PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Oryginalny prezent na ślub – co wręczyć, gdy nie jesteśmy zaproszeni na wesele?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Oryginalny prezent na ślub – co wręczyć, gdy nie jesteśmy zaproszeni na wesele?

Nie każdy z gości zawiadomionych o zaślubinach otrzymuje zaproszenie na wesele. To nic dziwnego, gdyż narzeczeni często ograniczają liczbę gości na weselu do minimum. Czasami też po prostu zawiadomienia otrzymują osoby z dalszej rodziny, współpracownicy, koleżanki i koledzy, z którymi nie jesteśmy w bliższym kontakcie. Wtedy pojawia się pytanie – czy powinniśmy wręczać jakiś upominek?

Zasadniczo wtedy, gdy otrzymujemy zawiadomienie o zaślubinach, ale nie zaproszenie na wesele, warto zakupić też drobny upominek. Nie musimy wydawać na ten cel sporej sumy – nawet mniej niż 50 złotych powinno w zupełności wystarczyć. Na co wobec tego warto się zdecydować? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

1. Kwiaty

Jednym z najpopularniejszych upominków na ślub są kwiaty. Pamiętajmy jednak o tym, że czasami w zawiadomieniu znajdziemy informację o tym, aby ich nie wręczać. Gdy jednak nie pojawia się w nim takie zastrzeżenie, mały, ale ładny bukiecik będzie wystarczający.

Za bukiet kwiatów zapłacimy zwykle od około 20 do 50 złotych. Możemy zdecydować się na ponadczasowe róże, ale też inne kwiaty, na przykład uroczy bukiet z polnych kwiatów, gdy ślub odbywa się w lecie. Gdy w ogródku mamy piękne kwiaty, na przykład bez, hortensję, tulipany, konwalie, także możemy podarować je w upominku ślubnym.

2. Butelka wina

Kolejna popularna propozycja to butelka dobrego wina. W cenie do 50 złotych możemy bez problemu zakupić butelkę francuskiego, hiszpańskiego czy włoskiego wina, które będzie świetnie nadawało się na tę właśnie okazję.

Nie zapomnijmy też o zakupieniu dekoracyjnego opakowania na butelkę. Wystarczy proste opakowanie z papieru z ozdobnym motywem, ale możemy również zdecydować się na te bardziej eleganckie, na przykład z drewna czy w formie tuby.

3. Czekoladki

Kolejna ponadczasowa propozycja na prezent ślubny. Możemy zdecydować się na popularne pralinki, które znajdziemy w sklepach, ale jeżeli interesuje nas oryginalny prezent na ślub, warto postawić na coś innego, jedynego w swoim rodzaju.

Takie upominki znajdziemy między innymi w sklepie internetowym ChocoRepublica, który specjalizuje się w oryginalnych słodkościach. Możemy zakupić między innymi upominki takie jak czekoladowe figurki w kształcie serduszek czy kwiatów, możemy też wybrać luksusowe pralinki. Co więcej, mamy możliwość wykonania personalizacji opakowań czekoladek. Możemy wybrać jeden z dostępnych wzorów i umieścić na opakowaniu swoje życzenia. Możemy też załadować swoje zdjęcia.

Za czekoladki zapłacimy od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. 

prezenty-z-bialej-czekolady--dla-pary-mlodej.jpg

4. Kartka z życzeniami

Gdy nie możemy pozwolić sobie na spory wydatek, dobrym wyborem będzie również kartka z życzeniami ślubnymi. Za ładną kartkę zapłacimy około 10 złotych, dlatego jest to niewielki wydatek.

Zapraszamy również do podzielenia się swoimi pomysłami na upominki dla nowożeńców od tych osób, które otrzymały zawiadomienia o zaślubinach.