wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Ślub i wesele na kredyt - ile warto pożyczyć?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Ślub i wesele na kredyt - ile warto pożyczyć?

Para, która chce zostać małżeństwem, zwyczajowo organizuje przyjęcie weselne i to ono, a nie sam ślub generuje najwyższe koszty. Na organizację tego jedynego w swoim rodzaju dnia można wziąć pożyczkę pozabankową.

Kosztowna nowa droga życia – skąd wziąć pieniądze na ślub i wesele?

W wielu przypadkach parom nie wystarcza wyłącznie skromny ślub – po zawarciu związku małżeńskiego organizowane jest też wesele. Powodów organizacji wesela jest kilka – w jednym przypadku para młoda chce bawić się ze swoimi gośćmi i celebrować nową drogę życia, a innym razem wesele jest organizowane dlatego, że tak wypada – wszak, co ludzie powiedzą, jeśli wesela nie będzie? Bez względu na powód, organizacja ślubu i wesela zawsze jest kosztowna, a im więcej zaproszonych gości i bardziej uroczysty charakter imprezy, tym koszty są wyższe.

Na sposób finansowania ślubu i wesela w dużej mierze wpływa wiek narzeczonych. Para, która pracuje już przynajmniej kilka lat, zwykle ma dość ugruntowaną sytuację finansową i pewne oszczędności pozwalające na organizację imprezy. Często pomagają w tym również rodzice obu ze stron, ale są sytuacje, kiedy młodym brakuje odpowiedniego zaplecza finansowego, a rodzice i teściowie nie są w stanie zorganizować imprezy ani nawet się do niej dołożyć. Jeśli narzeczeni nie chcą rezygnować z zabawy, uroczystość może być sfinansowana za pieniądze z pożyczki lub z kredytu. W niektórych przypadkach wystarczą nawet darmowe pożyczki z 7pozyczki.pl.

Finansowanie ślubu i wesela pożyczką pozabankową

Każdy ślub i każde wesele kosztują. Nie da się zorganizować takiej uroczystości bez ponoszenia wydatków. Bardzo okazałe wesela organizuje się często na kredyt bankowy, ale na poczet organizacji ślubu i wesela młodzi mają również możliwość wzięcia darmowej pożyczki pozabankowej w kwocie nawet 5000 zł i z terminem spłaty do 50 dni. Spłata takiego zobowiązania nie powinna być problemem, dlatego, że można to łatwo zrobić z tzw. kopert, czyli pieniędzy zebranych w ramach prezentów weselnych. W przypadku ślubu i skromnego przyjęcia weselnego pożyczka pozabankowa może całkowicie wystarczyć na pokrycie wszystkich wydatków lub po prostu wspomóc parę młodą i uzupełnić braki w budżecie. Darmowa pożyczka bez formalności to w takim przypadku bardzo dobre rozwiązanie, bo młodzi nie będą musieli ponosić żadnych kosztów z nią związanych – oddadzą tylko tyle pieniędzy, ile pożyczyli, ale warunkiem jest terminowa spłata.

dekoracje-weselne-54573.jpg

Koszt ślubu i wesela – ile wynosi?

Przed wystąpieniem z wnioskiem o pożyczkę należy przede wszystkim przekalkulować wszystkie koszty, a te mogą być bardzo różne. W wariancie budżetowym, kiedy organizowane jest wyłącznie przyjęcie weselne dla 20-30 osób koszt całości może się zmieścić w kwocie 10-15 tys. złotych, ale przy bardziej wystawnym przyjęciu na 100 osób koszty mogą wynieść nawet 60 tys. zł. Na tę kwotę składają się: koszt „talerzyka” w restauracji – 250 zł od osoby, czyli razem 25 tys. zł; orkiestra – 4000 zł; stroje państwa młodych 5000 zł; dekoracje 2-3 tys. zł; alkohol ok. 2-3 tys. zł; kamerzysta i fotograf – nawet do 5000 zł; uroczystość w kościele – do 2000 zł, a do tego papeteria ślubna, wynajem samochodu, tort, podziękowania dla gości i rodziców, ewentualne noclegi dla gości weselnych, obrączki, stół wiejski i inne atrakcje takie jak fotobudka czy pokaz sztucznych ogni.

Zwyczajowo całość lub przynajmniej większość kosztów wesela ponosili rodzice młodych, ale dziś małżeństwa zawiera się w starszym wieku – bardziej oscylującym wokół trzydziestki niż dwudziestki, co sprawia, że wiele par samodzielnie finansuje swoje imprezy. Niestety tutaj pojawia się problem, dlatego, że kilkadziesiąt tysięcy złotych dla ludzi zaczynających dopiero dorosłe partnerskie życie może być kwotą ponad możliwości. W przypadku „niedopinania” się budżetu można szybko wnioskować o pożyczkę przez internet i pokryć z niej najważniejsze wydatki, natomiast później spłacić pożyczkę z pieniędzy zebranych w prezentach ślubnych.

Pożyczenie pieniędzy na ślub i wesele wcale nie jest złym pomysłem, ale trzeba mierzyć siły na zamiary, czyli nie zapożyczać się zbyt bardzo. Nigdy tak naprawdę nie wiadomo, czy para młoda zbierze podczas wesela wystarczająco dużo pieniędzy, by możliwe było pokrycie z nich wszystkich wydatków. Pożyczka na ślub i wesele może być dodatkiem „ratującym” budżet, ale na pewno nie powinna być jedynym źródłem finansowania, bo jest to po prostu zbyt niebezpieczne. Jeśli okaże się, że w prezentach para młoda otrzymała głównie przedmioty materialne, spłata pożyczki może stanąć pod znakiem zapytania.