wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Ubezpieczenie smartfona – dlaczego się opłaca?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Ubezpieczenie smartfona – dlaczego się opłaca?

Ubezpieczenia typu Mobile Phone Insurance to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród osób posiadających smartfony. Co przyciąga wielbicieli tych mobilnych gadżetów do firm oferujących ubezpieczenia na urządzenia mobilne?

Jeden smartfon co 2,5 sekundy

Gromadzone na całym świecie statystyki dotyczące nowoczesnych telefonów są nieubłagane: co roku traconych jest aż 80 milionów smartfonów (źródło: https://www.asurion.com/connect/tech-tips/5-reasons-smartphone-insurance-important/). Przyczyny tego są rozmaite: kradzieże, zniszczenia czy zalania przez płyny, niemniej jednak w skali światowej oznacza to jeden utracony smartfon na 2,5 sekundy. W obliczu takiej ilości zniszczonych czy ukradzionych gadżetów warto zdać sobie sprawę, że może to w każdej chwili dotknąć również nas. Ubezpieczenia typu Mobile Phone Insurance częściowo są w stanie zaradzić nie tylko wynikającym z takiego zdarzenia stratom finansowym, ale zapewnić – nie mniej ważny – spokój ducha i świadomość, że nasze dane są bezpieczne.

Korzyści z ubezpieczenia

Skorzystanie z usług firmy oferującej ubezpieczenia dla smartfonów jest opłacalne z kilku względów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że wysokość składek jest zdecydowanie niższa niż suma, jaką musielibyśmy wydać w przypadku utraty nowego telefonu. Ubezpieczenie zwraca się również w razie uszkodzenia, które teoretycznie można naprawić – naprawy cięższych awarii bowiem często obarczone są wysokim poziomem ryzyka. Nie mniej istotny jest fakt, że wykupienie ubezpieczenia, choć może budzić nieprzyjemne skojarzenie z dużymi ilościami tzw. papierkowej roboty, wcale nie jest sprawą zawiłą. Nowoczesne firmy, takie jak Gadget Cover, starają się jak najbardziej ułatwić życie klientom, przenosząc część procedur do internetu. Więcej na temat usługi tej firmy pod adresem https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance.

Ubezpieczenie smartfona zazwyczaj opłaca się znacznie bardziej niż kupno nowego modelu czy oddanie starego, uszkodzonego urządzenia do – nie zawsze skutecznej – naprawy. Warto zainteresować się tego rodzaju usługami, zwłaszcza że firmy ubezpieczeniowe starają się przyciągać klientów prostymi procedurami oraz efektywną obsługą ubezpieczonych.