PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Eleganckie kurtki zimowe damskie - te modele sprawdzą się na każdą okazję
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2024-05-08 HurtowniaWodki.pl - Alkohol na wesele - Wysyłka cała Polska Szeroki wybór alkoholu w najlepszych cenach. Wódka na wesele, wino, whiskey, rum, burbon i inne. Możliwość odbioru osobistego lub dostawy w całej Polsce bezpiecznym kurierem. Alkohol na wesele
Kraków
2024-03-22 Restauracja Dębowa Sale weselne
Bielsko-Biała
2024-01-22 Wedding Planner - Justyna Grzymała Weddings & Events Konsultanci ślubni
Warszawa
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Eleganckie kurtki zimowe damskie - te modele sprawdzą się na każdą okazję

Końcówka lata to czas, gdy wiele osób stara się jeszcze skorzystać z ostatnich ciepłych promieni słońca, chodząc na spacery, czy też jeżdżąc na rowerze. Jest to jednak także idealny czas na to, aby kupić zimową kurtkę. Szczególnie dużą uwagę warto zwrócić na modele dla kobiet, ponieważ eleganckie kurtki zimowe damskie o tej porze roku potrafią być bardzo mocno przeceniane. Trzeba jedynie wiedzieć, jaki konkretnie model kupić. Co jest zatem dostępnego i czym się warto zainteresować, jeśli szuka się eleganckiej, lecz jednocześnie uniwersalnej zimowej kurtki damskiej?

Wybieramy krój kurtki

Zdecydowanie najważniejszą kwestią, o której trzeba pamiętać, gdy przegląda się oferowane kurtki zimowe damskie, jest jaki powinien być jej krój, aby nie tylko była ona piękna i elegancka, lecz również, aby sprawdzała się w szerokim zakresie zastosowań.
Oczywiście na rynku dostępna jest ogromna liczba różnego rodzaju rozwiązań. Można więc bez trudu w ofercie sklepów znaleźć takie modele, jak anorak, czy też kurtkę typu parka. Są to oczywiście godne polecenia rozwiązania, lecz jeśli chodzi o połączenie elegancji oraz uniwersalności, to bez wątpienia warto w tym wypadku przyjrzeć się uważniej kurtce typu budrysówka. Jej niezwykle prosty krój sprawia, że jest ona bardzo elegancka, lecz jednocześnie obecne sportowe zacięcie powoduje, że może być wykorzystywana w wielu sytuacjach i na licznych okazjach. Innego typu bardzo ciekawą propozycją jest kurtka typu pilotka, która posiada charakterystyczne wykończenie przypominające kurtki noszone niegdyś przez pilotów.

kurtki-zimowe-damskie.jpg

Z jakiego materiału powinna być wykonana kurtka zimowa?

Oczywiście sam krój takiej kurtki to jeszcze nie wszystko, na co się powinno zwracać dużą uwagę podczas jej wybierania. Niezwykle ważną kwestią w zakresie wyglądu, lecz także uniwersalności, jest materiał, z którego dana kurtka została wykonana. Co jest zatem dostępnego na rynku i co w tym zakresie sprawdzi się zdecydowanie najlepiej?
W przypadku wybierania materiału, z którego ma być wykonana kurtka zimowa, ma się do czynienia z dwoma rozwiązaniami, takimi jak tworzywa syntetyczne oraz te naturalnego pochodzenia. Czym się one różnią? Z pewnością o wiele ładniejsze będą modele kurtek wykonanych z materiałów naturalnych. Będą one nie tylko cieplejsze, lecz co więcej, będą również lepiej odprowadzały pot, więc sprawdzą się w znacznie większej ilości zastosowań. Z drugiej jednak strony kurtki damskie zrobione z większej ilości syntetycznych tworzyw będą nieco tańsze, lepiej dostępne w sklepach, a co najważniejsze, będą o wiele skuteczniej chroniły przed niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi np. przed deszczem.

Czy kurtka powinna mieć jakieś dodatki?

Na sam koniec wybierania damskiej kurtki na zimę warto przyjrzeć się jeszcze kilku istotnym jej aspektom. Przede wszystkim poleca się, aby taka kurtka wyposażona została w odpinany kaptur. Z jednej strony będzie on chronił przed deszczem czy też śniegiem, lecz z drugiej po jego odpięciu kurtka znacznie lepiej będzie się prezentowała wizualnie.