PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Ubezpieczenie mieszkania - ciekawy prezent dla młodych
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Ubezpieczenie mieszkania - ciekawy prezent dla młodych

Ubezpieczenie mieszkania to bardzo korzystne wsparcie finansowe, gdy dojdzie do zdarzenia wymagającego remontu lub odnowienia domu lub mieszkania. Taka polisa może też być świetnym prezentem dla młodych, którzy dopiero rozpoczynają wspólne życie.

Polisa mieszkaniowa jest ubezpieczeniem, które składa się z dwóch głównych części. Pierwsza z nich to umowa główna, którą trzeba zawrzeć, chcąc chronić swoje mieszkanie. Druga część to zestaw umów dodatkowych. Nie trzeba wszystkich wykupować. Można zdecydować się wyłącznie na część z nich. Tę część, która jest rzeczywiście potrzebna i spełni wymagania i oczekiwania ubezpieczonego.

Ubezpieczenie mieszkania – jak wygląda z bliska

Umowa główna to ochrona murów i stałych elementów. Dzięki niej, w razie szkody całkowitej (całkowitego zniszczenia mieszkania, tak że nie da się go już wyremontować lub remont przekroczyłby jego wartość) można otrzymać równowartość mieszkania (jeżeli na tyle było ono ubezpieczone) i kupić nowe lokum dla siebie i swojej rodziny.

Umowy dodatkowe natomiast pozwalają zabezpieczyć między innymi wyposażenie, które się znajduje w domu. To również istotna kwestia. Jeżeli bowiem dojdzie do zniszczenia mieszkania to zniszczone zostanie również wyposażenie. Można więc kupić nowe lokum, ale na czym spać i przy czym jeść? Zakup nowych mebli też kosztuje.

Ponadto, czasami dochodzi do tego rodzaju nieszczęśliwych zdarzeń, w których mieszkanie da się wyremontować i nie kosztuje to dużo, ale za to zniszczone jest niemalże całe wyposażenie. Pieniądze z umowy głównej nie wystarczą na odkupienie tych sprzętów. Jeżeli mury i stałe elementy zostaną zniszczone tylko w jakiejś części (wyrażonej procentowo), to taka część sumy ubezpieczenia zostanie wypłacona. To pewnie zostanie przeznaczone na przeprowadzenie niezbędnego remontu. Odkupienie wszystkich sprzętów, mebli i pozostałego wyposażenie będzie możliwe, jeżeli zostanie wykupiona umowa dodatkowa zabezpieczająca ruchomości domowe.

Bardzo ważne jest również odpowiednie dopasowanie ryzyk ubezpieczeniowych. W wersji podstawowej firma bierze na siebie odpowiedzialność za pożar i zalanie. Jeżeli jednak w danym miejscu występują również inne ryzyka, to warto wziąć je pod uwagę i zabezpieczyć się również na ich okoliczność. Więcej można sprawdzić przeglądając dowolne ubezpieczenie nieruchomości w sieci.

Ubezpieczenie mieszkania jako prezent dla dzieci

Wybierając prezent dla dzieci np. po ślubie warto rozważyć wykupienie dla nich ubezpieczenia mieszkania. Z pewnością będzie to podarunek wyrażający troskę, poczucie odpowiedzialności i same najlepsze życzenia. Oczywiście lepiej by taka polisa się młodym nie przydała, ale w razie zdarzenia ubezpieczeniowego, osoba która podarowała właśnie taki upominek będzie najmilej wspominanym gościem weselnym.

glowne_6._ubezpieczenie_mieszkania_-_ciekawy_prezent_dla_mlodych.png

Młodzi bardzo szybko docenią wartość tego prezentu. Wykorzystując ubezpieczenie i pieniądze, które z niego otrzymają, będą z pewnością bardzo wdzięczni osobie, która wymyśliła dla nich takie rozwiązanie.

Co ciekawe, niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują polisę na dwa lata. Chcąc więc by podarunek był tym bardziej przydatny można poszukać takiego dłuższego ubezpieczenia.

Warto jednak by polisa została wybrana wraz z młodymi. Może nie będzie to wówczas prezent niespodzianka, ale na pewno prezent praktyczny. Żeby dokonać najlepszego wyboru przydatna będzie porównywarka ubezpieczeń. To tam znaleźć można najkorzystniejsze oferty, które przy atrakcyjnej wartości składki oferują w miarę szeroki zakres ochrony. Wystarczy przejrzeć dostępne oferty, porównać je i przeanalizować, by zyskać ogólny obraz i na jego podstawie oraz na bazie własnych oczekiwań wybrać najlepsze ubezpieczenie.

Podsumowując, ubezpieczenie mieszkania, jako prezent dla młodych będzie zdecydowanie wyborem oryginalnym, nieszablonowym i zaskakującym. To wyraz troski i dbania o młodych. To wyraz tego, że chce się im dać wsparcie, ale również, że chce się dla nich tym wsparciem być.