PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Suchy lód na weselu? TAK!
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Suchy lód na weselu? TAK!

Tego jeszcze nie było! Technologie dostępne dotychczas tylko dla wybranych, powoli wkraczają do naszych domów. Efekty specjalne, uzyskiwane za pomocą suchego ludu, jeszcze niedawno można było podziwiać jedynie na koncertach gwiazd rocka, czy w teatrach. Dzisiaj wzbudzają zachwyt nawet na przyjęciach weselnych.

Taniec w chmurach

Suchy lód może stworzyć niezapomnianą oprawę wizualną do pierwszego tańca młodej pary, podczas przyjęcia weselnego. Widok pary młodej, wirującej w tańcu po parkiecie pokrytym gęstą warstwą białego dymu, unoszącego się powoli do góry sprawi niesamowite wrażenie. W połączeniu z bielą zwiewnej sukni panny młodej i czarnego stroju pana młodego nada niesamowitego, wyjątkowego uroku temu niecodziennemu wydarzeniu. Oczarowani goście długo zachowają ten obraz w pamięci.

Dymiące drinki

Jeśli kilka granulek suchego lodu doda się do kieliszków podczas pierwszego toastu, wznoszonego za pomyślność młodej pary, będzie to naprawdę wyjątkowo romantyczny moment, który przejdzie do historii rodziny. Stworzy niepowtarzalny nastrój i klimat. Można też zaskoczyć weselnych gości, serwując im „dymiące” napoje, drinki, czy lody.

435776288.jpg

Chłodzenie napojów i alkoholi

Suchy lód pozwala szybko i łatwo chłodzić drinki i napoje. Wystarczy umieścić je w nim dosłownie na dwie minuty, aby zostały idealnie schłodzone. Może się to okazać szczególnie przydatne podczas dużych upałów, czy imprez plenerowych. Dosypanie kilku ziarenek do szklanek pozwoli też na uzyskanie dodatkowego efektu dymu, utrzymującego się długo w naczyniu. Można też zakupić specjalne mieszadełka, w których umieszcza się granulki suchego lodu – efekt będzie jeszcze ciekawszy!

Szybkie mrożenie tortu weselnego

Suchy lód można też wykorzystać do szybkiego zamrożenia kawałka tortu weselnego, który może zostać uroczyście podany w dniu pierwszej rocznicy ślubu. W tym celu, po ukrojeniu odpowiedniej porcji, należy umieścić ją na kilka minut w suchym lodzie, a następnie przenieść do zamrażarki i przechowywać w niej przez rok. Tort, dzięki szybkiemu procesowi mrożenia, nie straci wilgoci, ani żadnych walorów smakowych. Będzie dokładnie taki sam, jakim był w dniu ślubu. Mgłę, powstającą z suchego lodu można też wykorzystać do nastrojowej oprawy weselnego tortu, przed jego podaniem. Dymiąca taca z tortem, wjeżdżająca na salę balową, w połączeniu z przyciemnionymi światłami oraz zapalonymi, sztucznymi ogniami, stworzy niesamowity, niezapomniany efekt – jak z bajki.

Dekoracje weselne

Możliwości wykorzystania suchego lodu do dekoracji jest wiele. Wszystko zależy od inwencji twórczej organizatorów wesela. Można go użyć np. do ozdobienia stołów, tworzyć z niego dymne fontanny, czy wulkany z naczyń. Wizytówki na stole również mogą być pokryte tajemniczą mgiełką. W rogu sali może stać dymiący barek, przy którym goście weselni będą się delektować zimnymi drinkami. Można też stworzyć ciekawy efekt fontanny chmur, gdy granulki suchego lodu wsypiemy do kieliszków ułożonych piętrowo. Inny, równie urokliwy efekt otrzyma się, stawiając butelkę z szampanem na stole pokrytym białym dymem z suchego lodu.

Sesja zdjęciowa

Suchy lód znajdzie również zastosowanie podczas sesji zdjęciowej. Dzięki efektom specjalnym w postaci dymiącej fontanny, wulkanu, czy zamglonej podłogi, powstaną niezapomniane, romantyczne zdjęcia.

Suchy lód można łatwo i szybko zamówić przez Internet na stronie www.elod.pl Jedynie od naszej wyobraźni zależy, jak uświetnimy dzięki niemu uroczystość weselną.