PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » W rozliczeniu pit 2016 program pit online jest najlepszym pomocnikiem
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

W rozliczeniu pit 2016 program pit online jest najlepszym pomocnikiem

Pierwsze cztery miesiące 2017 roku to okres , kiedy trzeba rozliczyc podatki za miniony rok. W rozliczeniu pit 2016 program pit online może się okazać bardzo pożądany.

Rozliczanie pitów przez internet

Wypełnianie papierowych formularzy podatkowych jest nadal możliwe, ale z każdym rokiem liczba podatników zamieniających tę formę na rozliczenie pit online wzrasta. Do rozliczenia pit 2016 program internetowy wykorzysta prawdopodobnie większość podatników.

Forma rozliczenia pit przez internet zyskuje na popularności, gdyż ma wiele zalet. Przede wszystkim zajmuje bardzo mało czasu i czas ten można dowolnie wybrać. Nie muszą to być godziny pracy urzędu skarbowego, gdyż system e-deklaracje dostępny jest przez całą dobę.

Wybierając dobry program internetowy możemy liczyć na to, że będzie łatwy w obsłudze i nie będzie wymagał od nas znajomości przepisów podatkowych, gdyż sam  będzie dokonywał rozstrzygnięć najbardziej dla nas korzystnych po otrzymaniu od nas niezbędnych informacji.

Rekomendujemy program PITax.pl łatwe podatki, który zadaje pytania sformułowane w sposob zrozumiały dla kazdego, prosi o podanie niezbędnych danych, a następnie sam wybiera dla nas odpowiednie formularze w zależnościod rodzaju przychodow i sposobu opodatkowania. Pytaniami naprowadza na możliwości skorzystania z preferencyjnych sposobów wspólnego rozliczenia podatku czy skorzystania z ulg i innych przywilejów podatkowych. Podane przez nas informacje umieszcza w odpowiednich rubrykach formularza, a następnie wykonuje wszystkie obliczenia.

dokumenty.jpg

Dodawanie, odejmowanie, dzielenie, mnożenie i obliczanie procentów to zawsze możliwość popełnienia błędu.

W rozliczeniu pit 2016 program komputerowy, który znajduje się pod tym linkiem https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit/, nie dopuści żadnej pomyłki rachunkowej, a nawet dokona zaokrągleń liczb zgodnie z wymogami. Kalkulator uwględniający wszystkie zasady obliczania podatku wbudowany jest w program i  my nie musimy już sprawdzać, czy wszystkie wyliczenia są poprawne. Otrzymamy gotową kwotę podatku należnego do zapłacenia lub, co bardzo prawdopodobne przy korzystaniu z ulg, nadpłaty podatku do zwrotu.

Wysyłka dokumentów przez internet

Samo wysłanie wypełnionych formularzy do urzędu skarbowego online odbywa się przez jedno kliknięcie. Po poprawnym przetworzeniu dokumentów przez system e-deklaracje i dostarczeniu do urzędu skarbowego online, możemy pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru UPO, które zaleca się przechowywać przez pięć lat. UPO może być też przechowywane w repozytorium  programu pit wraz ze wszystkimi innymi dokumentami. Dostęp do dokumentów zabezpieczony jest kodem, aby nie miały do niego wglądu osoby nieupoważnione.

Korzystając z programu nie musimy więc przechowywać papierowych kopii deklaracji podatkowych. W repozytorium można też przechowywać zeskanowane dokumenty dotyczące ulg podatkowych, których nie dołączamy do zeznań podatkowych, ale musimy mieć do przedłożenia na żądanie organów skarbowych w okresie pięciu lat licząc od końca roku, w którym składamy zeznanie.

Warunkiem odebrania dokumentów przez system e-deklaracje jest poprawne wypełnienie wszystkich danych, które stanowią podpis elektroniczny podatnika. Są to: identyfikator podatkowy PESEL albo NIP, pierwsze imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania, kwota przychodu podana na formularzu podatkowym złożonym rok wcześniej. Nieistotne, czy zeznanie było składane w formie papierowej, cze przez internet. Jeśli rozliczaliśmy pit online, program powinien zapamiętać kwotę przychodu. Jeśli nie, spisujemy kwotę przychodu z druku papierowego.

Gdy nie jestesmy w stanie podac prawidłowej kwoty, nie będzie możliwe wysłanie zeznania elektronicznie. Wtedy musimy wydrukować wypełnione już formularze i dostarczyć bezpośrednio lub wysłać do urzędu skarbowego.