PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Własna gazeta ślubna
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Własna gazeta ślubna? Teraz jest to możliwe!

Ślub na plaży? Purpura zamiast bieli lub szorty zamiast garnituru? A może wesele w formie balu Marii Antoniny lub przyjęcie stylizowane na lata osiemdziesiąte? Każdy ślub jest inny, a pomysłowość Państwa Młodych nie zna granic. To najważniejszy dzień w życiu i warto puścić wodze fantazji, a co najważniejsze – spełnić swoje marzenia.

Co jest absolutnym hitem ostatnich miesięcy? Najmodniejszym trendem stała się gazeta ślubna wręczana Gościom przed weselem. Specjalne wydanie zawiera zestawienie najważniejszych, ślubnych wydarzeń. – Kiedyś byłam na weselu Koleżanki. Zanim znaleźliśmy swoje miejsce minęło dobre pół godziny. Nie wiedzieliśmy też kiedy można wręczać prezenty. Jedni mówili, że o północy, inni, że zaraz po pierwszym toaście. Dlatego postanowiliśmy z Rafałem wydać swoją gazetę ślubną. To takie kompendium wiedzy o tym co czeka Gości weselnych, wraz ze wskazówkami co znajdą w menu i jaki jest plan imprezy. Chcieliśmy też opowiedzieć wszystkim, nawet dalekim Ciotkom, Kuzynkom i Kolegom, jak się poznaliśmy. Rozdaliśmy naszą gazetkę w autokarze, który wiózł Gości z Kościoła do Restauracji. Byli zachwyceni! – wspomina Agata, która wyszła za mąż miesiąc temu.

Chcecie opisać historię Waszej miłości? Powiadomić Gości o tym, co znajdą w weselnym menu i przy którym stoliku jest ich miejsce? Zależy Wam na tym, by zdradzić jakie atrakcje dla nich przygotowaliście, kiedy odbędą się oczepiny, uroczyste krojenie tortu, pierwszy taniec? Wydajcie swój „Kurier Ślubny” i napiszcie o tym wszystkim, o czym mówi się podczas wesela każdemu z Gości… osobno :)

O czym napisać w Kurierze Ślubnym?

O wszystkim, o czym tylko zechcesz! Zazwyczaj przed ślubem i na samym weselu odpowiada się na setki pytań dotyczących przygotowań, atrakcji wieczoru, historii Waszej miłości. Karteczki z nazwiskami na stołach są dobrym oznaczeniem, ale czasem znalezienie swojego miejsca trwa bardzo długo. Podobnie jest z menu, Goście chcieliby wcześniej wiedzieć jakie smakołyki na nich czekają. Jeśli zaś organizujecie wesele z epoki – warto wszystkich wprowadzić w temat.

Napiszcie o tym:

  • Jak się poznaliście i jaka jest historia Waszej miłości?
  • Skąd pomysł na takie, a nie inne wesele?
  • Co Goście znajdą w weselnym menu?
  • Jaki tort przygotował cukiernik?
  • Jakie atrakcje wieczoru są przewidziane dla uczestników? (pierwszy taniec, tort, oczepiny, karaoke, konkurs na najpiękniejszą kreację, sesja zdjęciowa Gości lub inne pomysły)
  • Gdzie siedzą poszczególni Goście? (zazwyczaj przygotowujemy ten dział w formie planu graficznego, patrz strona 2 w przykładowym Kurierze Ślubnym)
  • Jakie są weselne obyczaje? (kiedy wręczać prezenty, kto wznosi toasty etc.)

Ile to kosztuje?

Wydanie własnej gazety ślubnej to absolutna nowość na polskim rynku. Cena zależy od papieru, który wybierzecie i objętości Waszego Kuriera Ślubnego. PRZYKŁAD WYCENY: Przy założeniu, że gazeta będzie miała 4 strony A4 (3 lub 4 zdjęcia w środku i plan sali przygotowany w formie grafiki) oraz będzie drukowana na papierze o gramaturze 250 gram, cena 200 egzemplarzy gazetki (już z drukiem i dostawą do domu) wyniesie 1990 zł.

Jak zamówić?

Wszystkie dodatkowe informacje znajdziecie na stronie internetowej www.gazetyokolicznosciowe.pl.

Właścicielem portalu jest wydawnictwo Bramasole, które ma duże doświadczenie w druku książek, gazet firmowych, folderów, a także pisaniu i przygotowywaniu tekstów. Osobą kontaktową, odpowiedzialną za wydawanie magazynów ślubnych dla par jest Agnieszka Żelazko, mail: agnieszka.zelazko@bramasole.com.pl, telefon: 695 431 706

Przykładowe strony gazety ślubnej