodanego komentarza.