PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Szałowy „panieński” bez obciachu?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Szałowy „panieński” bez obciachu? To możliwe!

Szałowy „panieński” bez obciachu? To możliwe!

Niejedna z nas, zastanawiając się nad organizacją wieczoru panieńskiego, przeżywa nie lada dylemat. Z jednej strony – chcemy wpisać się w tradycję, uhonorować przyjaciółkę (lub grono przyjaciółek) w tym niezwykłym czasie, czujemy, że to okazja do wspaniałej zabawy i szczególnego zaakcentowania „babskich” więzi, okazja jedyna w swoim rodzaju… Z drugiej strony jednak – wieczory panieńskie często uchodzą za imprezy tandetne, w złym guście, niebezpiecznie balansujące na granicy dobrego smaku i niestety – często ją przekraczające. Nie każda przyszła panna młoda czuje potrzebę poklepania po pupie wynajętego pana „mięśniaka”, który nierzadko w żenujący sposób pręży się przed piszczącymi z zachwytu (?) uczestniczkami zabawy. Nie dla każdej przyszłej panny młodej taka forma imprezowania, będąca tak naprawdę bezrefleksyjną kalką wieczorów kawalerskich najniższych lotów, jest do przyjęcia, nie dla każdej jest równoznaczna z ekscytacją i szampańską zabawą.

 

www.wieczorpanienski.krakow.pl kom. 509 241 459 lub 693 025 046

Czy jest zatem jakakolwiek alternatywa dla „boskiego Zdzisia” w stringach i pomagających to wszystko wybaczyć rzek alkoholu? Czy kobieta o nieco innym poziomie wrażliwości i wyższych wymaganiach zmuszona jest po prostu zrezygnować z „panieńskiego” i grzecznie siedzieć w domu??
Na szczęście niekoniecznie. Firmy organizujące imprezy dla przyszłych panien młodych coraz bardziej poszerzają swoją ofertę: najczęściej możemy w niej spotkać wieczory w SPA, okraszone nastrojowymi aromatami, orientalną muzyką oraz degustacją smakołyków. Jednak tego typu sympatycznym spotkaniom często brakuje waloru przygody, jaki powinna zawierać prawdziwie szampańska zabawa tak, by rzeczywiście zapadła w pamięć na całe życie.

Niedawno na rynku pojawiła się nowa propozycja dla kobiet, do których nie przemawia tradycyjnie rozumiana idea wieczoru panieńskiego, które jednak chcą ten szczególny wieczór spędzić w sposób nietuzinkowy i pełen emocji, bawiąc się w gronie koleżanek. Jest nią wieczór panieński w formie przygodowej gry scenariuszowej.

www.wieczorpanienski.krakow.pl

Ale co to takiego gra scenariuszowa? Najkrócej rzecz ujmując, to zabawa rozgrywająca się w przestrzeni miejskiej lub terenowej (lub kombinacje jednego z drugim) inspirowana grami typu RPG – ang. – role playing game, w której uczestnicy stają się jednocześnie aktorami, odgrywają rolę, stają się częścią scenariusza i fikcyjnej rzeczywistości, w której wszystko jest możliwe. Ograniczeniem takiego wieczoru panieńskiego są tak naprawdę tylko granice wyobraźni! A jak to wygląda w praktyce?

Najlepiej, by organizatorzy gry wcześniej uzyskali garść informacji charakteryzujących główną bohaterkę wieczoru tak, by mogli ściśle personalizować scenariusz imprezy pod jej kątem. Takie osobiste nawiązania, choćby w firmie detali, sprawiają, że przyszła panna młoda czuje się naprawdę wyjątkowa i wyróżniona. Ważne też, żeby organizator zaproponował kilka wariantów zabawy – do najciekawszych i najbardziej popularnych należą zagadka kryminalna w różnych odsłonach (z fabuła nawiązującą do konkretnej osoby), poszukiwanie eliksiru miłości (lub innego niezwykle pomocnego w małżeńskim życiu trunku…) bądź też wyprawa w teren, który zmienia się w krainę typu fantasy, pełną tajemniczych i obdarzonych charyzmą postaci, takich jak średniowieczni rycerze, łowcy, duchy czy alchemicy…

