PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Które zaproszenia ślubne lepsze - wypisane ręcznie, czy z nadrukowaną personalizacją?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Które zaproszenia ślubne lepsze - wypisane ręcznie, czy z nadrukowaną personalizacją?

Wypisywanie zaproszeń zawsze wiąże się ze stresem. Młodzi zastanawiają się, czy nikogo nie pominą, czy nie pomylą nazwisk. To zadanie nie należy do najłatwiejszych.

Obecnie, podczas kupowania zaproszeń, można wybrać usługę personalizacji zaproszeń, tzn. nadrukowanie imion i nazwisk gości. Czy jest to dobre rozwiązanie? Czy może lepiej samodzielnie wypisać zaproszenia? O tym poniżej.

Zanim zamówimy zaproszenia, wybieramy je przez wiele miesięcy. Rzadko zdarza się tak, że Para Młoda szybko osiągnie konsensus i zdecyduje się na jeden rodzaj zaproszeń. Kiedy ta magiczna chwila już nadejdzie, nie pozostaje nic innego, jak tylko podjąć decyzję, czy zaproszenia ślubne będą wypisywane ręcznie, czy może drukarnia, która będzie zajmowała się ich przygotowaniem, otrzyma zlecenie personalizacji. Co jest lepsze? Zdania są podzielone.

zaproszenia2.jpg

Pierwszy krok - lista gości

Zanim zamówimy zaproszenia na ślub, warto sporządzić ostateczną listę gości. Dokładnie trzeba przemyśleć kogo będziemy zapraszać jedynie na ślub, a kogo na ślub i wesele. Tak też podzielcie swoją listę gości. Kiedy oszacujemy ile osób będzie się z nami bawić w tym dniu, można zamówić zaproszenia. Pamiętajmy, że zawsze zamawia się ich więcej, szczególnie, jeśli wypisywane są ręcznie. Nie łatwo bowiem o pomyłkę. A nikt nie chciałby dostać zaproszenia z błędem np. w nazwisku. Zasadą jest, że zaproszeń zamawia się zawsze 70% zaproszeń w stosunku do liczby zaproszonych gości. Jeśli zatem Para Młoda na swojej liście będzie miała 80 osób, będzie musiała wysłać 56 zaproszeń.

Drukowanie zaproszeń - wybrać personalizację, czy nie?

Obecnie na rynku istnieją firmy, które oferują wraz z zaproszeniem usługę personalizacji. Jest to o tyle fajne, że Para Młoda wysyła jedynie listę gości i odbiera gotowe zaproszenia. Problem rozpoczyna się w momencie, kiedy zaproszeni goście odmawiają nam przyjścia na nasz ślub i wesele. Wówczas musimy pogodzić się z tym, że na naszym weselu będzie mniejsza liczba gości, niż zakładaliśmy lub dodrukować zaproszeń dla gości, których posiadaliśmy na liście rezerwowej. Poza tym dodatkową pracą, jaką musimy dokonać jest odmiana imion i nazwisk gości. W drukarni niestety tego za nas nie zrobią. Jeśli o tym zapomnimy, drukarnia nadrukuje personalizację niezmienioną. Będzie to ogromna gafa z naszej strony, jeśli takie zaproszenie trafi w ręce któregoś z gości. Jeśli boicie się, że któreś nazwisko źle odmienicie lub przekręcić, skorzystajcie ze specjalnych "odmieniarek" nazwisk, które można odnaleźć w Internecie.

zaproszenia-3.jpg

 

Jeśli problem dokupowania zaproszeń chcemy mieć z głowy, warto kupić więcej zaproszeń i samemu wypisać nazwiska. Na wypadek pomyłki, która może się zdarzyć, warto dokupić kilka sztuk więcej. Dzięki temu mamy pewność, że zaproszeń nam wystarczy i ten temat zamkniemy w jednym zamówieniu.

Poza tym ręcznie wypisane zaproszenie jest bardziej eleganckie. Gość, który je dostaje czuje się wyróżniony i zaszczycony. Jego nazwisko nie ginie w gąszczu innych wydrukowanych informacji.

Jak zatem prawidłowo wypisać zaproszenie? Przede wszystkim musimy pamiętać o odpowiedniej odmianie imion i nazwisk. Pierwszą na zaproszeniu zawsze wpisujemy kobietę, dopiero później mężczyznę. Wypisywanie rozpoczynamy od imion, dopiero potem wpisujemy nazwiska, nigdy odwrotnie!

Zapraszając rodziny z dziećmi, na zaproszeniu możemy tak naprawdę wykorzystać 3 warianty i każdy będzie poprawny. Oto one:

Wszystkie powyższe formy są poprawne i tak naprawdę tylko od nas zależy, której użyjemy. Jeśli dzieci nie są już małe, warto zastanowić się nad tym, czy nie wręczyć im osobnych zaproszeń. Będzie im na pewno miło i poczują się wyróżnione i bardziej dorosłe. Nie oznacza to, że od razu musimy dzieciaki zapraszać z osobami towarzyszącymi. Absolutnie nie! Chyba, że jesteśmy w posiadaniu informacji, że w danym momencie posiadają swoje miłości, z którymi chętnie przyjdą się pobawić. W takim przypadku warto pomyśleć o osobie towarzyszącej takiego nastolatka.