rustykalne-wesele.pl

Wybielanie zębów - fakty i mity

Strona główna » Artykuły eksperckie » Wybielanie zębów - fakty i mity

Piękny i śnieżnobiały uśmiech to duży atut, ponieważ nie tylko dodaje urody, ale również sprawia, że jesteśmy lepiej odbierani przez otoczenie. Niestety, nie każdy może pochwalić się bielą zębów, dlatego warto sięgnąć po różne techniki wybielania. Takie zabiegi są coraz bardziej popularne, a co za tym idzie powstaje wokół nich wiele mitów.

Wybielanie wyłącznie dla zdrowych zębów

To prawda. Zabieg należy przeprowadzać tylko na zdrowych zębach, które nie posiadają pęknięć w szkliwie oraz próchnicy. Dodatkowo stomatolog usuwa kamień nazębny, który nie rozjaśni się pod czas wybielania. Kamień powoduje problemy z dziąsłami, dlatego jeśli jest widoczny na uzębieniu, powinien zostać dokładnie usunięty w gabinecie stomatologicznym. Obojętnie czy chcemy wybielić zęby czy nie, należy regularnie usuwać osady zębowe, które są głównym powodem paradentozy oraz stanów zapalnych dziąseł.

wybielanie-zebow-pasta.jpg

Nadwrażliwe zęby nie mogą być wybielane

Jest to mit, ponieważ odpowiednie dobranie metody pozwala uniknąć pogłębienia nadwrażliwości uzębienia. Stomatolog przede wszystkim skraca czas zabiegu i równocześnie przeprowadza kurację odwrażliwiająca. Metoda ta polega na zaaplikowaniu specjalnej substancji do szyny wybielającej, która doskonale łagodzi nadwrażliwość zębów. Niektórzy dentyści proponują płukanki czy żele, które zawierają fluor. Również używanie na co dzień pasty do wrażliwych zębów pomoże wyeliminować nieprzyjemny ból, który pojawia się przy spożywaniu owoców czy zimnych napojów. Kilka ciekawostek o nadwrażliwości zębów  tutaj.

Śnieżnobiałe zęby może mieć każdy

Niestety, jest to mit. Każdy ma różny odcień szkliwa i właśnie od tego zależy, jaki można uzyskać efekt wybielania. Naturalny kolor zęba zależy od paru czynników. Głównie od grubości oraz gęstości zębiny czy też samego szkliwa. Pamiętajmy również, że kolor zębów zależy od oświetlenia oraz od wilgotności zęba. Te wszystkie czynniki ostatecznie składają się na kolor uzębienia.

W gabinecie stomatologicznym, lekarz pokaże nam paletę barw, jaką można uzyskać po zabiegu oraz doradzi w doborze najlepszej metody, na podstawie naturalnego koloru zębów.

zdrowy-usmiech-zeby.jpg

Zęby wybielić możemy samodzielnie

Tak, to fakt. Obecnie można spotkać różne produkty, które pomagają uzyskać białe zęby. Specjalne pasty wybielające, które w składzie zawierają nadtlenek wodoru umożliwiają rozjaśnienie szkliwa o kilka tonów (np. Colgate). Dodatkowo są bezpieczne w użytkowaniu i pozwalają utrzymać bielsze zęby przez długi czas. Wybór pasty zależy od stanu naszego uzębienia, dlatego specjalistyczna pasta Colgate będzie odpowiednia dla zębów wymagających skutecznego a jednocześnie delikatnego wybielania.

Innym domowym sposobem na uzyskanie bielszego uśmiechu są nakładki, które stosowane przez około tygodnia dają efekt jaśniejszych zębów o parę odcieni, a rezultat utrzymuje się przez około miesiąca.


Polecamy
Ostatnio dodane
2018-10-18 Flora & art Pracownia Florystyczna Dekoracje weselne
Kraków
2018-10-16 FAKT STUDIO.PL Spełniamy wasze oczekiwania- w 100%. Oferujemy Państwu filmowanie oraz fotografię ślubną uroczystości ślubnych,komunii, studniówek oraz uroczystości rodzinnych. Clip Narzeczeński i sesja zdjęciowa w najpiękniejszych miejscach plenerowych oraz interaktywną czołówkę oraz fajne pomysły ciekawego filmu. Wideofilmowanie
Giżycko
2018-10-10 Mir-jan Samochody ślubne
Szczytno

Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Archiwum sond

Najbliższe śluby: