PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Wynajem samochodów do ślubu - na co zwrócić uwagę?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2019-10-06 Krzysztof Jaskólski Fotografia Specjalizuję się w fotografii ślubnej, reportaże oraz plenery ślubne wykonuję w Koninie, Kaliszu, Poznaniu, Gnieźnie oraz całej Wielkopolsce. Fotografia ślubna
Konin
2019-09-13 ZESPÓŁ MUZYCZNY OSCAR Oscar to profesjonalny zespół z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w obsłudze muzycznej wszelkiego rodzaju imprez. Skład naszego zespołu tworzy czterech utalentowanych muzyków. Gdziekolwiek gramy stawiamy sobie zawsze za cel rozbawienie i roztańczenie publiczności. Zespoły weselne
Siemianowice Śląskie
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Wynajem samochodów do ślubu - na co zwrócić uwagę?

Wynajem auta to jedna z ważniejszych czynności przygotowawczych do ślub i wesela. Warto zrobić to jak najszybciej, bo terminy na wynajem samochodu do ślubu są w dobrych firmach dość długie. Na co zwrócić uwagę przy wynajmie auta do ślubu?

Stan samochodu na ślub

To, jaki model auta wybrać, jest sprawą indywidualną. Obecnie można znaleźć naprawdę różne oferty - od aut zabytkowych i luksusowych (np. Rolls-Royce), przez samochody sportowe i nowoczesne (np. Lamborghini) po ponadczasową klasykę i wygodę (Mercedes).

Przed podjęciem decyzji o konkretnym modelu warto sprawdzić, w jakim stanie jest samochód (choć do momentu ślubu może się jeszcze wiele zmienić). Wybierajac konkretny model przemyślmy też nie tylko kwestie wyglądu, ale i wygody. Sportowe auto z niskim zawieszeniem i rozłożysta suknia ślubna zdecydowanie się nie lubią.

foto_5415888.jpg

Czas wynajmu i cena auta do ślubu

Ofert w internecie można znaleźć mnóstwo, dlatego trzeba wykazać się szczególną ostrożnością przy ich porównywaniu. Firmy, które prowadzą wynajem samochodów do ślubu, najczęściej oferują dwa modele rozliczeń - za 3 godziny (wtedy, gdy trzeba przywieźć i odwieźć parę młodą z kościoła) oraz za cały dzień (kiedy auto jest potrzebne również na imprezę weselną). Niekiedy za dodatkowe godziny naliczana jest konkretna stawka.

Ile kosztuje wynajem samochodu do ślubu? Ceny są bardzo różne – od kilkuset złotych, nawet do kilku tysięcy. Zależą od regionu kraju, rodzaju pojazdu i usług dodatkowych (np. specjalnego stroju dla szofera).

Większość firm wymaga zaliczki - od 30-50% wartości zamówienia i dopiero wpłata zaliczki jest ostatecznym potwierdzeniem terminu. Oczywiście zaliczkę wpłacamy na konto tak, by mieć potwierdzenie jej zapłaty. Warto też dopytać, czy mamy do czynienia z zaliczką (bezzwrotną w przypadku odwołania ślubu) czy zadatkiem (który można odzyskać).

Umowa z firmą wynajmującą auto do ślubu

Koniecznie podpiszmy umowę, w której zawarte będą wszelkie dane i wytyczne (data, godziny wynajmu, stan i model pojazdu) a także to, czy auto będzie z szoferem. Warto zwrócić uwagę na to, co dzieje się, jeśli firma nie wywiąże się z umowy. Koniecznie należy też sprawdzić ważność ubezpieczenia, a jeśli chcemy jechać specjalną trasą, to również wpisać ją w umowę.

Dekoracja auta do ślubu

Poza tym, że auto powinno być reprezentacyjne i w świetnym stanie, trzeba go również odpowiednio udekorować. W tej kwestii można zaufać firmom wynajmującym samochody, ale trzeba pamiętać, że dekoracja musi pasować do całości oprawy wesela – bukietu Panny Młodej i dodatków kolorystycznych. Warto sprawdzić i dopytać, jakie możliwości dekoracyjne daje nam dany model samochodu.