PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Włoska tradycja wręczania upominków dla gości weselnych w Polsce
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Włoska tradycja wręczania upominków dla gości weselnych w Polsce

Wykonane na specjalne zamówienie ciasteczka z wróżbą, czekoladki, spersonalizowane przypinki i kotyliony oraz wiele innych pamiątkowych dodatków to świetna propozycja, aby w efektowny sposób podziękować gościom za przybycie na nasze wesele oraz ofiarować im cenną pamiątkę. Upominki dla gości weselnych warto wybrać także w sytuacji, kiedy zależy nam na nadaniu naszej zabawie bardziej eleganckiego i oryginalnego charakteru.

Włoska tradycja wręczenia upominków dla gości weselnych

Zwyczaj wręczania gościom weselnym podarunków nie wywodzi się bynajmniej z polskiej tradycji. Przybył on bowiem do naszego kraju ze słonecznych Włoch, gdzie od wielu wieków tradycyjnym weselnym zwyczajem jest obdarowywaniem przybyłych na ślub i wesele gości drobnymi pamiątkowymi podarunkami, tzw. bombonierami.

Z reguły, w roli weselnych podarunków we Włoszech występują pięknie opakowane słodkości, wśród których prym wiodą przynoszące szczęście słodko-gorzkie migdały w lukrze, które w symboliczny sposób nawiązują do smaku życia. Według tradycji, w paczuszce powinno znaleźć się ich dokładnie pięć: jeden dla szczęścia, drugi dla zdrowia, trzeci dla bogactwa, czwarty dla długiego życia, a piąty na udane potomstwo.

Dlaczego warto wręczyć upominki dla weselnych gości?

Znane powiedzenie mówi, że ślub organizujemy dla siebie, a wesele dla gości. Tkwi w nim dużo prawdy, gdyż to właśnie na zabawę weselną z największym entuzjazmem czekają zaproszeni goście. W jej trakcie para młoda otrzymuje od członków swoich rodzin i przyjaciół nie tylko życzenia szczęścia i pomyślności na nowej drodze życia, ale także liczne podarunki.

Warto więc odwdzięczyć się tym samym i także swoim gościom weselnym podarować drobne upominki, które będą wspaniałym dodatkiem do wspólnego świętowania naszego zamążpójścia. Zadaniem ślubnych upominków jest podziękowanie wszystkim gościom za przybycie na zabawę weselną oraz przyniesienie pomyślności młodej parze. Według wierzeń ludowych odpowiadanie podarunkiem za podarunek przynosi bowiem szczęście oraz powodzenie obu stronom.

slub-553975935.jpg

Najpopularniejsze upominki dla gości weselnych w Polsce

Nic więc w tym dziwnego, że w ostatnich latach w naszym kraju zdecydowana większość par młodych chętnie wręcza symboliczne upominki weselne swoim gościom. W ich roli mogą występować tradycyjne lukrowane migdały, czekoladki zapakowane w ozdobne pudełeczka, miniaturowe alkohole, ciasteczka z zabawną wróżbą i wiele innych.

Wiele par pragnąc połączyć tradycyjne upominki weselne z pamiątkowymi gadżetami decyduje się także na zastąpienie słodkości bardziej trwałymi przedmiotami. Wśród nich prym wiodą personalizowane przypinki na wesele, które stanowią wspaniałą pamiątkę z zabawy weselej. Młodzi chętnie decydują się także na ozdobne figurki, a nawet na żywe rośliny.

Cechą wspólną wszystkich tych upominków jest jednak ich personalizacja – każdy prezent-podziękowanie dla gości weselnych wyposażony jest bowiem w ozdobne opakowanie lub nadruk, na którym widnieć mogą np. imiona młodej pary, ich zdjęcie oraz data ślubu.

Partnerem artykułu jest Przypinka.pl - producent i dystrybutor przypinek okolicznościowych na każdą okazję.