PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Wesele międzynarodowe
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Wesele międzynarodowe

Wesele międzynarodowe – jak poprowadzić imprezę weselną dla wszystkich gości? Jak ich zintegrować? W jaki sposób załatwić formalności? Odpowiadają eksperci w tej dziedzinie - DJ Głośny i Wodzirej Jaro.

 

 

Witajcie. W waszej ofercie możemy znaleźć pozycję prowadzenia wesela międzynarodowego. Czym różni się prowadzenie tradycyjnego polskiego wesela od prowadzenia wesela międzynarodowego?

DJ Głośny: Każde wesele jest inne. Tradycyjne polskie wesele w coraz mniejszym stopniu przypomina te, które odbywały się jeszcze kilkanaście lat temu. Młode Pary unowocześniają przebieg przyjęcia poprzez różne dodatkowe atrakcje. A wesele międzynarodowe? To przede wszystkim połączenie dwóch kultur, obyczajów – dla nas wyzwaniem jest integracja wszystkich gości. To zadanie wymaga taktu, znajomości tradycji i zachowań innych narodowości, ale przede wszystkim umiejętności komunikacyjnych i znajomości języków obcych.

No tak. Coraz więcej zespołów czy dj’ów posługuje się językiem angielskim. Nie jesteście więc sami na tym rynku.

Wodzirej Jaro: Tak, zgadza się. Jednak, trzeba sobie zadać pytanie czy mówimy o znajomości języka na zasadzie „Ladies and Gentlemen – let’s getting started”, czy o posługiwaniu się językiem obcym niemal jak językiem ojczystym. Przedstawiciele innych narodowości na weselu są bardzo ciekawi naszej tradycji. Robimy wszystko, aby im to przybliżyć poprzez swobodną, niewymuszoną konferansjerkę w języku niemieckim lub angielskim. Jest nam o tyle łatwiej, że znamy również ich kulturę i obyczaje, które przyswajaliśmy sobie mieszkając przez wiele lat w Niemczech i Anglii. Goście z zagranicy bardzo często podchodzą do nas w trakcie wesela, jak i w przerwach, prowadzą z nami naturalną konwersację, opowiadają nam swoje historie, a my zdradzamy szczegóły z naszego życiorysu. W ten sposób tworzy się unikalna więź porozumienia, która procentuje, aż do momentu odłączenia ostatniego kabelka z głośnika.


DJ Głośny i Wodzirej Jaro – www.djglosny.pl

Jakie są więc różnice kulturowe, które „ukazują” się na weselu międzynarodowym?

DJ Głośny: Niemcy nie znają np. zwyczaju podziękowania dla rodziców. W Stanach Zjednoczonych – para młoda, druhny, drużbowie oraz rodzice wchodzą na salę jako ostatni, gdy goście już siedzą przy stołach, a dj przedstawia uroczyście wchodzące osoby. Bardzo popularny jest tam również Taniec Kupidyna, który nie wszedł jeszcze na nasze salony. Natomiast wesela w Anglii bywają bardzo krótkie, a część gości jest zapraszana tylko na zabawę taneczną, która odbywa się po zjedzeniu posiłków przez innych gości. Generalnie w innych krajach częściej niż w Polsce, „przemawia się do pary młodej” na forum, są to tak zwane „speeches”, które dotyczą podziękowań, anegdot, historii miłości itp.

Wodzirej Jaro: Różne są też konkursy i gry weselne, jednakże zabawa w „krzesełka” jest znana chyba wszystkim na świecie :-)

W jaki sposób przebiega załatwianie formalności na odległość z Wami?

DJ Głośny: Przy kontakcie z zagranicy, większość spraw załatwiamy drogą elektroniczną. Jednakże młode pary często angażują swoich rodziców, np. do podpisania umowy. Bywa więc tak, że najpierw poznajemy rodziców panny młodej lub pana młodego, zanim poznamy samych zainteresowanych osobiście. Dla nas to dodatkowa możliwość nawiązania pozytywnych relacji z pierwszymi co do ważności, gośćmi weselnymi.

Wodzirej Jaro: Rodzice wcale nie ingerują w wybór swoich dzieci. Nie zadają nam więc setek pytań, pozostawiając to w gestii Młodej Pary. Skupiają się po prostu na kwestiach formalnych.

 

W jaki sposób dobieracie repertuar na wesele międzynarodowe?

DJ Głośny: Jak mówi przysłowie: „co kraj, to obyczaj”. Każda nacja ma swoje ulubione piosenki, a szanując przyjezdnych gości należy zagrać im utwory, przy których najchętniej się bawią. Na przykład na polsko - niemieckim weselu nie zabraknie więc Roy Blacka z hitem „Ganz in Weiss”, Munchener Freiheit, czy Cher z Sonnym. Gramy utwory anglojęzyczne, polskie, a także standardy, jak walce angielskie czy tanga. Szczegóły zawsze ustalamy z parą młodą, jednakże w odwodzie zawsze posiadamy coś extra.

Jakie nacje skorzystały z Waszych usług?

Dj Głośny: Prowadziliśmy wesela polsko – angielskie, szkockie, irlandzkie, amerykańskie, niemieckie, szwajcarskie, austriackie, nigeryjskie, norweskie, francuskie oraz holenderskie.

Jesteście z Wrocławia. Czy swoją ofertę kierujecie tylko do dolnoślązaków?

Wodzirej Jaro: Oczywiście, że nie. Prowadzimy wesela i imprezy w całej Polsce. W 2012 graliśmy np. w Lublinie, Kołobrzegu czy Andrychowie, w 2013 roku odwiedziliśmy większość województw w naszym kraju.

Czy prowadzicie tradycyjne, polskie wesela?

Dj Głośny: Naturalnie, że tak. Do każdego wesela podchodzimy tak samo profesjonalnie i entuzjastycznie. Jeśli tylko mamy wolny termin, to jesteśmy do dyspozycji każdego, kto ceni sobie wysoką jakość naszych usług.

Co jest najważniejsze w waszej działalności?

Wodzirej Jaro: Przede wszystkim orientacja na potrzeby klienta, spełnianie jego życzeń i oczekiwań oraz umiejętność integracji ludzi niezależnie od wieku, narodowości czy charakteru prowadzonej imprezy.