wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Ślubna fryzura musi olśniewać!
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-07-05 artMA Marcin Wiśnicki Zaproszenia ślubne
Lublin
2020-05-29 GaleriaDruku.com.pl - fotoobrazy na płótnie Fotografia ślubna
Rybnik
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Ślubna fryzura musi olśniewać!

Okres przygotowań do ślubu oznacza dla przyszłej pary młodej długą listę obowiązków oraz zadań do wykonania. Wszystkie sprawy dopięte muszą być na ostatni guzik. Przede wszystkim po to, by jeden z najważniejszych dni w życiu móc świętować ze spokojem i radością oraz zapewnić sobie mnóstwo przyjemnych wspomnień.

Zanim dojdzie do ślubu…

W pierwszej kolejności kwestie najważniejsze: czas, miejsce oraz towarzystwo. To elementy nierozłącznie ze sobą związane – od wybranej daty zależy bowiem dostępność weselnej sali, na którą wpływ ma również zaplanowana liczba gości. Kiedy już umówimy termin ceremonii (uprzednio decydując się na jej rodzaj – cywilny lub kościelny) oraz zarezerwujemy lokal, w którym zorganizujemy przyjęcie, pora na zastanowienie się nad wzorami zaproszeń i dekoracjami przestrzeni. Winietki, informacje o sposobie rozsadzenia przy stołach naszych bliskich czy kwiatowe wiązanki – tymi sprawami możemy zająć się później, nie możemy o nich jednak zapominać.

Już na wstępnym etapie organizacji wydarzenia musimy poszukać również osób, które je uświetnią. DJ czy zespół? To jeden z najczęściej pojawiających się dylematów. Niezależnie od tego, na które rozwiązanie się zdecydujemy, istotne będzie wczesne ustalenie daty – najlepsi muzycy maja często napięte harmonogramy. Podobnie, jak najzdolniejsi fotografowie i kamerzyści.

slub-fryzura2334.jpeg

Następnie zająć trzeba się przygotowaniem pary młodej. To z jednej strony wybór obrączek, a z drugiej – stroju przyszłych małżonków. Dla panny młodej: suknia, welon, obuwie oraz wszelkie dodatki (jak biżuteria), dla pana młodego: garnitur, buty, krawat lub muszka oraz akcesoria. Konieczne jest też wykonanie próbnego makijażu i fryzury, a co za tym idzie – zarezerwowanie dwóch terminów u profesjonalistów. To bardzo ważne, ponieważ efekty ich pracy podziwiać będziemy przez długie lata, chociażby oglądając zdjęcia ze ślubu.

Ślubna fryzura musi olśniewać!

Każdy ślubny sezon rządzi się swoimi trendami w zakresie najmodniejszych fryzur dla panny młodej. Upięcia, warkocze, fale, loki... Każdej kobiecie pasować będzie inna stylizacja – to właśnie dlatego tak ważne jest przygotowanie próbnej fryzury, nawet na kilka miesięcy przed datą ceremonii. Dobierając upięcie, pod uwagę wziąć trzeba tak styl całego wesela (retro, glam czy boho), jak i kształt twarzy panny młodej czy rodzaj sukienki. Dobrze, by zajął się tym specjalista, który wykorzystuje też w swojej pracy wysokiej jakości produkty.

Nie tylko od jego działań zależy jednak to, czy ślubna fryzura będzie olśniewająca. Już wcześniej warto zadbać o odpowiednią pielęgnację swoich włosów, by wydobyć z nich maksymalny potencjał. Kobiety, których kolor włosów określany jest jako ciemny blond, skorzystać mogą z preparatów Schwarzkopf. Pozwolą one wydobyć z tego koloru subtelne nuty złota i brązu, dodadzą włosom szlachetności i uwidocznią głębię tego koloru. Poskutkuje to naturalną elegancją oraz kobiecością, a pasemkom pozwoli zachować piękną i zdrową strukturę.

Jeżeli panna młoda posiada inny kolor włosów, jednak na ślubnym kobiercu widzi się tylko w ciemnym blondzie, nie ma przeciwwskazań odnośnie do trwałej lub półtrwałej koloryzacji. Efekt będzie jednak najlepszy, gdy jej naturalny kolor znajduje się pomiędzy jasnym blondem a średnim brązem. W tym przypadku pamiętać też trzeba o stosowaniu specjalnych szamponów do włosów farbowanych, w każdym innym – o używaniu szamponów i odżywek, które włosy wzmacniają.

Po takich przygotowaniach, ślubna fryzura na pewno będzie zjawiskowa!