wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Wskazówki - jak wybrać zaproszenia ślubne?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-05-29 GaleriaDruku.com.pl - fotoobrazy na płótnie Fotografia ślubna
Rybnik
2020-05-08 DAMAcouture.pl - Suknie Ślubne Warszawa Suknie ślubne
Warszawa
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Wskazówki - jak wybrać zaproszenia ślubne?

Każda para młoda dokłada wszelkich starań żeby ten najważniejszy dzień w życiu był wyjątkowy dla nich samych oraz dla rodziny i przyjaciół.

A do załatwienia jest mnóstwo spraw; rezerwacja sali, wybór muzyki oraz lista gości itd. Wybór zaproszeń ślubnych wydaje się być małym szczegółem, ale jakże istotnym. Zwłaszcza, że obecnie oferta wzorów jest bardzo bogata i różnorodna.

Jak wybrać idealne zaproszenia?

Mimo, że gotowe wzory na zaproszenia ślubne występują w bardzo licznych opcjach do wyboru, to jednak pary decydują się na indywidualne podejście i stworzenie własnego niepowtarzalnego zaproszenia. To znakomite rozwiązanie, ponieważ staje się pamiątką na całe życie. Poza tym zaproszenia powinny oddawać charakter i zainteresowania pary młodej.

Warto zacząć od wybory motywu przewodniego dla uroczystości, może to być kolor albo dowolny print. A następnie według tego realizować kolejno elementy wystroju sali, księgę gości, dodatki dla pary młodej itd. Wszystkie te rzeczy powinny mieć przemycony motyw przewodni, oczywiście również zaproszenie.

Jeśli chodzi o treść zaproszenia to powinno mieć jasny i czytelny przekaz. Wybór czcionki jest tutaj bardzo istotny, ponieważ bardzo ozdobna może wprowadzić niepotrzebny chaos. Oczywiście najważniejsze są informacje, czyli data, miejsce i godzina ślubu. Należy także zwrócić uwagę na imiona i nazwiska pary młodej oraz gości czy nie został popełniony błąd.

zaproszenie-slubne-kokardka.jpg

Motyw rustykalny, a może kolorowe i geometryczny?

Bardzo trendy stał się motyw rustykalny, który nawiązuje mocno do natury i jest minimalistyczny. Świetnym miejscem na organizacje wesela jest polana, blisko lasu itp. Oczywiście dodatki w podobnym stylu, a zaproszenia z naturalnego papieru z motywem drewna i przyrody.

Natomiast są pary, do których nie przemawia trend na pastelowe kolory i minimalizm. Dla nich również się coś znajdzie. Jest bardzo dużo propozycji zawierających paski, groszki i kropki. Wszystko w dowolnych kolorach i motywach, np. morskim lub bardziej eleganckim czy kwiatowym.