wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Wesele dla małych gości…
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Wesele dla małych gości…

Impreza do białego rana, huczne zabawy, głośna muzyka i sporo alkoholu… To tylko część z wielu elementów każdego wesela – wydarzenia, które nastawione jest głównie na dorosłe grono gości. Co jednak z dziećmi? Jeśli już zdecydujemy się na ich goszczenia, o czym musimy pamiętać, aby również one spędziły ten czas na dobrej zabawie?

Czas dla dzieci

Aby odciążyć rodziców od ciągłego zajmowania się dzieciakami, można skorzystać z oferty animatora. Klaun, mim, wodzirej, a może aktor? Jest wielu specjalistów, którzy mają doświadczenie w tego typu usługach. Dzięki nim najmłodsi spędzą ten czas równie dobrze jak ich starsi opiekunowie. Animatorzy zachęcą dzieci do gier, zabaw i innych form rozrywki. W ten sposób rodzice będą mieli okazję do pełnego uczestnictwa w imprezie Państwa Młodych.

Wywiad z animatorem

Warto sprawdzić kilka kwestii, zanim podpiszemy umowę z animatorem. Jakie ma wykształcenie i doświadczenie?Czy posiada portfolio i jaki program chciałby zrealizować?Jaki rodzaj zabaw chce zaproponować? Jaki strój dla dziecka powinniśmy przygotować? Pytań jest wiele… Na każde z nich znajdziemy odpowiedź, gdy spotkamy się twarzą w twarz z dziecięcym wodzirejem. Tylko… gdzie go znaleźć? Możemy oczywiście skorzystać z internetu, ale możemy też odwiedzić Targi Ślubne, na których od razu będziemy mogli porozmawiać z wieloma profesjonalistami w ciągu jednego dnia!

dzieci-wesele.jpg

Kącik dla dzieci

Dzieci, tak jak dorośli, również powinny mieć swoje miejsce, w którym będą mogły spędzić czas na weselu. Warto więc wydzielić im na sali specjalny kącik do zabaw lub osobne miejsce, w którym animator zdoła odpowiednio przeprowadzić zajęcia. Odrębna salka będzie oczywiście idealnym rozwiązaniem. W takim pomieszczeniu można zorganizować pokazy multimedialne czy też ewentualną sypialnię. Ostatecznie istotny jest program dziecięcego wodzireja. W dużej mierze to właśnie od niego zależy, czy najmłodszym wystarczy jedynie kącik, czy też wydzielona sala.

Małe dzieci – mały problem. Małe dzieci na weselu – duży problem?

Tak, jeżeli odpowiednio nie zorganizujemy im czasu… Pamiętajmy, że dzieci inaczej postrzegają świat. Czują i chcą się czuć ważną częścią wydarzenia. Do tego wszystkiego dochodzą emocje i ekscytacja czymś zupełnie nowym. Przez to najmłodsi są wyjątkowo pobudzeni, nie chce im się spać i nie czują zmęczenia. Jeśli nie zapewnimy im właściwych atrakcji,będą biegać między stołami, na parkiecie i po korytarzach, a rodzice będą ich upominać i stale sprawdzać, czy wszystko jest w porządku. Państwo Młodzi, którzy zdecydują się na zaproszenie dzieciaków, powinni więc odciążyć ich opiekunów, organizując animatora, kącik i zabawy dla najmłodszych.

Dla dzieci i dorosłych…

W porozumieniu z animatorem warto zorganizować dla dzieci część taneczną, w której weźmie udział Para Młoda.Dla najmłodszych będzie to ważnym elementem programu. Podczas niego poczują się równie ważni, co dorośli.Można więc zadbać o to, aby na przykład prace plastyczne dzieci były przygotowane z myślą wręczenia ich jako prezent Nowożeńcom. Ucieszy to nie tylko same dzieciaki, ale i dorosłych, którzy zobaczą wzruszający moment podarowania pamiątki. Ten i wiele innych pomysłów jest do zrealizowania z animatorami, których można spotkać i poznać między innymi na krakowskich Targach Ślubnych!

Elżbieta Pruska

Targi Młodej Pary