PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Zabiegi na włosy przed ślubem – farbowanie i reanimacja włosów przyszłej panny młodej
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2024-03-22 Restauracja Dębowa Sale weselne
Bielsko-Biała
2024-01-22 Wedding Planner - Justyna Grzymała Weddings & Events Konsultanci ślubni
Warszawa
2024-01-12 Zespół Muzyczny JABADU Zespoły weselne
Krosno
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Zabiegi na włosy przed ślubem – farbowanie i reanimacja włosów przyszłej panny młodej

Zasada farbowania włosów przed ślubem jest jedna – idź do swojego zaufanego fryzjera najpóźniej tydzień przed weselem. Wybieraj do koloryzacji farby tylko dobrze znane i wcześniej używane kolory. Oprócz zabiegów farbowania fryzjer może Ci polecić zabiegi regenerujące. Podpowiadamy, jakie są popularne metody „reanimacji” włosów w salonie. Zdradzamy też, jak dbać o włosy w domu każdego dnia, by przed ołtarzem olśnić gości lśniącą, gęstą fryzurą.

Farbowanie włosów panny młodej

Eksperymenty na włosach panny młodej to kiepski pomysł. Dlatego zaleca się, by koloryzacja była przeprowadzona najpóźniej na tydzień przed weselem. Wszystkie zabiegi regenerujące również powinny być wykonywane z wyprzedzeniem. Dlatego w dniu imprezy jedyne, co powinien zrobić fryzjer to ułożyć Ci przepiękną fryzurę. Oczywiście i to warto wcześniej przetestować, umawiając się ze specjalistą na próbne uczesanie.

Tylko dobrze znany salon i zaufany fryzjer

Farbując włosy na tydzień lub dwa tygodnie przed weselem, zdecyduj się tylko na kolor, który dobrze znasz i w którym dobrze się czujesz. Radykalna zmiana nie jest wskazana – nigdy nie wiadomo, jak nowy kolor zachowa się po kilku umyciach głowy. Nie masz swojego fryzjera? Rozejrzyj się na kilka miesięcy przed ślubem za salonem z wysokimi opiniami. Zaufani koloryści używają na przykład farby do włosów Matrix. Najłatwiej skontaktować się z wybranym salonem i dopytać o szczegóły. Umów się na pierwsze i kolejne farbowanie, by na tydzień-dwa przed ślubem mieć już sprawdzonego kolorystę.

zabiegi_na_wlosy_przed_slubem.jpeg

Zabiegi regenerujące włosy w gabinecie

Podpytaj fryzjera o zabiegi pielęgnacyjne dopasowane do potrzeb swoich włosów. Aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty, zwykle należy wykonywać je seriami, więc nie ma co zostawiać tego na ostatni miesiąc przed weselem. Do najpopularniejszych zabiegów należy botoks do włosów, który nawilża, nabłyszcza i unosi włosy u nasady. Efekt utrzymuje się do kilku tygodni. Możesz też zdecydować się na keratynowe prostowanie włosów, czyli podziałanie na włosy płynną keratyną w celu ich wyprostowania, nabłyszczenia i wygładzenia.

Sauna parowa otwiera łuski włosa i pomaga dotrzeć do ich struktury składnikom odżywczym z maski. Inna propozycja dla panny młodej to trychorekonstrukcja włosów, która polega na zbadaniu skóry głowy, doborze specjalistycznych preparatów pielęgnujących i przeprowadzeniu zabiegu na cebulkach – dzięki temu włosy wyrosną mocniejsze i grubsze. Poproś fryzjera, by dopasował serię zabiegów do stopnia porowatości i skrętu Twoich naturalnych pasm.

Długofalowa pielęgnacja włosów przed ślubem – w domu

Zdrowe włosy mają źródło w zdrowej skórze głowy. Na czym powinna polegać pielęgnacja włosów przed weselem? To temat rzeka dla każdej włosomaniaczki. W skrócie: nakładaj odżywkę po każdym myciu włosów i staraj się wybierać na co dzień szampony bez mocnych detergentów. Zapoznaj się z peelingami trychologicznymi i wcierkami. Zgłębiaj temat porowatości włosów i dopasuj pielęgnację do stopnia ułożenia łusek. Pamiętaj też, by nie chodzić spać z mokrą głową – to „zakwasza” włosy, więc zdecydowanie im nie służy. Poproś fryzjera o rekomonedację profesjonalnych preparatów do włosów i bądź systematyczna w ich używaniu. Szybko zauważysz poprawę jakości fryzury, by w dniu wesela zachwycić wszystkich urodą swoich włosów!