PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Związki, zawarte w internecie mają mniejszy wskaźnik rozwodów
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-09-17 ZESPÓŁ MUZYCZNY OSCAR Oscar to profesjonalny zespół z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w obsłudze muzycznej wszelkiego rodzaju imprez. Skład naszego zespołu tworzy czterech utalentowanych muzyków. Gdziekolwiek gramy stawiamy sobie zawsze za cel rozbawienie i roztańczenie publiczności. Zespoły weselne
Siemianowice Śląskie
2020-09-15 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
2020-09-10 Feel The Travel Opowiedzcie nam o swoich marzeniach, a my zrobimy wszystko, by Wasza podróż poślubna była niezwykle romantyczna i wyjątkowa. Nasza oferta obejmuje kraje takie jak m.in. Tajlandia, Indonezja, Filipiny, Kuba czy też Meksyk. Zapraszamy do kontaktu. Podróż poślubna
Kraków
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Związki, zawarte w internecie mają mniejszy wskaźnik rozwodów

To nie fikcja, ani nie reklama. To fakt. Amerykańskie czasopismo Proceedings of the National Academy of Sciences, finansowane przez eHarmony opublikowało rezultaty badań nad osobami, które weszły w związek z partnerem, poznanym w internecie.

Badaniu poddanych zostało 19 131 par,  które poznały się miedzy 2005 a 2012 rokiem oraz sprawdzono poziom ich satysfakcji z wzajemnej relacji, a także obecny status cywilny. Z badań wynika, że co trzeci Amerykanin jest teraz w związku z osobą, poznaną online. Oprócz tego, pary te są bardziej zadowolone z istniejącej między nimi relacji, a małżeństwa, zawarte między osobami «z internetu» rzadziej kończą się rozwodami. Można powiedzieć, że poznawanie swojej drugiej połówki w tradycyjny sposób kuleje na tle randek online. 

Około 35 % osób, które wzięły udział w badaniu spotkało swojego partnera w internecie. Połowa z nich skorzystała w tym celu z portali randkowych. Cała reszta zawarła nową znajomość w serwisach społecznościowych, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub czatów internetowych. Badania wskazują również na to, że osoby, które poznały swojego małżonka w internecie rzadziej się rozwodzą w stosunku do tych, których znajomość rozpoczęła się w innych okolicznościach. Dlaczego tak jest?

_lv322734-xq.jpeg

Miłość przez internet - czy to możliwe?

Istnieje pewna teoria na ten temat. Internet to środowisko, w którym czujemy się anonimowo. Nie musimy od razu rozkrywać całej prawdy o sobie, możemy pozostać jedynie postacią z opisem dla osób, z którymi nie chcemy wchodzić do pewnego momentu w bliższe relacje, a w dodatku rozmowę na żywo możemy zamienić popularnym czatem. Nie musimy spontanicznie odpowiadać na pytania. Przed udzieleniem odpowiedzi możemy się zastanowić, przemyśleć niektóre kwestie, ubrać w słowa myśli. Internetowa anonimowość wbrew pozorom sprzyja również szczerości. Bardziej otwieramy się przed osobami, których nie znamy i z którymi kontakt możemy zerwać w dowolnym momencie. 

Mimo tak wysokiego wyniku większość Amerykanów w dalszym ciągu poznaje swoją połówkę na żywo. Istnieje jednak pewna zależność i w tej grupie. Pary, które poznały się w miejscach kultu, na spotkaniach czy też dorastały razem, mają większą więź i są bardziej usatysfakcjonowane ze swojego związku. Osoby, poznane w barze, pracy lub szkole ten współczynnik mają zdecydowanie niższy. Dlaczego warto randkować online? Pierwszym i najważniejszym powodem jest fakt, że znajomości internetowe pozwalają obu stronom porozmawiać ze sobą przed spotkaniem na żywo. W trakcie tych rozmów poruszane jest wiele życiowych tematów, również związanych z priorytetami, rodziną i relacjami damsko męskimi. W taki sposób już na początku znajomości można omówić te problemy, które w przypadku zawierania znajomości drogą nieinternetową wychodzą na jaw dużo później. 

pjdd554545.jpeg

Zasady randkowania online

W jaki sposób jednak poznać kogoś w internecie? Wiele osób nawet nie wie od czego zacząć, gdzie szukać, na jakich stronach się zarejestrować. Najlepszym miejscem do znalezienia prawdziwej miłości są portale randkowe. Spotkać można na nich tysiące singli, którzy mają podobne oczekiwania. Na większości serwisów można założyć darmowe konto i spróbować swoich sił w randkowaniu online. Powodów, dla których ludzie zakładają konta na portalach jest wiele, tutaj możesz poznać kilka z nich. 

Skąd jednak wiedzieć, które miejsca wybrać? W internecie przecież są ich dziesiątki. Ciągła zmiana kont i przeskakiwanie z jednej strony na drugą może skutecznie zniechęcić do randkowania w ogóle. Najważniejszym elementem, który należy mieć na uwadze to fakt, że portale randkowe często są tematyczne. I tak, na niektórych z nich zrzeszają się osoby samotne, które szukają poważnego, trwałego związku, na innych szuka się głównie flirtu lub przygody na jedną noc. Są również portale wyłącznie dla homoseksualistów, dla osób starszych lub miejsca, w których spotykają się ludzie, szukający partnera na określonym poziomie społecznym. Zanim zalogujesz się na którymś z nich, przejrzyj opisy i recenzje serwisów, możesz to zrobić na Lovino.pl. Znajdziesz tam krótką charakterystykę najpopularniejszych miejsc do randkowania, przeczytasz opinie użytkowników, posiadających tam konto oraz poznasz wymagania i zasady korzystania z serwisów. 

Portale randkowe są dla wszystkich

Warto dokładnie zapoznać się z informacjami odnośnie konkretnych portali randkowych. Jeśli chciałbyś znaleźć w internecie swoją drugą połówkę, możesz to zrobić na większości z nich, gdyż liczba osób, szukających stałego partnera przeważa nad innymi celami. Pamiętaj jednak, że portale zostały stworzone dla wszystkich. Jeśli masz ochotę na zwykły flirt, na pewno znajdziesz opcję dla siebie, jeśli szukasz przyjaciół, również. Przed rejestracją zapoznaj się też z regulaminem, ewentualnymi opłatami, sprawdź ilość użytkowników i możliwości, jakie dane miejsce oferuje swoim użytkownikom. Baw się dobrze i świadomie!