wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Wesele w plenerze
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Wesele w plenerze

Pary, które decydują się na zawarcie związku małżeńskiego późną wiosną lub latem i chcą, żeby zabawa była wyjątkowa i niezapomniana, mogą rozważyć zorganizowanie jej na świeżym powietrzu.

Wesela w plenerze zyskały dużą popularność w Stanach Zjednoczonych. To stamtąd przywędrowała do nas moda na organizację uroczystości na zewnątrz – na plaży, w ogrodzie czy na innych terenach zielonych. Podczas zabawy na świeżym powietrzu goście mają więcej miejsca, więc łatwiej zorganizować niektóre rozrywki, a „zielona” oprawa jest znacznie bardziej atrakcyjna niż ściany sali balowej. Ponieważ takie rozwiązanie dopiero niedawno zaczęło zdobywać w Polsce zwolenników, jest to też szansa na urządzenie wesela wyjątkowego, innego od tych, na których do tej pory byli obecni goście.

Profesjonalna organizacja

Jeżeli decydujemy się na wesele (a czasem również ślub) w plenerze, musimy liczyć się z tym, że jego organizacja będzie równie skomplikowana – a może nawet trudniejsza – od tradycyjnej zabawy. Nagłośnienie i catering mogą przysporzyć więcej problemów niż w lokalu. Konieczne jest też zadbanie o namioty i podłogi oraz przygotowanie odpowiednich dekoracji. Warto więc rozważyć skorzystanie z usług profesjonalistów. Obecnie istnieje wiele firm zajmujących się organizacją wesel, mających w swojej ofercie wesela plenerowe – można rozważyć powierzenie przygotowania uroczystości jednej z nich. 

wesele-w-plenerze.jpg

Namiot jest koniecznością

Plenerowe wesele można zorganizować w wielu miejscach – ogródku przy lokalu (niektóre lokale mają specjalne oferty pozwalające na przeniesienie części zabawy na zewnątrz), w wyjątkowym miejscu wybranym przez nowożeńców, w przydomowym ogrodzie. Jednak gdy planujemy tańce bądź weselny obiad na zewnątrz, zawsze należy zadbać o namiot – polska pogoda bywa bowiem kapryśna i trzeba uważać, by drobny deszczyk nie zrujnował całej imprezy. Niektóre lokale oraz firmy organizujące wesela posiadają własny sprzęt. Na rynku działają także podmioty zajmujące się wynajmem hal namiotowych. Jak mówi Rafał Fuhrmann z firmy TENT, chociaż ich klienci to przede wszystkim agencje eventowe, to także klienci indywidualni często wynajmują hale namiotowe na śluby. Szeroki wybór umożliwia znalezienie namiotów o odpowiednich kształtach i rozmiarach, właściwie dostosowanego oświetlenia i najlepiej dopasowanej wykładziny.

Ślub pod gołym niebem?

W plenerze można również zorganizować ślub cywilny. Takie wydarzenie zaistnieje po złożeniu podania w urzędzie stanu cywilnego i uiszczeniu koniecznych opłat. Bez kłopotu da się połączyć wesele z zawarciem samego związku małżeńskiego. Trudniej jest w przypadku zawarcia ślubu kościelnego poza kościołem – niektórzy księża są skłonni do pewnych ustępstw, mogą jednak odmówić udziału w takiej uroczystości.