PlanowanieWesela.pl » Warto wiedzieć » Suknia ślubna z komisu - tak czy nie?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2024-05-08 HurtowniaWodki.pl - Alkohol na wesele - Wysyłka cała Polska Szeroki wybór alkoholu w najlepszych cenach. Wódka na wesele, wino, whiskey, rum, burbon i inne. Możliwość odbioru osobistego lub dostawy w całej Polsce bezpiecznym kurierem. Alkohol na wesele
Kraków
2024-03-22 Restauracja Dębowa Sale weselne
Bielsko-Biała
2024-01-22 Wedding Planner - Justyna Grzymała Weddings & Events Konsultanci ślubni
Warszawa
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Suknia ślubna z komisu - tak czy nie?

wyprzedaż

Ocena: 4,33/5

Właściwie jest tylko jeden powód dla którego warto skorzystać z komisu ślubnego. To oczywiście cena. Na samej sukni ślubnej możemy zaoszczędzić ponad tysiąc złotych. Jeżeli założymy, że suknia ślubna w tradycyjnym sklepie kosztuje 2 500 zł to w komisie podobny model znajdziemy za około 800 zł. Jak widać różnica jest kolosalna.

Komis ślubny - tak czy nie?

To zależy tylko od ciebie. Nie chodzi tylko o pieniądze. Coraz częściej Panny Młode decydują się na wizytę w komisie mimo, że stać je na zakup sukni ślubnej w salonie. Zakup sukni ślubnej w komisie nie jest już powodem do wstydu. Względy ekonomiczne i odchodzenie od stylu "zastaw się a postaw się" sprawiają, że komisy ślubne przeżywają coraz większe oblężenie.

suknia-slubna-z-komisu.jpg

Różnice między sukniami z salonu i komisu

Po pierwsze przy zakupie w specjalistycznym salonie ślubnym możemy najczęściej skorzystać za darmo z usług krawcowej i zamówić poprawki. Oczywiście za darmo jest pojęciem względnym. Usługa jest wliczona w cenę nowej sukienki Panny Młodej.

Przy zakupie w salonie bez problemu możemy zamówić suknię z najnowszej kolekcji producenta. Dostępne mamy katalogi z nowymi modelami, które będą modne w kolejnym sezonie. Jednak trendy ślubne, co pokazują badania, nie mają wielkiego wpływu na decyzje konsumentek. Wiele Pań Młodych na długo przed ślubem zastanawia się w jakiej kreacji pójdzie przed ołtarz. Ostatni krzyk mody nie zmienia ich decyzji.

Zakup w komisie sukien ślubnych wiąże się z kilkoma niedogodnościami. Po pierwsze wybór sukni ślubnej jest ograniczony. W związku z tym trudniej o wymarzony model. Dodatkowo nawet gdy znajdziemy ładny krój może okazać się, że sukienka ślubna nie leży właściwie. Wtedy nie mamy wyboru, musimy szukać dalej, w innym komisie ślubnym.

Podsumowanie

Jeżeli chcesz oszczędzić pieniądze na pewno warto rozejrzeć się za komisem sukien ślubnych. Dla tych, które chcą oszczędzić czas, polecamy tradycyjne sklepy ślubne. Komisy ślubne cieszą się coraz większą popularnością. Tak samo jak przyzwyczajamy się do zakupów używanej odzieży, tak samo powoli przywykamy i mamy więcej tolerancji do sukni ślubnej z drugiej ręki. Bez względu na decyzję w wybranej sukni ślubnej musicie się czuć wyśmienicie - wówczas nie ma znaczenia czy suknia pochodzi z komisu czy też z salonu.Średnia ocena: 4,33 / 5 (49 głosów) Oceń artykuł:


Zobacz również:

Komis sukien ślubnych
Bielizna na noc poślubną
Salony sukien ślubnych


Polecamy:


Komentarze

Marlena12 2016-03-10 11:56

Fajny artykuł, faktycznie jeśli nie szukasz jakiegoś konkretnego modelu (nawet gdybyś znalazła to niekoniecznie musi być twój rozmiar) i twoje wymagania nie są kosmiczne tylko po prostu szukasz ładnej sukni to komisy są ok. ja kupiłam w lady bride - mi właśnie nie zależało na jakimś konkretnym modelu, chciałam po prostu świetnie się czuć i wyglądać pięknie.

Laura 2018-08-16 14:16

Ja uważam że to jest na tyle osobiste wydarzenie że suknia powinna być Twoja i tylko Twoja, teaz długo szukałysmy sukni mojej siostrze, aż w końcu trafiłyśmy na Tę Jedyną u Violi Piekut na wyprzedaży, teraz tylko czeka na małe poprawki i będzie cudownie :3


Dodaj swój komentarz
Adres e-mail nie będzie publikowany na portalu, służy jedynie do potwierdzenia dodanego komentarza.