PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Welon ślubny - idealne dopełnienie do kreacji Panny Młodej
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Welon ślubny - idealne dopełnienie do kreacji Panny Młodej

Nie raz już słyszałam: „ nie chcę welonu”. Zawsze jednak, dla „testu” zakładamy go Pannie Młodej i niejednokrotnie kończyło się to łzami w oczach. Coś w nich jest magicznego. Sprawiają, że ten dzień jest jeszcze bardziej wyjątkowy. Można go założyć tylko do ślubu, jest to jedyna taka okazja. Opcji do wyboru jest tyle, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

welon-slubny-art1.png

Jak się do tego zabrać?

Zasada jest jedna: najpierw suknia, potem welon!

 1. Kolor

Suknie mogą być w różnych kolorach: biel optyczna, kość słoniowa, krem, śmietanka itd. Nie wpadajmy w panikę. Jeśli suknia jest śnieżnobiała - zamawiamy welon w kolorze bieli optycznej. Jeśli jest lekko ecru – zamawiamy kolor kremowy. Jeżeli naprawdę nie pasuje ani do bieli ani do kremu, jest pomiędzy – można zamówić kolor „off white”.

2. Długość

Są Panny Młode, które marzą o bardzo długim welonie. Spotkałam się już z welonami, które miały 5, czy 6 m. Na własne życzenie można je na końcu obszyć koronką. Pamiętajmy jednak o tym, że taki welon będzie cięższy i nie każda fryzura będzie mogła go utrzymać.

Klasyczna długość welonu to ok. 70 cm. Nie zakrywa dołu sukni, ale delikatnie zakrywa plecy.
Dla tych Pań, które wystrzegają się welonów jak ognia, proponujemy zawsze, chociaż niewielki welonik na oczepiny. Cena takiego welonu zaczynają się już od 15 zł!

3. Wykończenie

Tu zaczynają się schody. Mamy welony cięte, – czyli bez wykończenia. Welony wykończone mereżką – jest to obszycie maszynowe pętelkami nitki, jedna przy drugiej. Wykończenie lamówką – przeważnie jest to atłas, który ma delikatny połysk. Koronka – a do wyboru jest ich bardzo dużo.
Trzeba spojrzeć obiektywnie na swoją suknie. Jeśli np. mamy elementy, gdzie znajduje się atłas/ satyna to polecam welony wykończone lamówką. Naprawdę ładnie się to uzupełnia. Jeśli mamy suknię tiulową, gdzie tiul jest cięty na dole – welon cięty. Jeśli suknia obszyta jest mocno zdobioną koronką – świetnie sprawdzają się welony wykończone kryształkami.
Welony koronkowe za to mają swój niesamowity urok. Same w sobie są piękne. Dodają kreacji czegoś tradycyjnego. Nie jest łatwo dobrać do sukni koronkowej welon z koronką. Jeśli mamy suknie z gipiurą, wybieramy welon z obszywką gipiurową. Jeśli suknia ma koronkę francuską to analogicznie wybieramy welon z obszywką z koronki francuskiej. 

welon-slubny-art2.png

4. Jak to zamocować?

Każdy welon ma przymocowany grzebień. Nie jest trudno go zamocować wsuwkami nawet do mniej spiętych włosów. Każdy salon fryzjerski na pewno sobie z tym poradzi

5. Krój

Welony mogą być w różny sposób wycinane i upinane. Mamy welony z koła, owalu, woal, „koguciki”, „maryjki” itp. Nie zawracajmy sobie tym głowy. Na zdjęciach, czy filmikach doskonale widać, jak każdy z nich się układa.

Lepiej zastanowić się, czy chcemy welon jedno, czy dwuwarstwowy.

Jedna warstwa jest bardzo delikatna i widać przez nią tył sukni. Plusem dwóch warstw jest to, że jedną z nich można zarzucić do przodu na twarz.
Na specjalne życzenie możemy zawsze stworzyć welon z jedną warstwą odczepianą.
Sprawdza się to w przypadku, gdy Panna Młoda do ołtarza chce mieć długi welon a później bawić się w krótszym.

welon-slubny-art3.png

Wszystkie marzenia i życzenia jesteśmy w stanie spełnić!

Dla wygody wszystkich wymagających Pań stworzyliśmy panel do tworzenia swojego nietypowego welonu: http://www.lillien.pl/Stworz-Welon/4/38/

Jako jedni z nielicznych sami szyjemy swoje produkty, dzięki czemu możemy zrealizować najbardziej nietypowe zamówienia.

Napisz do nas, jeśli masz jakieś pytania: dodatkislubne1@gmail.com

Życzę spełnienia marzeń w tworzeniu swojej kreacji!

Kinga Szarłowska
sklep internetowy www.lillien.pl

welon-slubny-art4.png

welon-slubny-art5.png