PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Zaproszenia ślubne inspirowane kinem.
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Zaproszenia ślubne inspirowane kinem.

Wybraliście już suknię ślubną, garnitur, salę na weselę, a do magicznej daty pozostało już tylko kilka tygodni? W takim razie czas najwyższy powiadomić wszystkich przyjaciół i krewnych, z którymi chcecie spędzić ten długo oczekiwany dzień. Zaproszenia ślubne powinno się dostarczyć gościom co  najmniej pięć, sześć tygodni przed datą ślubu. W ten sposób goście będą mieli czas zaplanować sobie udział w Waszym przyjęciu lub ewentualnie dać znać, że nie będą w stanie przybyć. Oczywiście zaproszenia możecie wysłać też dużo wcześniej, a podany okres kilku tygodni jest ogólnie przyjętym minimalnym okresem. Wysyłanie zaproszeń później byłoby niekulturalne i mogłoby postawiać gości w niekomfortowej sytuacji.

Jak wybrać zaproszenia ślubne?

Wybór odpowiednich zaproszeń ślubnych zależy od bardzo wielu czynników. Oczywiście najważniejsze jest, żeby zawierały one wszystkie istotne informacje jak data, czas i miejsce ślubu i ew. przyjęcia weselnego. Coraz częściej na zaproszeniu umieszcza się również informację z prośbą o wcześniejsze potwierdzenie przybycia lub sugestię Pary Młodej dotyczące kwiatów, prezentów itd. Dosyć istotnym elementem jest także dopasowanie stylu zaproszeń do klimatu całego ślubu i wesela. Szukając inspiracji możecie zobaczyć na przykład zaproszenia ślubne Letica.pl, ta drukarnia z Poznania realizuje również indywidualne projekty. Jeśli więc decydujecie się na przyjęcie w pałacyku zadbajcie o to by Wasze zaproszenia były eleganckie, a gdy na przykład organizujecie przyjęcie w stylu country możecie pozwolić sobie na zaproszenia w stylu westernu. A skoro jesteśmy już przy westernie to dziś chcieliśmy Wam pokazać niebanalny sposób na stworzenie naprawdę oryginalnych zaproszeń ślubnym, zainspirowanych właśnie światem kina, filmów i seriali.

Filmowe zaproszenia ślubne

Na pomysł stworzenia takich filmowych zaproszeń ślubnych wpadli Joshua Watson i Rachel Van Der Merwe (obecnie już Watson). Joshua sam będąc fotografem skorzystał z pomocy kolegi po fachu, którym był Jordan Nakamura i wspólnie stworzyli serię ślubnych zaproszeń inspirowanych plakatami znanych filmów. Plakaty te następnie wykorzystane zostały jako okładki pudełek od płyt DVD, wewnątrz których znalazła się składanka ulubionych piosenek Państwa Młodych i wysłane do wszystkich gości. Tak przygotowane zaproszenia na 100% zrobiły na gościach niesamowite wrażenie, a w wielu domach pewnie do dziś stoją na półce. Niektóre z filmowych plakatów zostały profesjonalnie przerobione tak, aby przedstawiać Młodą Parę, natomiast inne były tylko inspirowane ulubionymi filmami czy serialami. Poniżej kilka przykładów takich filmowych zaproszeń ślubnych, a wszystkie możecie obejrzeć na stronie autora: jordannakamura.tumblr.com/. A jeśli spodobał Wam się taki pomysł to może pokusicie się o stworzenie takich zaproszeń z plakatów polskich filmów?

zapr1.jpg

zapr2.jpg

zapr3.jpg

zapr4.jpg