wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Zaręczyny - jak się do nich przygotować?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Zaręczyny - jak się do nich przygotować?

Kiedy mężczyzna podejmuje decyzję o oświadczynach, często zamiast spokoju zaczyna odczuwać mętlik w głowie. Nie dotyczy to jednak wątpliwości co do przyszłej żony, ale sposobu poproszenia jej o rękę.

Wybór pierścionka

Przygotowania do oświadczyn zazwyczaj rozpoczynają się od poszukiwania odpowiedniego na tę okazję pierścionka. Chociaż wiele osób uważa, że powinien on być ozdobiony diamentem, wcale nie trzeba trzymać się tej zasady – w końcu gusta są różne, a pierścionek zaręczynowy powinien podobać się przede wszystkim przyszłej narzeczonej. Tutaj jednak pojawia się pierwsza wątpliwość – jaki model przypadnie do gustu wybrance serca? Aby znaleźć pierścionek idealny, warto przyjrzeć się biżuterii dziewczyny. Jeśli chętnie nosi pierścionki czy kolczyki z dużymi kamieniami, lepiej zdecydować się na wzór z większym oczkiem. W przypadku miłośniczki nieco skromniejszych ozdób, również pierścionek zaręczynowy powinien być mniej zdobny. Dotyczy to także najchętniej wybieranego przez przyszłą narzeczoną kruszcu – jeśli podoba jej się srebro, dobrym rozwiązaniem będzie np. białe złoto czy pallad, zaś wielbicielkom żółtego złota do gustu przypadnie pasujący do pozostałej biżuterii pierścionek. Warto zapoznać się też z innymi możliwościami, mieszanymi metalami, czy np. tymi mniej powszechnymi, takimi jak: tytan, stal damasceńska.

Gdzie się oświadczyć?

Druga kwestia to wybór odpowiedniego miejsca na oświadczyny. Tutaj panuje już pełna swoboda – niektórzy decydują się na romantyczne zaręczyny podczas kolacji w dobrej restauracji, inni wolą bardziej kameralne otoczenie, a jeszcze inni decydują się na zadanie tego ważnego pytania podczas lotu balonem. Podobnie jak w przypadku pierścionka, wybór miejsca zaręczyn powinien być dostosowany do charakteru czy oczekiwań przyszłej małżonki -  nieśmiała dziewczyna może poczuć się nieswojo podczas oświadczyn wśród tłumu ludzi. Lepiej też nie przesadzać z oryginalnością – bywa, że ukryty w jedzeniu pierścionek nie zostanie zauważony przez dziewczynę i w efekcie zamiast pięknych zaręczyn wieczór kończy się wizytą w szpitalu. Pamiętaj więc, że ta chwila powinna należeć tylko do Was, a jeśli dobrze znasz swoją przyszłą żonę, z pewnością znajdziesz doskonały sposób, aby się jej oświadczyć i sprawić jej prawdziwą niespodziankę.

zareczyny.jpg

Pamiętaj o tym!

Według powszechnie panującej opinii, oświadczyny powinny być oryginalne i niezapomniane. Mężczyźni starają się więc na wszelkie sposoby zaskoczyć swoją partnerkę, aby rzeczywiście zapamiętała ten dzień do końca życia. Oczywiście jest to ważne, a element niespodzianki z pewnością zagwarantuje miłe wspomnienia, ale nie wolno też zapominać co jest w oświadczynach najważniejsze. Nie musisz zabierać partnerki w niezwykłe miejsce, aby poprosić ją o rękę. Równie dobrze możesz sam coś ugotować w domu, zabrać ją na piknik, albo romantyczny spacer. Ważny jest również pierścionek, który podarujesz ukochanej, dlatego istotne jest znalezienie modelu odpowiadającego jej gustowi. A jeśli chcesz, żeby był niepowtarzalny, możesz zdecydować się na oryginalny pierścionek zaręczynowy wykonany według Twojego pomysłu, np z rysunkiem, czy napisem. Przykładowe modele znajdziesz na http://www.inneobraczki.pl/pierscionki-zareczynowe/.