PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Zaproszenia ślubne kwiatowe - kiedy się na nie zdecydować?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2024-05-08 HurtowniaWodki.pl - Alkohol na wesele - Wysyłka cała Polska Szeroki wybór alkoholu w najlepszych cenach. Wódka na wesele, wino, whiskey, rum, burbon i inne. Możliwość odbioru osobistego lub dostawy w całej Polsce bezpiecznym kurierem. Alkohol na wesele
Kraków
2024-03-22 Restauracja Dębowa Sale weselne
Bielsko-Biała
2024-01-22 Wedding Planner - Justyna Grzymała Weddings & Events Konsultanci ślubni
Warszawa
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Zaproszenia ślubne kwiatowe - kiedy się na nie zdecydować?

Kwiaty to jeden z najpopularniejszych motywów we wzornictwie. Gości również na weselnych zaproszeniach. Kiedy zdecydować się na zaproszenia ślubne kwiatowe? Dziś podpowiadamy!

Kiedy wybrać zaproszenia ślubne kwiatowe?

Wybór zaproszeń ślubnych powinien odzwierciedlać osobisty styl Pary Młodej, temat ślubu i ogólną koncepcję. Na długo przed uroczystym wydarzeniem warto poszukać różnych inspiracji, porozmawiać z partnerem i ostatecznie zdecydować się na zaproszenia, które najbardziej odpowiadają Waszym gustom i oczekiwaniom. Niezależnie od wyboru, zaproszenia powinny być piękne, dopasowane do Waszej wizji ślubu i przekazywać gościom ważne informacje na temat Waszego wielkiego dnia.

Zaproszenia w kwiaty to piękna i romantyczna opcja dla przyszłych małżonków, którzy chcą nadać swojemu ślubowi delikatny i kwiatowy motyw. Co wziąć pod uwagę przy ich wyborze?

  1. Motyw ślubu. Jeśli planujesz, że cała ceremonia i dekoracje będą miały motyw kwiatowy, zaproszenia kwiatowe będą doskonale wpisywać się w ten styl. Staną się one doskonałym wstępem do tego, co goście mogą oczekiwać podczas uroczystości.
  2. Pora roku. Zaproszenia ślubne kwiatowe będą odpowiednie o każdej porze roku, ale z pewnością sprawdzą się wiosna i latem, kiedy natura pełna jest kolorowych kwiatów. Możesz wybrać zaproszenia, które odzwierciedlają charakterystyczne dla danej pory roku kwiaty i kolory.
  3. Osobisty gust. Jeśli kwiaty są ważnym elementem dla Ciebie i Twojego partnera, to zaproszenia kwiatowe będą idealnym wyborem. To świetna propozycja dla osób, które lubią delikatne, romantyczne wzory u subtelną kolorystykę.
  4. Tematyczny ślub. Jeśli planujesz ślub o konkretnym temacie, np. rustykalnym, vintage lub boho, zaproszenia kwiatowe idealnie wpisują się w tę koncepcję. Wybierz wzory i kolory, które będą harmonizować z całą koncepcją ślubu, aby zachować harmonię i spójność.

zaproszenia-slubne-kwiatowe-5445.jpg

Kiedy dać zaproszenie na ślub?

Zaproszenia ślubne zazwyczaj wysyła się z odpowiednim wyprzedzeniem przed datą ślubu. Optymalny czas to 2-3 miesiące przed planowanym terminem zawarcia związku małżeńskiego. Pod uwagę warto wziąć:

  1. Ilość gości. Jeśli planujesz dużą lub międzynarodową ceremonię ślubną, gdzie goście muszą zorganizować swoją podróż i zakwaterowanie, warto wysłać zaproszenia wcześniej, nawet 4-6 miesięcy przed datą ślubu. Daje to gościom wystarczająco dużo czasu na zorganizowanie swoich planów i odpowiednie przygotowanie.
  2. Ślub w sezonie lub w weekend. W przypadku, gdy planujesz ślub w popularnym sezonie lub w weekend, kiedy wielu gości może mieć już inne zobowiązania, zaleca się wysłanie zaproszeń wcześniej. Zapewni to gościom wystarczająco dużo czasu na zorganizowanie swojego kalendarza i ewentualne zmiany planów.
  3. Ślub w mniejszym gronie. Jeśli planujesz intymną ceremonię z mniejszą ilością gości, możesz wysłać zaproszenia nieco bliżej daty ślubu, na przykład 1-2 miesiące wcześniej. Jednak i w tym przypadku ważne jest, aby dać gościom wystarczająco dużo czasu na przygotowanie się do uroczystości.

Upewnij się, że zaproszenia mają wszystkie najważniejsze informacje.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://makadapracownia.pl/kwiatowe-