www.wieczorpanienski.krakow.pl

Gra może być osadzona w przestrzeni miejskiej (świetnym „materiałem na grę” jest Kraków) wykorzystywać arcyciekawe miejsca nieznane, ukryte, będące elementami żywej tkanki miejskiej. Jeśli chcemy naprawdę piszczeć z emocji, warto pokusić się o grę w wariancie „z dreszczykiem”, rozgrywaną po zmroku, w warunkach nieco bardziej terenowych. Zagadka kryminalna w stylu klasycznego kryminału a’la Agata Christie świetnie się sprawdzi nawet na niewielkiej przestrzeni hotelu lub ośrodka wypoczynkowego.

Dzięki takiej zabawie będziesz mogła pokazać pozostałym uczestniczkom wieczoru niebanalne miejsca oraz dasz im szanse uczestniczyć w niecodziennych aktywnościach … Bo która z nas w życiu codziennym walczy na miecze z nieprzystępnym strażnikiem, stąpa po moście linowym, kradnie diament z pracowni witraży, przesłuchuje podejrzanych, a z miejsca na miejsce przemieszcza się meleksem, dorożką, gondolą lub seguey’em…

www.wieczorpanienski.krakow.pl

Szczypta rywalizacji – zazwyczaj działacie w mniejszych grupkach, na życzenie – wplecione w fabułę elementy clubbingu, nieoczekiwane zwroty akcji, niezwykłe zadania, dreszczyk emocji przeplatany humorem, mnóstwo okazji do zrobienia fantastycznych zdjęć, których – uwaga – nie będziesz się wstydziła pokazać na facebook’u a może nawet kiedyś z dumą pokażesz je dzieciom – to wszystko sprawia że gra scenariuszowa to świetna propozycja na dynamiczny wieczór panieński.

Najlepiej, jeśli gra realizowana jest przez młodych, energicznych i obdarzonych charyzmą animatorów – w znaczącej części – mężczyzn, co da uczestniczkom satysfakcję płynącą z interakcji z inteligentnym i atrakcyjnym zespołem (którego jednak mózgiem – w naszym przypadku - jest kobieta) .

www.wieczorpanienski.krakow.pl

Uwaga – zorganizowanie udanej gry miejskiej nie jest rzeczą prostą, wymaga praktyki oraz specyficznych predyspozycji zespołu kreatywnego. Najlepiej więc wybrać firmę, która może wylegitymować się udokumentowanym doświadczeniem, zbiorem zdjęć z innych imprez oraz solidnymi referencjami.

Gry scenariuszowe są naszą pasją a ich organizacja przysparza nam niezmiennie ogromnej porcji radości i dobrej zabawy gdyż bawimy się razem z naszymi klientami. Nie popadamy w rutynę i stale poszerzamy katalog wplatanych w scenariusz atrakcji. Nasza baza znajduje się w magicznym Krakowie, jednak praktykujemy organizowanie gier także w innych lokalizacjach, także w języku angielskim.

Jeśli zaś jesteś z innej miejscowości, a wybierasz właśnie Kraków na organizację wieczoru panieńskiego (doskonały wybór :-)) to pomożemy Ci w organizacji całości wypadu, łącznie z zakwaterowaniem i negocjacjami cen. Zapraszamy na przygodę z klasą!

www.wieczorpanienski.krakow.pl

www.wieczorpanienski.krakow.pl

www.wieczorpanienski.krakow.pl

www.wieczorpanienski.krakow.pl

www.wieczorpanienski.krakow.pl

www.wieczorpanienski.krakow.pl

www.wieczorpanienski.krakow.pl

www.wieczorpanienski.krakow.pl

www.wieczorpanienski.krakow.pl

www.wieczorpanienski.krakow.pl

www.wieczorpanienski.krakow.pl

www.wieczorpanienski.krakow.pl

www.wieczorpanienski.krakow.pl

www.wieczorpanienski.krakow.pl

www.wieczorpanienski.krakow.pl

www.wieczorpanienski.krakow.pl