wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Panna Młoda niczym z bajki
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Panna Młoda niczym z bajki

Ślub to dzień niezwykły i wyjątkowy, szczególnie dla Panny Młodej, która może ten jedyny raz w życiu może poczuć się niczym księżniczka z bajki.

Suknia ślubna to ważny element uroczystości, zarówno na płaszczyźnie stricte materialnej, jak i duchowej. W zależności od gustu suknia ślubna może być prosta lub bogato zdobiona, z odkrytymi ramionami, na ramiączkach, z krótkim lub długim rękawem. Równie imponująco prezentuje się wachlarz ślubnej biżuterii, która stanowi nieodłączny element ślubnej stylizacji.
Wbrew pozorom, wybór ślubnej biżuterii do łatwych nie należy – czym zatem kierować się wybierając ślubne ozdoby?

Biżuteria jako dopełnienie sukni ślubnej

 Ważną funkcję w modzie ślubnej spełniają kolczyki, które w znaczny sposób podkreślają charakter Panny Młodej, stanowiąc przy tym niebanalne dopełnienie sukni ślubnej. Warto przy tym pamiętać, że kolczyki powinny współgrać nie tylko z suknią, ale także z fryzurą, ponadto powinny pasować do sylwetki Panny Młodej.

W praktyce oznacza to, że delikatne, niewielkie kolczyki w przypadku kobiety o pełniejszych kształtach najzwyczajniej w świecie zginą, natomiast duże i wyraziste w przypadku filigranowej figury będą prezentować się nachalnie, burząc niezwykły charakter ślubnej stylizacji.
Kolejną kwestią jest połączenie kolczyków z innymi ozdobami – przykładowo, wybierając duże kolczyki, lepiej zrezygnować z naszyjnika na rzecz bransoletki. Dużych kolczyków należy ponadto unikać w sytuacji, gdy suknia ślubna wykonana została z błyszczących tkanin, bogato zdobionych szlachetnymi kamieniami, diamencikami czy perełkami – w tym przypadku lepszym rozwiązaniem jest delikatna biżuteria.
Bogaty wachlarz propozycji w zakresie biżuterii ślubnej można znaleźć w zasobach witryny Baunat, warto więc skorzystać z tej alternatywy i wybrać ozdoby ślubne, które dopełnią bajkową stylizację, sprawiając jednocześnie, że Panna Młoda będzie wyglądać niczym baśniowa księżniczka.

Kolczyki ślubne a fryzura i kształt twarzy

 Wybierając kolczyki ślubne warto także zwrócić uwagę na fryzurę oraz kształt twarzy. Jeśli Panna Młoda zdecyduje się na koczek lub efektownie upięte włosy, najlepiej wybrać kolczyki typu wkrętki, które będą najbardziej zauważalne w tego typu stylizacji, a co ważniejsze, w niebanalny sposób podkreślą naturalne piękno sukni ślubnej.

pels-photo-9452496_9.jpeg

W przypadku włosów luźno puszczonych na ramiona sprawdzą się natomiast kolczyki wiszące.
Wybór odpowiedniego modelu kolczyków nie powinien być przypadkowy – ważną kwestią jest w tym przypadku kształt twarzy. Kobiety o twarzy okrągłej najlepiej wyglądają w kolczykach podłużnych, które optycznie wydłużą i wyszczuplą twarz. W przypadku twarzy podłużnej sprawdzi się natomiast biżuteria bogato zdobiona, optycznie poszerzająca twarz. Do twarzy trójkątnej idealnie pasują kolczyki z węższą górą i szerszym dołem, natomiast w przypadku twarzy kwadratowej warto postawić na ozdoby o okrągłych kształtach, które subtelnie złagodzą ostre rysy.
Wybierając kolczyki należy zwrócić uwagę na to, aby współgrały one pod względem estetycznym z pozostałymi elementami ślubnej biżuterii.