Deco Mariage

Tradycyjne albumy fotograficzne

Strona główna » Artykuły eksperckie » Tradycyjne albumy fotograficzne

W ciągu ostatnich lat, w dobie coraz większej komputeryzacji otaczającego nas świata, tradycyjne albumy fotograficzne zdecydowanie popadły w niełaskę, ustępując miejsca ramkom cyfrowym, drukowanym fotoksiążkom, smartfonom czy różnym nośnikom pamięci zewnętrznej, na które szybko możemy nagrać zdjęcia i później oglądać je gdziekolwiek chcemy. Jest to niewątpliwie dużo łatwiejszy i bardziej wygodny sposób przeglądania fotografii, jednak z pewnością nie zastąpi tradycyjnych albumów w roli wyjątkowej okazjonalnej pamiątki, do której możemy wrócić nawet po wielu latach. Warto więc zwrócić uwagę na kilka podstawowych zalet takich albumów, by przekonać się, że wciąż są one świetną formą uwieczniania zdjęć.

Po pierwsze, tradycyjne albumy charakteryzują się dużą trwałością - zachowują swój pierwotny, ładny wygląd nawet przez kilkanaście lat. Zwykle zawierają kartonowe stronice, znacznie bardziej wytrzymałe niż zwykły papier, dzięki czemu niełatwo ulegają zniszczeniu. Stronice przedzielone są pergaminowymi przekładkami, co chroni zdjęcia przez działaniem światła i sklejaniem. Sprawia to, że fotografie nie blakną i na długo pozostają estetyczne. Zdjęcia wklejane są za pomocą specjalnych przylepców lub kleju, dlatego są trwale przymocowane i ciężko je oderwać. Do tego wszystkiego dochodzi solidna, najczęściej kartonowa lub skórzana okładka stanowiąca świetną ochronę dla zawartości albumu.

Kolejną zaletą jest bardzo duża dowolność w projektowaniu albumu. Można wybierać spośród niezliczonych ilości okładek, materiałów, kolorów, rodzajów papieru czy szablonów. Oczywiście można też wybrać format i liczbę stronic, w zależności od indywidualnych potrzeb. Inną możliwością jest wyróżnianie zdjęć, które są dla nas szczególnie ważne- wystarczy umieścić je na karcie jako jedyne. Ciekawym atutem jest też możliwość zamieszczenia tekstu obok poszczególnych zdjęć czy na okładce. Pamiątkowa sentencja czy życzenia okolicznościowe z pewnością będą stanowić świetne dopełnienie całego albumu.

tradycyjne_albumy_fotograficzne.jpg

Zaletą tradycyjnych albumów jest na pewno ich niska cena. Oczywiście jest ona uzależniona od tego, jaki wariant wybierzemy- droższe będą na przykład te ze skórzaną okładką czy z kartami z grubszego kartonu. Koszty wahają się od kilkunastu do nawet powyżej tysiąca złotych (to są jednak te najdroższe wersje, na przykład z okładką ze skóry krokodyla i pozłacanymi napisami). Ale końcowa cena porządnego, dobrej jakości albumu na pewno będzie niższa, niż cena ramki cyfrowej. 

Z kolei wyższość nad fotoksiążką przejawia się w tym, że tradycyjne albumy są o wiele trwalsze, niż drukowane w książkach obrazki. Są też dużo bardziej eleganckie i estetyczne.

Reasumując, tradycyjny album fotograficzny, mimo że ostatnio mało popularny, wciąż pozostaje świetnym pomysłem na pamiątkowy prezent z okazji ślubu, chrzcin czy jakiegoś innego wyjątkowego wydarzenia, które na długie lata chcielibyśmy zapamiętać. Owszem, pendrivy, dyski przenośne czy wszelkie inne urządzenia do przechowywania zdjęć dobrze się sprawdzają, gdy chcemy szybko zapisać nasze zdjęcia, przeglądnąć je a potem zgubić w tysiącach innych plików. Ale wtedy, gdy po latach pragniemy na spokojnie powspominać ważne dla nas wydarzenia, tradycyjny album będzie o wiele lepszym pomysłem.

Źródło
Artykuł powstał przy współpracy z www.DigitalAlbum.pl - serwisie specjalizującym się w opracowaniu fotoalbumów, fotoksiążek, fotoobrazów i fotoupominków.


Polecamy
Ostatnio dodane
2018-10-20 Sala Orchis klimatyzowana sala, możliwość wyboru kolorystyki dekoracji Sale weselne
Warszawa
2018-10-18 Flora & art Pracownia Florystyczna Dekoracje weselne
Kraków
2018-10-16 FAKT STUDIO.PL Spełniamy wasze oczekiwania- w 100%. Oferujemy Państwu filmowanie oraz fotografię ślubną uroczystości ślubnych,komunii, studniówek oraz uroczystości rodzinnych. Clip Narzeczeński i sesja zdjęciowa w najpiękniejszych miejscach plenerowych oraz interaktywną czołówkę oraz fajne pomysły ciekawego filmu. Wideofilmowanie
Giżycko

Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Archiwum sond

Najbliższe śluby: