Przewodnik Weselny

Tajemnicze miejsca, czyli podróże dla ciekawych świata

Strona główna » Artykuły eksperckie » Tajemnicze miejsca, czyli podróże dla ciekawych świata

Podróżowanie daje wiele przyjemności bez względu na to, jakie miejsca się odwiedza. Jeśli jest się miłośnikiem odkrywania mało znanych miejsc, warto dowiedzieć się, gdzie można znaleźć zakątki, z którymi wiążą się tajemnicze historie.

Polska - Wilczy Szaniec

Polska nie rozpieszcza pogodą, jednak warto zdecydować się na jej zwiedzanie. W ramach oferty https://dreamtours.pl/wakacje/polska można wykupić nocleg na Mazurach, skąd niedaleko jest do Wilczego Szańca. W czasie II wojny światowej była to główna kwatera Adolfa Hitlera, w której w 1944 roku mieszkało ponad 2 tysiące osób. To właśnie tu zapadały decyzje mające wpływ na przebieg całej wojny, a Claus Schenk von Stauffenberg dokonał w Wilczym Szańcu nieudanego zamachu na fuhrera.

Portugalia - Patio Kata w Lizbonie

Portugalia z oferty https://dreamtours.pl/wakacje/portugalia jest kojarzona głównie z wypoczynkiem na pięknych plażach, lecz nieduży kraj na Półwyspie Iberyjskim również ma swoje tajemnice. Jedną z nich jest Patio Kata w Lizbonie, z którym wiąże się mroczna historia. Według lokalnych opowiadań tuż obok Katedry Se mieszkał ostatni portugalski kat, Luis Alves. Obecnie pobliże patio zamieszkuje wiele osób i licznie odwiedzają je turyści, lecz wielu z nich donosi o tajemniczych krzykach i jękach, jakie można tam usłyszeć. Ponoć to ofiary kata wciąż dają znać o swoim nieszczęściu.

Słowenia - Zamek Bledzki

Zamek Bledzki jest jedną z najbardziej znanych atrakcji Słowenii. Podczas wakacji z oferty https://dreamtours.pl/wakacje/slowenia można zwiedzić go i poznać wiążące się z nim tajemnice. Z zamkiem łączy się smutna legenda. Zamek niegdyś należał do Hartmana Kreigh’a, który był złym gospodarzem. Pewnego dnia Kreigh zniknął bez śladu, prawdopodobnie zamordowany przez poddanych, którzy dokonali samosądu. Na zamku została tylko jego żona Poliksena. Ona również była wymagająca wobec służby, lecz zniknięcie męża ją załamało. Poliksena kazała odlać dzwon z całego złota i srebra, jakie miała, lecz dzwon został zatopiony w czasie burzy wraz z łodzią, na której był przewożony. Do dziś, gdy nad Słowenią szaleją pioruny, z dna jeziora tuż obok zamku słychać bicie zatopionego dzwonu.

Seszele - archipelag skazańców

Choć na https://dreamtours.pl/ można znaleźć wiele luksusowych hoteli na Seszelach, archipelag ma swoją mroczną stronę. Niewiele osób wie, że to właśnie tam liczba skazańców przypadających na każde 100 tys. mieszkańców jest najwyższa na świecie. Aż 10 procent osadzonych w więzieniach na Seszelach stanowią piraci z Somalii. Pobyt w ramach oferty https://dreamtours.pl/wakacje/seszele jest jednak w pełni bezpieczny dla turystów.

beach-3369899140.jpg


Polecamy
Ostatnio dodane
2018-08-08 Szkoła tańca La Cultura Zapraszam na lekcje indywidualne , gwarantujemy naukę : tańca towarzyskiego , tańca użytkowego , podstawy bachaty oraz salsy . Czas trwania lekcji : 60 minut , profesjonalna pomoc w doborze muzyki , choreografii , która zostanie dopasowana do kwalifikacji , predyspozycji i umiejętności pary. Nauka tańca weselnego
Sosnowiec
2018-07-26 Czekoladowa Fontanna, Fotobudka !!! Wypożyczalnia czekoladowych fontann. Zaskocz swoich gości niecodzienną atrakcją. Obsługujemy wesela, bankiety, komunie, studniówki i przyjęcia z każdej innej okazji. Do dyspozycji różnego rodzaju czekoladowe oraz alkoholowe fontanny w różnych pakietach obsługi. Nowość w naszej ofercie - FOTOBUDKI! Atrakcje weselne
Kraków

Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Archiwum sond

Najbliższe śluby:

Złoty Krążek
Polecamy