wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Ubezpieczenie jako prezent ślubny
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Ubezpieczenie jako prezent ślubny

Zdecydowanie najchętniej wybieranym przez gości prezentem dla Młodej Pary są po prostu pieniądze. Coraz częściej jednak decydujemy się na prezenty oryginalne. Tylko czy tego typu prezent będzie dobrym pomysłem?

Oryginalne prezenty

Zafundowanie podróży poślubnej, skoku spadochronowego w tandemie czy bonu do SPA to prezenty, które powinny być teoretycznie przez parę młodą odebrane pozytywnie. Kolejne żelazko, czajnik lub mikrofalówka będą przeznaczone raczej na sprzedaż i młodzi będą mieli jedynie problem z ich spieniężeniem. Nie mając dobrego pomysłu na prezent, lepiej po prostu pieniądze przeznaczone na jego zakup włożyć do koperty i wręczyć młodym. Środki zgromadzone w ten sposób będą mogły być wykorzystane np. na zakup pierwszego samochodu czy mieszkania. Młodzi będą wiedzieli najlepiej, jak je wykorzystać.

wedd-ins.jpg

Oryginalne prezenty zawsze pozostaną ryzykowne, ponieważ młodzi mogą np. nie dostać urlopu z pracy na wymarzoną, zafundowaną im wycieczkę zagraniczną. O ile można dowolnie wybrać jej termin, to nie będzie większego problemu, ale w przeciwnym wypadku niewykluczone, że prezent po prostu przepadnie. Skok spadochronowy może być wspaniałym prezentem, ale co, jeśli dopiero po zakupie dowiemy się, że młodzi mają lęk wysokości? Kupno oryginalnego prezentu musi być dokładnie przemyślane.

Prezent pożyteczny i niecodzienny

Tradycyjnie młodej parze kupuje się prezenty użyteczne – ręczniki, pościel, obrusy, sztućce, zestawy obiadowe i kawowe albo sprzęt RTV i AGD, czyli wszystko to, co może się przydać na nowej drodze życia. Pożytecznym prezentem, który może okazać się dobrym pomysłem, może być ubezpieczenie na życie. Gość weselny ma możliwość zabezpieczenia przyszłości innych osób w ramach polisy na życie. Zawierając ubezpieczenie na życie, np. w firmie Signal Iduna, taka osoba występuje w roli ubezpieczającego. Kupujący polisę ubezpieczeniową tym samym zobowiązuje się do opłacania przez określony okres składek. Z czasem obowiązek ten mogą przejąć sami zainteresowani. Przed decyzją o zakupie takiego prezentu warto wcześniej zorientować się, czy aby na pewno młodzi samodzielnie nie skorzystali już z takiej usługi. Takie informacje możemy zdobyć od rodziców czy rodzeństwa młodych, a dzięki temu wybrany przez nas prezent nie okaże się zbędny.