PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Wczasy nad Morzem Karaibskim: Kuba czy Dominikana?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Wczasy nad Morzem Karaibskim: Kuba czy Dominikana?

Analizując preferencje i zwyczaje wakacyjne Polaków, możemy śmiało stwierdzić, że nasi rodacy pokochali egzotyczne wycieczki. Przyczyn tego stanu rzeczy jest kilka: lepsza sytuacja materialna, pozwalająca przeznaczyć większą kwotę na wczasy, chęć poznawania nowych miejsc i kultur, czy porównanie warunków panujących w egzotycznych krajach z tymi znanymi z greckiego, czy hiszpańskiego wybrzeża. Szczególną popularnością cieszy się Morze Karaibskie, a zwłaszcza Dominikana oraz Kuba – dowiedz się, co warto zobaczyć w tych krajach.

Morze Karaibskie: Dominikana

Dominikana, nazywana Perłą Karaibów, zapewnia na wszystko, czego oczekujemy od wczasów w egzotycznym kraju: piękna pogoda i mnóstwo słońca są tu niemal gwarantowane. Podobnie jak dostęp do piaszczystych plaż i bogato wyposażonej bazy hotelowej. Dominikana przyciąga również ilością pól golfowych, możliwością nurkowania, ale także mnóstwem atrakcji turystycznych dla wszystkich miłośników tradycyjnego zwiedzania. Ekskluzywną turystykę uprawia się w regionie Puta Cana – we wschodniej części kraju, gdzie znajdziemy najbardziej luksusowe kurorty, pełne hoteli, modnych klubów i restauracji. Jeśli zaś kochamy piękno naturalnej przyrody, koniecznie powinniśmy odwiedzić zachodnią część kraju, gdzie rozpościerają się tysiące hektarów parków narodowych, lasów oraz kilometry szlaków wycieczkowych. Najlepsze oferty wakacji na Dominikanie – zajrzyj na http://dreamtours.pl/wakacje/dominikana.

wakacje-po-slubie.jpg

Morze Karaibskie: Kuba

Kolejną z popularnych destynacji na Morzu Karaibskim jest Kuba. Wyspa „jak wulkan gorąca” nam, Polakom kojarzy się głównie z cygarami i rajskimi plażami. Oczywiście, to tylko jedne z wielu atrakcji, których możemy posmakować podczas wakacji na Kubie. Godne polecenia są również miejscowe pasma górskie, nad którymi góruje najwyższy szczyt kraju – mierzący 1994 m Pico Turquino. Kuba to także zabytkowe miasta pełne unikatowych zabudowań oraz liczne rezerwaty i parki narodowe, z których dwa znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jednak mimo tak różnorodnej oferty turystycznej, większość turystów przyjeżdża na Kubę, by odpocząć na rajskich plażach, których tu nie brakuje skosztować specjałów tutejszej kuchni i drinków (Kuba to ojczyzna mojito), a także wypalić kubańskie cygaro. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą z kolei oddawać się nurkowaniu w krystalicznie czystej wodzie. Kuba – oferty bur podróży – sprawdź http://dreamtours.pl/wakacje/kuba.

Bogata oferta biur podróży, dostępna na http://dreamtours.pl, stanowi najlepszy dowód na to, że Polacy kochają egzotyczne wakacje w ciepłych krajach. Analitycy i fachowcy z branży turystycznej szacują, że w przyszłości kierunki te cieszyć się będą jeszcze większym zainteresowaniem.