PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Zdrowy detoks – jak to działa?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Zdrowy detoks – jak to działa?

Dlaczego warto postawić na detoks? Przede wszystkim po to, aby oczyścić organizm z różnych metali ciężkich, a także wszelkich substancji toksycznych oraz tego, co wyprodukowane zostało w nadmiarze w wyniku procesów przemiany materii. Na jakie produkty stawiać, aby zatroszczyć się o swój organizm? Skorzystaj z naszych podpowiedzi, ciesz się zdrowiem!

Zioła, warzywa i woda, czyli baza dobrego detoksu

Celem dobrego detoksu jest oczyszczenie organizmu, jak również poprawa pracy wszystkich układów i przywrócenie potrzebnej energii. To proces, który wymaga przygotowania. Już kilka dni wcześniej rezygnujemy z wszelkich używek, odstawiamy również nabiał i produkty pochodzenia zwierzęcego.

Zazwyczaj detoks bazuje na ziołach takich jak: czystek, pokrzywa, ostropest plamisty, przetacznik leśny, łopian większy. Poza tym nie może zabraknąć wody, która nawadnia i pomaga wypłukać niepotrzebne substancje. Cenne są również warzywa – czyli bogate źródło błonnika.

Woda – dlaczego jest tak ważna?

To ona oczyści organizm z toksyn i zbędnych produktów przemiany energii. Jej picie zacznij już od rana, wystarczy szklanka wody z sokiem ze świeżo wyciśniętej cytryny. W ciągu dnia wypijaj minimum półtora litra. Jeżeli jej smak Ci nie odpowiada, możesz ją wzbogacić wspomnianymi ziołami, lub po prostu tradycyjnie miętą. Będzie miała ona lepszy smak i zyska odrobinę więcej właściwości odżywczych.

Owoce i warzywa to podstawa!

Zawierają dużo błonnika, witamin, protein i minerałów. Warzywa, bo o nich mowa to podstawa zdrowej diety i dobrego oczyszczenia. Podczas detoksu zazwyczaj produkty te spożywa się w postaci soków i przecierów. Z czasem takie menu można uzupełniać o fermentowane produkty mleczne (około 5. 6 dnia diety).

Kolejny krok to grube kasze i płatki. Całość powinna trwać około 14 dni. Jeżeli masz problemy zdrowotne, np. wahania cukrów, ustal z lekarzem specjalistą prawidłowe postępowanie. Dieta nie może szkodzić Twojemu zdrowiu.

Chlorella – poznaj jej cenne działanie

Istnieje jeszcze jeden sposób na usunięcie toksyn z organizmu, czyli na dobry detoks. Jest to Chlorella pyrenoidosa, popularnie określana jako chlorella. To posiadająca właściwości detoksykujące alga. Pomaga w absorbowaniu toksyn, jak również w usuwaniu ich z organizmu.

Poza tym chlorella wspiera system immunologiczny, dodaje energii i witalności oraz dba o zdrowie wątroby. To idealny sposób na zaproszenie natury do oczyszczania organizmu. Sięgnij do korzeni i ciesz się zdrowiem! Zrób to z coraz bardziej popularną chlorellą.