wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Trend 2018 - sesja ślubna w stylu hygge
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Trend 2018 - sesja ślubna w stylu hygge

Hygge, czyli duńska filozofia szczęścia, w ostatnich latach cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Jej założenie naturalności, komfortu i czułości przekłada się na rozmaite trendy, w tym projektowanie uroczystości ślubnej. Bardzo modna w ostatnim czasie stała się również sesja ślubna w stylu hygge. Jak prezentują się fotografie wykonane w myśl tej filozofii? I dlaczego warto podążyć w tej kwestii właśnie tym kierunkiem? 

hygge1.jpg

Definicja hygge na zdjęciach

Pod względem etymologicznym słowo “hygge” oznacza tyle co “dobre samopoczucie”, które obecnie kojarzy się ze szczególnym rodzajem komfortu psychofizycznego i głęboko pojętej przyjemności. Zdaniem Duńczyków jest to jednak pojęcie nieprzetłumaczalne, bowiem jednocześnie może ono oddawać uczucia i emocje, ale również wiązać się z atmosferą ciepła i intymności. Hygge to nauka bycia i przeżywania “tu i teraz” oraz docenienia obecnego stanu rzeczy.

Pojęcie “hygge” wiąże się więc z naturalnością, która stanowi nadrzędną zasadę sesji ślubnych w tym stylu. Oznacza to luźną i przyjemną atmosferę w trakcie robienia fotografii. Sesja ślubna w stylu hygge musi odznaczać się naturalnymi, niczym nie wymuszonymi ujęciami państwa młodych. Tym samym oznacza to również znaczną redukcję elementów dekoracyjnych, które dotąd wyznaczały koncept fotografii ślubnych - w myśl koncepcji hygge najważniejszym ich celem będzie “uchwycenie” wzajemnego uczucia pary zakochanych osób.

hygge2.jpg

Jeśli chodzi o idealne miejsce do wykonania zdjęć w stylu hygge, to są to oczywiście otwarte przestrzenie, zachwycające naturalnym pięknem przyrody np. lasy, łąki, góry, plaże czy ogrody. Zdjęcia w stylu hygge to również stonowane kolory, oddające urok rzeczywistości. Jeśli to właśnie naturalność rządzi przebiegiem całej sesji ślubnej, państwo młodzi wraz z fotografem powinni zrezygnować z użycia photoshopa, gdyż koncepcja ta kłóci się z koniecznością tuszowania niedoskonałości.

hygge3.jpg

Sesja hygge również dla narzeczonych

Sesja w stylu hygge to także doskonała propozycja dla pary narzeczonych, która dopiero jest w trakcie przygotowań do tej wyjątkowej chwili, jaką jest ślub. Fotografie zakochanych, zachwycające naturalnym stylem, a tym samym oddające intymność i czułość między dwojgiem osób, będą stanowić niepowtarzalną pamiątkę na długie lata. Sesja narzeczeńska w stylu hygge może okazać się przy tym bardzo praktycznym rozwiązaniem, bowiem będące jej efektem fotografie mogą stać się również jedną z dekoracji sali na przyjęciu weselnym.

Innym sposobem wykorzystania tych wyjątkowych zdjęć jest ich włączenie do projektu zaproszeń. Zaproszenia ślubne ze zdjęciem stanowią wyjątkową formę, która łączy wysoki poziom estetyczny z pierwiastkiem indywidualności. Fotografie hygge, ze względu na swoje naturalne piękno i niepowtarzalną aurę, nadają się idealnie jako główna ich ozdoba.

hygge4.png

 

Sesja ślubna lub narzeczeńska w stylu hygge to wyraz tego, co najpiękniejsze w miłości dwojga ludzi. Niepozowane ujęcia, stonowane kolory i naturalne otoczenia stanowią obecnie lepszą alternatywę do tradycyjnych fotografii ślubnych. Z kolei zdjęcia w stylu hygge mogą stanowić nie tylko wyjątkową pamiątkę z tego wyjątkowego dnia, ale również niepowtarzalny element dekoracyjny zaproszenia.

Powyższe porady zostały przygotowane przez stylistów z Glamify.pl