wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Stylowe pomysły dla druhen na jesienne śluby
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-01-22 Sala Orchis klimatyzowana sala, możliwość wyboru kolorystyki dekoracji Sale weselne
Warszawa
2020-01-15 PartySystem Karol Toński DJ Wodzirej Oprawa Muzyczna i Artystyczna Wesela, Osiemnastki, Jubileusze i wszystkie inne. Dodatkowo Fotolustro, Dekoracje Światłem, Ciężki Dym, Wieża Zabaw, Namioty Bankietowe z wyposażeniem. Zespoły weselne
Więcbork
2020-01-11 Zespół Muzyczny JABADU Zespoły weselne
Rzeszów
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Stylowe pomysły dla druhen na jesienne śluby

Dziewczęco niewinne, zniewalająco kobiece czy może neutralne? To, jak będą wyglądały druhny, w dużej mierze rzutuje na urok panny młodej i całego ślubu. Podpowiadamy, jakie sukienki wybrać dla druhen.

Panna młoda jest najważniejsza

To jej dzień i jej święto. Tradycja nakazuje, by to ona wyglądała tego dnia najpiękniej. Druhny, chociaż ich rola jest nie do przecenienia, stanowią zaledwie tło dla panny młodej. Muszą wyglądać elegancko, to nie ulega wątpliwości, ale też nie mogą przyćmić królowej wieczoru. I paradoksalnie właśnie dlatego wybór sukienek dla druhen nie jest łatwy. Muszą być jednocześnie wyjątkowe (na druhny wszyscy patrzą) i dość skromne.

Sukienki dla druhen – w jakim kolorze

Biel zarezerwowana jest dla panny młodej, druhny mają większy wybór, ale i one są ograniczone tradycją. Ta na przykład zabrania, by druhny ubierały się na czarno. I chociaż w sklepach nietrudno o sukienki koktajlowe w czarnym kolorze, trzeba poszukać czegoś innego. Tradycją są druhny ubrane na różowo, ale nie każda kobieta lubi ten kolor, nie każda się w nim dobrze czuje. Na szczęście róż to niejedyna opcja. Można wybrać sukienki dla druhen w kolorze błękitnym, beżowym, écru czy seledynowym. Dobrze sprawdzają się wszelkiej maści pastele.

pomysly-dla-druhen.jpeg

Sukienki koktajlowe – czy nadają się dla druhen

Sukienki koktajlowe zwane są sukienkami popołudniowymi, a przecież wesele to przyjęcie typowo wieczorne. Czy w takim razie można ubrać druhny w sukienki koktajlowe? Tak, jak najbardziej. To bardzo eleganckie, jednocześnie nieepatujące nadmiernie kobiecością rozwiązanie. Proste sukienki koktajlowe, dopasowane w pasie, z rozkloszowanym dołem i odsłoniętymi ramionami, sprawdzą się zarówno w letnich, jak i zimowych plenerach. W tych ostatnich trzeba tylko pamiętać o okryciach wierzchnich.

Sukienki dla druhen – długie czy krótkie

W modzie ślubnej panuje duża dowolność, dlatego nie można jednoznacznie stwierdzić, która długość będzie bardziej odpowiednia. Częściej widuje się druhny w długich sukienkach, ale nie jest to regułą. Często stosowaną zasadą jest dopasowanie długości sukienek druhen do długości sukni panny młodej. Jeśli panna młoda występuje w długiej sukni, to i druhny nie chwalą się zgrabnymi nogami. Jeśli panna młoda decyduje się na sukienkę w wersji mini, druhny także mogą sobie pozwolić na odrobinę frywolności i pokazać nogi. Jeśli fason sukni panny młodej nie jest typowo ślubny, szyje się identyczne sukienki dla druhen, oczywiście w innym kolorze.

Sukienki dla druhen – czy muszą być identyczne

Zasadniczo przyjęło się, że druhny wyglądają identycznie, to znaczy mają na sobie takie same sukienki, są podobnie uczesane, każda trzyma w dłoni mały bukiet kwiatów. Zdarza się, że druhny mają na głowach wianki.

Od tej reguły istnieją jednak odstępstwa. W pierwszej wersji szyje się wszystkie sukienki z tej samej tkaniny, ale w różnych fasonach. W drugiej – szyje się wszystkie sukienki w jednym fasonie, ale kolorystyka tkanin jest różna, oczywiście pasująca do siebie.